پر بازدید ترین مطالب

سامسونگ در حال کار بر روی پردازنده گوشی گلکسی S10 است


سامسونگ یکی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند است که پردازنده محصولات خود را نیز تولید می‌کند. برای مثال، نسخه جهانی آخرین پرچمدار این شرکت یعنی گوشی گلکسی S9 از چیپست اختصاصی اگزینوس ۹۸۱۰ بهره می‌برد. حال به نظر می‌رسد که این کمپانی کره‌ای از هم‌اکنون در حال کار بر روی تراشه مورد استفاده در گوشی گلکسی S10 بوده است.

سامسونگ تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ را برای رقابت با پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ وارد بازار کرد؛ هر چند این شرکت کره‌ای در برخی از نسخه‌های پرچمدار خود از چیپست قدرتمند شرکت کوالکام استفاده کرده است. اگر گزارش منتشر شده از چین را باور کنیم، باید گفت سامسونگ از هم‌اکنون در حال کار بر روی پردازنده گوشی گلکسی S10 است. البته این مساله چندان هم دور از ذهن نیست؛ چرا که تولید مواد نیمه رسانا کار آسانی نبوده و نیازمند صرف زمان زیادی قبل از تولید انبوه و به‌کارگیری در یک محصول تجاری است.

بر اساس لیستی که یک منبع چینی منتشر کرده، این شرکت از ماه ژانویه کار بر روی پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ را آغاز کرده است. این تراشه به همراه مودم‌های ۵G از پروژه‌هایی است که سامسونگ در حال کار بر روی آن‌هاست. مطمئنا پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ جانشین تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ به‌کار رفته در گلکسی S9 خواهد بود. اطلاعات دقیقی از مشخصات فنی این چیپست در دست نیست اما بر اساس گزارش‌های قبلی، با توجه به محدودیت‌های خط تولید این شرکت کره‌ای بعید به نظر می‌رسد که در تولید اینتراشه از لیتوگرافی ۷ نانومتری استفاده شود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب