سنجاق‌ سر هوشمند برای ناشنوایان به بازار آمدمفیدستان:

با الهام از سبیل گربه؛


سنجاق‌ سر هوشمند برای ناشنوایان به بازار آمد


دانش > فناوری‌ – همشهری آنلاین:
“اونتنا” نام یک سنجاق ‌سر هوشمند است که اگر چه شنوایی را به افراد ناشنوا باز نمی‌گرداند، اما درک اصوات را برای آنان ممکن می‌کند.

به گزارش مهر، این سنجاق سر می‌تواند تصور شنیدن را در افراد ناشنوا به وجود آورد. نمونه اولیه Ontenna سال گذشته ساخته شده و قرار است به زودی هزار واحد از آن تولید و در آینده نزدیک روانه بازار شود.

شرکت فوجیتسو حامی مالی این طرح دانشگاهی است که توسط طراحی به نام تاتویا هوندا اجرا شده است. وی می‌گوید برای ساختن این گل سر از توانمندی سبیل‌های گربه‌ها که قادر به حس کردن حرکات مختلف در هوا هستند، الهام گرفته است.

این گل سر با ابزار کمکی که شنیدن را تسهیل می‌کنند، تفاوت دارد و تنها به ریتم و بلندی صدا واکنش نشان می‌دهد و لذا اگر کسی فریاد بزند، این سنجاق سر با شدت بیشتری به لرزش درآمده و این لرزش از طریق حرکت شدید موهای سر فرد ناشنوا برای وی محسوس خواهد بود.

Ontenna می‌تواند ۲۵۶ سطح مختلف از صداهای گوناگون را با شدت و ضعف‌های مختلف از یکدیگر تمیز دهد و از طریق مرتعش کردن موی انسان، وی را مطلع کند.

این دستگاه در دو مدل عرضه می‌شود. مدل اول و بزرگ‌تر از طریق بلوتوث به برنامه مرتبطی متصل می‌شود و مدل کوچک‌تر فاقد قابلیت ارتباطی بلوتوث است. انتظار می‌رود قیمت این دستگاه کم‌تر از صد دلار باشد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ
ﺗﻮﺳﻂ ﮐﻔﺶ ﻫﺎﯾﯽ
ﮐﻪ ﭘﻮﺷﯿﺪﻩ ﺍﯾﻢ،
ﺭﻗﻢ ﻧﻤﻴﺨﻮﺭﺩ،
ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﻗﺪﻡ ﻫﺎﯾﯽ
ﮐﻪ ﺑﺮ ﻣﯽ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ...