پر بازدید ترین مطالب

سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ها در جزیره کیش برگزار شد


دبیر اجرایی سومین همایش ملی ورزش و بیماری‌ها در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: این همایش توسط پژوهشگاه علوم ورزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و با همکاری پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران با هدف تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، در حوزه ورزش و بیماری‌ها و در راستای تأمین نیازهای جامعه و آگاهی بخشی به عموم مردم برگزار گردیده است.
‘مهدیه آکوچکیان’ گفت: 150 عنوان مقاله در محورهای ورزش و سرطان، ورزش و اختلالات متابولیک، ورزش و اختلالات عصبی – عضلانی، ورزش و بیماری‌های ایمونولوژیکی، ورزش و بیماری‌های قلب و عروق، ورزش و اختلالات رفتاری و روان‌شناختی، ورزش و آسیب‌های عضلانی- اسکلتی و ورزش و بارداری توسط دبیرخانه همایش دریافت شد که پس از انجام فرایند داوری توسط کمیته داوران حدود 60 عنوان مقاله در 2 بخش سخنرانی و پوستر برگزیده شدند.
وی اظهار کرد: در این همایش 2 روزه تعداد 20 سخنرانی کلیدی توسط پژوهشگران ارائه می شود، همچنین در این همایش با حضور انجمن اوتیسم ایران نشست تخصصی ورزش و اوتیسم با حضور اندیشمندان این حوزه برگزار خواهد شد.
وی تاکید کرد: مقالات ارایه شده در این همایش توسط 15 داور برجسته علمی ارزیابی خواهد شد و در پایان در هر بخش سخنرانی و پوستر 3 مقاله برتر معرفی خواهد شد.
جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993* تنظیم و انتشار: اکبر بهاروندلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب