سبزیجات و میوه را با این روش تازه نگه داریدمفیدستان:

میوه و سبزیجات پرخاصیت ترین خوراکی ها هستند که نگهداری آنها ترفند خاصی دارد. اگر شما هم می خواهید میوه و سبزیجات را تازه نگهداری کنید این ترفندها را بیاموزید.
بهترین جای نگهداری از این مواد غذایی، یخچال یا جای خنک و تاریک مثل انباری و زیرزمین است. به عنوان مثال، اسفناج پس از دو روز نگهداری در یخچال، یک‌سوم و در دمای محیط، ۸۰ درصد ویتامین‌ خود را از دست می‌دهد.

نگهداری مواد غذایی در یخچال، بهترین راه حفظ مواد مغذی آنهاست. دمای پایین، مواد غذایی را تازه نگه می‌دارد، سرعت رشد میکروب‌های خطرناک را به تأخیر می‌اندازد و اجازه نمی‌دهد خواص آنها از بین برود. دمای مناسب یخچال ۵ درجه سانتیگراد و طبقه میانی آن است.

توجه داشته باشید، دما در همه قسمت های یخچال یکسان نیست. از این رو با قرار دادن مواد غذایی در طبقات مختلف می‌توانید به مطلوب ترین شکل ممکن از مواد غذایی تان نگهداری کنید.

کشوهای پایینی با دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد، مخصوص نگهداری میوه و سبزی است‌. توجه داشته باشید، خنک‌ترین قسمت یخچال طبقه پایین، روی کشوی مربوط به میوه و سبزیجات است که دو درجه سانتی‌گراد دما دارد.

منبع : sara.jamejamonline.irلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

سبزی ها سایت موسسه فرهنگی و گیاهان عضله ساز کدامند؟ مصرف زیاد گوشت تنها راه رشد حجم عضلات نیست و روش های متعدد خواص درمانی گیاهان ، میوه ، سبزیجات و غلات شهر …خواص گیاهان ،سبزیجات ،میوه ها و غلات بیماریها و درمان آنها بوسیله گیاهان ،سبزیجات روش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و …آموزش سلامتروش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و خشک کردن سبزيجاتخواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجاتلوبیاسبز تازه کالری خیلی کمی دارد آیا از فایده لوبیا سبز برای سلامتی چیزی می‌دانید؟عصر ايران گفت و گو با فاضل میبدی به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایرانکاشت و داشت و برداشت سبزیجات و صیفیجاتعمل نشاء را می‌توان با روش دستی و هم روش مکانیکی انجام داد که امروزه در بیشتر تب کریمه کنگو؛ گوشت تازه را یک روز در یخچال نگه دارید …یک متخصص بیماری های عفونی با اشاره به احتمال آلودگی دام های تازه ذبح شده گفت توصیه می مردمان پورتال جوانان ایرانیدوست دارید بدانید که شوهرتان از ازدواج با شما رضایت دارد یا نه؟ این لیست را بخوانیدنحوه نگهداری انواع سبزيجات تازه در فريزر روزمنو، …بهتر است برای فریز کردن سبزیجات، آنها را تمیز شسته و پاک کنید و سپس آنها را با بخار زیبایی پوست و صورت با ۱۰ روش کم هزینه و آسانزیبایی پوست و صورت با ۱۰ روش کم هزینه و آسان پوست پوست صورتضدعفونی کردن پوستشادابی و سبزی ها سایت موسسه فرهنگی و گیاهان عضله ساز کدامند؟ مصرف زیاد گوشت تنها راه رشد حجم عضلات نیست و روش های متعدد دیگری خواص درمانی گیاهان ، میوه ، سبزیجات و غلات شهر قصابه خواص گیاهان ،سبزیجات ،میوه ها و غلات بیماریها و درمان آنها بوسیله گیاهان ،سبزیجات ،میوه ها روش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و خشک کردن سبزيجات آموزش سلامت دستورالعمل جهت سالم سازي و نگه داري سبزيجات سبزيجات يكي از فسادپذيرترين محصولات كشاورزي خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات طب نخ سنتى براى حذف چربى زير پوستى و موضعى بدون كاهش وزن درمان ماندگار سنتی چین برای ضد چین عصر ايران گفت و گو با فاضل میبدی به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران کاشت و داشت و برداشت سبزیجات و صیفیجات کاشت نشا و داشت و برداشت سبزی روش‌های کشت نشاء نشاها را می‌توان به‌صورت‌های زیر کاشت نمود تب کریمه کنگو؛ گوشت تازه را یک روز در یخچال نگه دارید آکا یک متخصص بیماری های عفونی با اشاره به احتمال آلودگی دام های تازه ذبح شده گفت توصیه می کنیم مردمان پورتال جوانان ایرانی دوست دارید بدانید که شوهرتان از ازدواج با شما رضایت دارد یا نه؟ این لیست را بخوانید نحوه نگهداری انواع سبزيجات تازه در فريزر روزمنو، محبوب ترین بهتر است برای فریز کردن سبزیجات، آنها را تمیز شسته و پاک کنید و سپس آنها را با بخار بپزید و هر چیزی که تو لاغر شدن به دردمون میخوره اینجا هست روش هر چیزی که تو لاغر شدن به دردمون میخوره اینجا هست روش هایی به جز ورزش و رژیم

برچسب ها

اندکی تفکر …

براى رسیدن به هدف هاى بزرگ
باید تعداد زیادى قدم هاى کوچک را
جایگزین تعداد کمى قدم هاى بزرگ کنیم.

پر بازدیدترین مطالب