سيستم عامل اندرويد واقعاً چقدر بهينه است؟مفیدستان:

سيستم عامل اندرويد واقعاً چقدر بهينه است؟


خبرگزاري آريا – از گوشه و کنار اين جمله زياد به گوش مي رسد: «… اما اندرويد بهينه سازي نشده است». اين نظرات از آنجا منشا مي گيرد که دستگاه هاي اپل بسيار بهينه شده اند زيرا اپل نه تنها سخت افزار، بلکه نرم افزار و کل اکوسيستم را تحت کنترل دارد. در مقابل، آنچه که درباره سيستم عامل اندرويد تصور مي شود اين است که اين سيستم عامل يک مخلوط درهم از اجزاي متعدد ازسوي گروهي توليدکننده و OEM ها (توليد کنندگان سخت افزار کم نام و نشان) است. مطمئنا، راهکار اپل بايد بهينه تر باشد؛ اينطور نيست؟
اما از برخي جنبه ها، يکي از مواردي که در پس اين «بهينه سازي» کامل وجود دارد، يک نياز پنهان براي افرادي است که مي خواهند بقبولانند که چرا بنظر مي رسد محصولات اپل، دستکم از سوي برخي، «بهتر» به نظر مي رسند و چرا در حال حاضر، اپل بازي «عملکرد» را برده است؟ اين افراد معتقدند که اگر اندرويد فقط کمي بهتر بهينه سازي شده بود، آن وقت از تمام مشکلات و نا امني هاي اين سيستم عامل چشم پوشي مي کردند.
نخستين حقيقتي که بايد دريابيم اين است که اساس اين ادعاها و باورها در واقع در همان جنگ سنتي ميان «مک» و «رايانه شخصي» قرار دارد و تا کنون هم همين طور بوده است. اپل، سخت افزار و نرم افزار را در آن واحد در اختيار گرفت و در نتيجه، طبق اعلام اپل، اين کار «به خوبي جواب داده است». در مقابل، مايکروسافت تنها نرم افزار را تحت کنترل گرفت و سخت افزارهاي خود را از کمپاني هايي چون Dell، HP، IBM و سايرين تامين کرد. حتي در درون کامپيوترهاي Dell، HP، IBM و ساير رايانه هاي روميزي، CPU هايي از توليدکننده هايي چون اينتل يا AMD و GPU هايي از ATI (در حال حاضر AMD) و NVIDIA و يک ديسک سخت از توليدکنندگان مختلف قرار دارد.  در عوض، اپل از اين ايده در کمپين هاي بازاريابي خود استفاده کرده است. بنابراين، تا حدي اين ادعاها درست بوده است.
در تاريخ ۲۰ سال گذشته ويندوز، همه اتفاقات حول محور «درايورهاي درست» و «ارور مخوف صفحه آبي» يا «صفحه آبي مرگ» بوده است. خيلي سريع به اتفاقات امروز مي رويم و مي بينيم که موقعيت و وضعيت مشابهي با گذشته داريم. اپل، درست مانند مک، همچنان سخت افزار و نرم افزار آيفون را تحت کنترل دارد اما اندرويد درست مانند ويندوز بوده است. گوگل، همانند مايکروسافت، تنها سيستم عامل را ارائه مي کند و در مقابل، سخت افزارهاي مورد نياز خود را از طيف وسيعي از توليدکنندگان و OEM ها، از کوالکام گرفته تا سامسونگ، سوني، ال جي، HTC، مدياتک، هوآوي و… تامين مي کند.
همچنين، وقتي در نظر مي گيريم که موبايل هاي اندرويدي شامل طيف وسيعي از محصولات رده پايين با سطح قيمتي زير ۱۵۰ دلار و امکانات پاييني چون صفحه نمايش کوچک، پردازنده هاي ضعيف و حافظه اندک تا پرچمداراني با سطح قيمتي ۴ تا ۵ برابر بالاتر، مي شوند، به اين نتيجه مي رسيم که اگر دستگاه اشتباهي را انتخاب کنيم، به راحتي اسير يک تجربه بد از اندرويد خواهيم شد. اما اين فرضيه تا چه اندازه درست است؟ برخي متخصصين باور دارند که اين ادعا درست نيست و در واقع اندرويد هم بهينه سازي شده و مي توان اين ادعا را اثبات کرد.
زبان برنامه نويسي جاوا در برابر زبان برنامه نويسي Cجاوا، زبان برنامه نويسي پيش فرض براي اندرويد است. يک حقيقت وجود دارد که اپليکيشن هاي نوشته شده توسط زبان برنامه نويسي جاوا کندتر از اپليکيشن ها برنامه هايي هستند که توسط زبان هاي برنامه نويسي C و C++ (که با کدهاي مادر ماشين تنظيم شده) نوشته مي شوند. اما اين تفاوت سرعت، در عمل چندان هم زياد نيست چراکه يک اپليکيشن معمولي براي اجرا، بيش از آنکه نيازمند محاسبات سنگين باشد تا بتواند اجرا شود، زمان انتظار بيشتري را براي دستورات کاربر يا ترافيک شبکه مي طلبد.
در نمودار ميله اي زير، توضيح داده مي شود که سرعت اپليکيشن هاي نوشته شده توسط زبان هاي برنامه نويسي جاوا و C چه تفاوتي با هم دارد.

نخستين پله نردبان ادعاي «اندرويد بهينه سازي نشده»، اين تفکر است که اپليکيشن هاي قابل اجرا روي پلتفرم iOS، به دليل عدم استفاده از زبان برنامه نويسي جاوا، سريعتر هستند. البته فراموش نکنيد که چند سطر بالاتر درباره «سرعت واقعي» چه گفتيم؛ همچنين، اهميتي ندارد که در بخش هاي زيادي از سيستم عامل اندرويد، به جاي زبان برنامه نويسي C از زبان جاوا استفاده شده باشد.
علاوه بر اين، اگر نخواهيم بگوييم همه، بيشتر اپليکيشن ها و بازي هاي سنگين که نيازمند CPU و GPU قوي هستند، براي سيستم عامل اندرويد، به زبان برنامه نويسي C نوشته شده اند. به عنوان مثال، هر اپليکيشن يا بازي که از يکي از موتورهاي محبوب ۳D، نظير Unity يا موتور Unreal استفاده مي کند، در واقع نه يک اپليکيشن جاوا، بلکه يک اپليکيشن بومي اندرويد محسوب مي شود.
از صحبت هاي بالا چه نتيجه اي مي گيريم؟ نخست اينکه در حالي که نرم افزارها و اپليکيشن هاي جاوا از اپليکيشن هاي بومي در iOS کندتر هستند اما تفاوت سرعت در عمل و دنياي واقعي چندان محسوس نيست. دوم آنکه، ماشين مجازي جاوا (Java VM) اندرويد دائما در حال بهبود است و در حال حاضر شامل برخي تکنولوژي هاي بسيار جذاب و استثنايي است که مي تواند اجراي برنامه هاي تحت جاوا را سرعت بخشد. و در نهايت، نتيجه گيري سوم آنکه، بخش هاي بزرگتر اندرويد شامل کرنل لينوکس، توسط زبان برنامه نويسي C نوشته شده اند.
شتاب سخت افزاريپردازنده آيفون 7
اما دومين سوال اين است که: آيا اپل عملکردهاي خاصي را روي پردازنده هاي خود افزوده تا بتواند اجراي برخي عمليات را شتاب دهد؟ همچنين، اگر پاسخ مثبت است، پس چرا کوالکام و سامسونگ اين کار را نکرده اند؟ در پاسخ به اين سوال بايد گفت که کمپاني اپل امتياز مهندسي ساخت ARM را براي چيپ هاي خود در اختيار دارد که اين نوع مهندسي به اپل اجازه مي دهد تا بتواند پردازنده هاي سازگار با ARM را با استفاده از مهندسان و فناوري انحصاري خود توليد کند.
در واقع ARM هايي که مستلزم چنين پردازنده اي هستند، با هرگونه مهندسي ساختي سازگاري کامل دارند. براي تاييد اين پردازش، ARM يک سري تست هاي سازگاري روي پردازنده ها را پشت سر مي گذارد و نتايج اين تست ها توسط ARM تاييد مي شود. با اين حال اين آزمايش ها، نمي توانند و نخواهند توانست عملکردهاي خاصي را فراتر از عملکردهاي منحصر به پردازنده ها بررسي کنند.
اين بدان معناست که فرض را بر اين بگيريم که اپل به وجود برخي عمليات مشخص و هميشگي پي برده باشد، در آن صورت مي تواند به جاي نرم افزار، سخت افزار خاصي را هم جهت اجراي اين وظايف به پردازنده هاي خود بيافزايد. ايده اصلي در اينجا اين است که وظايف انجام شده در سخت افزار سريع تر از مشابه نرم افزاري است. يک مثال خوب براي اين ايده، «رمزنگاري» است. مثلا، در مجموعه دستورالعمل هاي ARMv7، هيچ دستورالعملي براي رمزنگاري AES وجود ندارد در حالي که در ساختار مجموعه عملکردهاي ARMv8، عملکردهاي خاصي براي اجراي رمزنگاري AES در سخت افزار تعريف شده است. اين بدان معناست که رمزنگاري AES روي پردازنده هاي ARMv8 بسيار سريع تر از رمزنگاري روي پردازنده هاي ARMv7 است.
بنابراين، بعيد نيست که اپل عملکرد ديگري را روي سخت افزاري که عمليات خاصي در سخت افزار انجام مي دهد نه روي نرم افزار، اضافه کرده باشد. با اين حال، هنوز نمي توان اين فرض را اثبات کرد. تحليل کدهاي باينري که توسط کامپايلرهاي عمومي اپل توليد مي شوند يا حتي نگاهي به کامپايلر کدهاي منبع (از آنجا که اين کدها منبع باز هستند) باز هم عملکرد جديدي را هويدا نمي کند.

اما اين تمام ماجرا نيست. راه ديگري که ممکن است اپل به کمک آن بتواند در پردازنده هاي خود شتاب سخت افزاري ايجاد کند، افزودن سخت افزار مخصوصي است که نياز به برنامه دهي و اجراي برنامه به همان شيوه اي است که يک پردازنده از GPU و DSP استفاده مي کند. به عبارت ديگر، کامپايلر و از همه مهم تر، SDK سيستم عامل iOS به شيوه اي نوشته شده که برخي کاربردها به واسطه تنظيم برخي پارامترها روي سخت افزار اجرا مي شوند و سپس سخت افزار را وادار به پردازش اين عملکرد مي کنند.
اين همان اتفاقي است که توسط GPU‌مي افتد. يک اپليکيشن، اطلاعات سه گانه خود را در بخش هايي از حافظه پياده سازي مي کند و سپس به GPU دستور مي دهد تا روي اين اطلاعات کار کند؛ فرآيند مشابهي نيز در DSP يا يک ISP رخ مي دهد.
به عنوان مثال، بياييد تصور کنيم که مهندسين اپل متوجه شوند که يک SDK هميشه بايد يک سري پيام را معکوس منتشر کند. بنابراين، Apple بايد به شکل elppA در آيد. اين کار به راحتي در نرم افزار امکانپذير است اما اگر بتوان يک واحد سخت افزاري به خاص براي اين کار درست کرد که مي توانست روي بافرهاي ۱۶ بايتي کار کند، در آن صورت شايد بتوان آنها يک يا دو سيکل ساعت معکوس کرد.
در چنين حالتي، هر زماني که نياز به معکوس کردن پيامي باشد، اين کار در کسري از ثانيه در سخت افزار انجام مي شود. نتيجه حاصل شده باعث مي شود تا عملکرد و بازدهي کلي پردازنده افزايش يابد. اما يک مثال ملموس تر و واقعي شامل يک سري پيام نمي شود بلکه مي تواند مواردي چون تشخيص چهره، يادگيري ماشيني يا تشخيص اشيا باشد.
اين مثال دو معناي متفاوت دارد؛ نخست، ساختمان و مهندسي ARM هم اکنون متشکل از عملکردهاي پيچيده اي است که با عنوان NEON شناخته مي شود و مي تواند به روش موازي روي داده ها کار کند. اين عملکرد تکي و عملکردهاي داده اي چندگانه (SIMD) براي اجراي يک وظيفه مشابه، به موازات روي اجزاي چندگانه، هم اندازه و هم نوع داده از يک عملکرد استفاده مي کنند.
دوم آنکه، پردازنده هاي موبايل، هم اکنون داراي قطعات سخت افزاري مجزايي هستند که عمليات اختصاصي نظير GPU، DSP، ISP و امثال آن را اجرا مي کنند.
نتيجه گيري: انواع ديگر پردازنده هاي ARM، از کوالکام گرفته تا سامسونگ، مدياتِک و هوآوي، در حال حاضر توانايي تغيير عملکرد از نرم افزار به سخت افزار را دارند. به عنوان مثال توسعه دهندگان در کوالکام، پردازنده هگزاگون را توليد کرده اند که به اپليکيشن ها امکان استفاده مستقيم از سخت افزار DSP که در پردازنده هاي اسنپدراگون به چشم مي خورد را مي دهد. گرچه DSP هگزاگون در ابتدا به عنوان يک پردازنده ديجيتالي سيگنال استفاده شد اما به آرامي راه خود را به فراتر از صدا يعني بهبود تصاوير، واقعيت افزوده، پردازش ويديويي و حسگرها پيدا کرد.
يکپارچگي سيستميکي از جنبه هاي اصلي «بهينه سازي»، حصول اطمينان از فعاليت درست و دقيق اجزاي اصلي با يکديگر است تا بدين ترتيب، يک سيستم به صورت يکپارچه عمل کند. هر چقدر هم که GPU بسيار سريعي داشته باشيم اما اگر پردازنده اصلي (CPU) از طريق يک پورت کند سريال BUS که از درايورهاي بهينه نشده بهره مي گيرد ، به اين سخت افزار متصل شده باشد، هيچ سودي ندارد. اين موضوع براي DSP، ISP و ساير اجزاي سيستم هم صدق مي کند.
براي توليدکنندگان سيستم روي تراشه (SoC)، نظير کوالکام و طراحان GPU/CPU، نظير ARM، تضمين بهينه بودن نرم افزار درايورهاي مورد نياز براي استفاده از محصولات آنها، از ضروريات اصلي محسوب مي شود.
سيستم عامل
اما مي رسيم به خود سيستم عامل اندرويد، تشکيلات داخلي، زيرشاخه هاي سيستم و چارچوب آن؛ آيا همه اينها بهينه شده اند؟ پاسخ ساده اين است که خير! دليل آن هم واضح است؛ سيستم عامل اندرويد از سال ۲۰۰۸ ميلادي تاکنون درحال توسعه بود است. اين سيستم عامل طي اين سال ها رشد کرده و به بلوغي جدي رسيده است. براي درک اين نکته کافيست اندرويد نسخه ۲ را با اندرويد نسخه ۷ مقايسه کنيد. اين سيستم عامل همچنين روي پردازنده هاي ARM، اينتل و MIP اجرا شده و مهندسان گوگل، سامسونگ، ARM و بسياري ديگر، در موفقيت اندرويد نقش داشته اند. از همه اينها مهم تر، هسته اصلي اندرويد متن باز است و اين بدان معناست که کدهاي مرجع آن در دسترس عموم مردم جهان قرار دارد تا بتوانند هر طور که دوست دارند آنها را تغيير داده يا مورد بررسي قرار دهند.
بنابراين، با توجه به اينکه تمام کدهاي مرجع اندرويد زير نگاه تيزبين اين همه مهندس قرار دارد، بعيد است که بهينه سازي جدي در سطح کدنويسي از چشم آنها دور مانده باشد. منظور از سطح کدنويسي، تغييراتي است که مي توان در بخش هاي کوچک کد که الگوريتم هاي کندي هستند يا کدهايي که بازدهي بالايي ندارند، ايجاد کرد.

اما از سوي ديگر، مشکل سيستم بهينه سازي گسترده نيز وجود دارد و آن چگونگي ادغام سيستم با هم است.
وقتي به سيستم «ردياب گوگل» (Google Track) در تبليغات و جست و جو توجه يا به زيرساخت پشت يوتيوب نگاه مي کنيم يا پيچيدگي هاي تجاري سيستم «ابري گوگل» (Google Cloud) را در نظر مي گيريم، خيلي مضحک است که تصور کنيم گوگل مهندسيني در اختيار ندارد که با نحوه طراحي و ساخت يک ساختار سيستمي کارآمد و با راندمان بالا آشنايي ندارند. نتيجه مي گيريم که کدهاي مرجع و همينطور طراحي سيستم اندرويد، همگي بهينه شده و کارآمد هستند.
جمع بنديبا در نظر گرفتن همه موارد، از طراحي SoC ها گرفته تا طراحي سخت افزار، درايورها، سيستم عامل اندرويد و مهندسيني که تمامي اين اجزا را در کنار هم قرار داده اند، به سختي مي توان توجيه و دليلي منطقي براي اين ادعا که «اندروي بهينه نشده»، آورد. با اينحال، اين بدان معنا نيست که اين سيستم عامل ديگر جايي براي بهتر شدن نداشته باشد يا اينکه تمامي توليدکنندگان اسمارتفون ها، حداکثر زمان و پول خود را براي اطمينان از بکارگيري  بهترين درايورها و بالاترين سطح ادغام اين سيستم، صرف کرده اند.

سوال اينجاست، پس چرا اين برداشت وجود دارد که «اندرويد بهينه سازي نشده است؟» شايد بتوان به شکلي ساده پاسخ را در سه بخش داد:
اپل سالهاست که دنباله رو مفهوم «به سادگي کار مي کند»، است که اين مفهوم از جنبه بازاريابي قطعا يک پيام قدرتمند محسوب مي شود.اپل، در لحظه، برنده رقابت بر سر راندمان است. بنابراين، کل باور کاربران مبني بر «بهينه نبودن اندرويد»، به نظر واکنشي در برابر اين اتفاق است.در حال حاضر، تنها يک محصول موبايل از اپل، يعني آيفون در بازار وجود دارد درحاليکه اکوسيستم اندرويد بسيار بسيار وسيع، متنوع، رنگارنگ و چند وجهي است که اين تنوع، برخلاف اپل که يکپارچگي و نظم را نشان مي دهد، مي تواند القاکننده هرج و مرج و عدم انسجام باشد.نظر شما چيست؟ آيا از نظر شما دلايل ديگري وجود دارد که ثابت کند سيستم عامل اندرويد بهينه نشده است؟ مي توانيد استدلال ها و نظرات خود را در بخش نظرات مطرح کنيد.
در همين رابطه بخوانيد:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

راهنمایی جدید برای تازه کاران اندروید دیجیاتو راهنماییجدیدبرایتازهکاراناندروید ۱۳۹۳۷۲۴ شرکت گوگل در هر نسخه اصلی از سیستم عامل اندروید نام یک محصول غذایی را برگزیده و یک مجسمه یادگاری برای هر کدام آنها در محوطه شرکت گوگل بنا کرده است شرکت گوگل در هر بیشتر راهنمایی جدید برای تازه کاران اندرویدخوارزمی ۱۳۹۳۷۲۴ شرکت گوگل در هر نسخه اصلی از سیستم عامل اندروید نام یک محصول غذایی را برگزیده و یک مجسمه یادگاری برای هر کدام آنها در محوطه شرکت گوگل بنا کرده است شرکت گوگل در هر بیشتر درآمد سالیانه گوگل از سیستم عامل آندروید چقدر است ؟انجمن پارسیان ۱۳۹۵۱۳۱ نمایش نتایج از شماره تا از مجموع موضوع درآمد سالیانه گوگل از سیستم عامل آندروید چقدر است ؟ ابزارهای موضوع پرینت این صفحه حالت نمایش بصورت پرینت شده اشتراک بیشتر دانلود برنامه تقویت کننده سیستم عامل اندرویدتوپترینها ۱۳۹۳۲۱۷ بهینه سازی های مختلف آپدیت ترجمه ها تصویری از برنامه دانلود برنامه تقویت کننده سیستم عامل اندروید کانال تلگرام سایت کانال تلگرام سایت توپترینها امتیاز منفی بیشتر آیا کاربران اندروید از امکانات دستگاه های خود استفاده می کنند؟ آی ۱۳۹۲۱۲۱۳ اما واقعا سهم استفاده کاربران از امکانات گوشی و سیستم عامل هایشان چقدر است؟ موبایل های مبتنی بر اندروید در حال حاضر سهمی معادل درصد سهم بازار تلفن هوشمند را در بیشتر اخبار سایر سیستم عامل های موبایل بایگانی آموزش امنیت و راه ۱۳۹۲۸۷ در سیستم عامل اندروید که مخصوص تبلت ها می باشد نیز وجود دارد قابلیت گرفتن اسکرین شات از صفحه، کاربران حرفه ای را قادر می سازد تا از صفحه های مختلف وب و برنامه های بیشتر شما بگویید؛ اندروید یا ؟دی جی کالا شمابگویید؛اندرویدیا؟ ۱۳۹۴۷۲۹ گوشی یعنی حریم شخصی و محدودیت هروقت دنیای باز اندرویدو خواستم باید این چیزاشم قبول کنم … پاسخ آرمین آرمین گفت ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۳۵۲ ۵ بنده سیستم عامل اندروید بر بیشتر ترجمه سامسونگ قصد دست کشیدن از اندروید برای پیشرفت تایزن را ۱۳۹۳۱۱۴ طبق خبرها ساختار تایزن بگونه ای است که توانایی اجرای برنامه های اندروید را نیز داشته باشد پیش بینی آینده واقعا سخت است ولی کاربرانی که از هر دو سیستم عامل همزمان بیشتر مجموعه بازی های هوش و ریاضی برای اندروید ۱۳۹۳۱۰۴ انگلیسی بازی های ساده اما چالش برانگیز ، مجموعه ای از بازی های هوش، ریاضی، تمرکز به صورت آنلاین محصولی بسیار جالب و واقعاً مفید برای سیستم عامل بیشتر طراحی وب سایت طراحی سایت سئو سایت اندروید اندروید ۱۳۹۴۱۰۲۷ کمتر از سه سال پیش زمانی که سیستم عامل آندروید برای نخستین بار توسط کنسرسیومی به رهبری گوگل معرفی شد، کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که در این مدت کوتاه این سیستم عامل بیشتر درآمد سالیانه گوگل از سیستم عامل آندروید چقدر است ؟انجمن پارسیان ۱۳۹۵۱۳۱ نمایش نتایج از شماره تا از مجموع موضوع درآمد سالیانه گوگل از سیستم عامل آندروید چقدر است ؟ ابزارهای موضوع پرینت این صفحه حالت نمایش بصورت پرینت شده اشتراک بیشتر دانلود برنامه تقویت کننده سیستم عامل اندرویدتوپترینها ۱۳۹۳۲۱۷ بهینه سازی های مختلف آپدیت ترجمه ها تصویری از برنامه دانلود برنامه تقویت کننده سیستم عامل اندروید کانال تلگرام سایت کانال تلگرام سایت توپترینها امتیاز منفی بیشتر آیا کاربران اندروید از امکانات دستگاه های خود استفاده می کنند؟ آی ۱۳۹۲۱۲۱۳ اما واقعا سهم استفاده کاربران از امکانات گوشی و سیستم عامل هایشان چقدر است؟ موبایل های مبتنی بر اندروید در حال حاضر سهمی معادل درصد سهم بازار تلفن هوشمند را در بیشتر اخبار سایر سیستم عامل های موبایل بایگانی آموزش امنیت و راه ۱۳۹۲۸۷ در سیستم عامل اندروید که مخصوص تبلت ها می باشد نیز وجود دارد قابلیت گرفتن اسکرین شات از صفحه، کاربران حرفه ای را قادر می سازد تا از صفحه های مختلف وب و برنامه های بیشتر شما بگویید؛ اندروید یا ؟دی جی کالا شمابگویید؛اندرویدیا؟ ۱۳۹۴۷۲۹ گوشی یعنی حریم شخصی و محدودیت هروقت دنیای باز اندرویدو خواستم باید این چیزاشم قبول کنم … پاسخ آرمین آرمین گفت ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۳۵۲ ۵ بنده سیستم عامل اندروید بر بیشتر ترجمه سامسونگ قصد دست کشیدن از اندروید برای پیشرفت تایزن را ۱۳۹۳۱۱۴ طبق خبرها ساختار تایزن بگونه ای است که توانایی اجرای برنامه های اندروید را نیز داشته باشد پیش بینی آینده واقعا سخت است ولی کاربرانی که از هر دو سیستم عامل همزمان بیشتر مجموعه بازی های هوش و ریاضی برای اندروید ۱۳۹۳۱۰۴ انگلیسی بازی های ساده اما چالش برانگیز ، مجموعه ای از بازی های هوش، ریاضی، تمرکز به صورت آنلاین محصولی بسیار جالب و واقعاً مفید برای سیستم عامل بیشتر طراحی وب سایت طراحی سایت سئو سایت اندروید اندروید ۱۳۹۴۱۰۲۷ کمتر از سه سال پیش زمانی که سیستم عامل آندروید برای نخستین بار توسط کنسرسیومی به رهبری گوگل معرفی شد، کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که در این مدت کوتاه این سیستم عامل بیشتر بازی قهرمانان و قلعه ها اندروید ۱۳۹۴۳۲۵ گرافیکی ترینن بازی های اکشن ارایه شده برای سیستم عامل اندروید می باشد – جدیدترین نسخه این بازی در حال حاضر در هیچ سایت ایرانی منتشر نیافته است که رسانه جوان موبایل اقدام بیشتر چرا اندروید برای توسعه‌دهندگان بهتر از است؟سایت تخصصی موبایل چرااندرویدبرایتوسعه‌دهندگانبهتراز ۱۳۹۴۴۲۱ با دانستن جاوا، علاوه بر اینکه می‌توانید برای اندروید اپلیکیشن بسازید، قادرید بدون یادگیری زبان جدید برای سیستم عامل ویندوز و لینوکس هم برنامه بنویسید، در صورتی که بیشتر

برچسب ها

اندکی تفکر …

زمان مانند یک رودخانه است
هرگز نمی توانیم به یک آب دو بار دست بزنیم...
زیرا آن جریان آبی که از مقابل ما گذشت ، دیگر باز نمی گردد.
از هر لحظه ی زندگیمان لذت ببریم.