پر بازدید ترین مطالب

زیان هنگفت تسلا به دلیل تولید كمتر از برنامه مدل 3


تسلا با توليد مدل 3 سعی كرد، محصولی خانوادگی و اقتصادی تولید کند؛ اما هنوز نتوانسته است كه اين سدان خوش قيمت را به توليد انبوه برساند.  

تسلا پيشروترين شركت در توليد خودروهاي الكتريكي در دنيا است. خودروهاي توليدي آن فنّاوری بالا و قيمت زيادي دارند.   تسلا ممكن است كه توانايي فرستادن رودستر به فضا را داشته باشد، اما به‌سختی تلاش می‌کند تا خودروهاي الكتريكي بيشتري را در بازار به فروش برساند. درحالی‌که خودروهاي سطح بالاي اين شركت ركورد فروش را در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ شكستند. اين شركت گزارش بيشترين ميزان ضرر و زیان خود كه به دليل افت توليد انبوه مدل ۳ اتفاق افتاده است را منتشر كرد. مدل ۳ از برنامه‌ریزی‌های اعلام‌شده بسيار عقب‌مانده است.

Tesla Model 3

 گزارش تسلا ميزان زيان اين شركت در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ را ۶۷۵٫۴ ميليون دلار اعلام كرده است كه نسبت به زيان ۱۲۱٫۴ ميليون دلاري مدت مشابه سال ۲۰۱۶ افزايش چشمگيري داشته است. البته بايد بيان كنيم كه سال ۲۰۱۷ يك سال موفق براي تسلا محسوب می‌شود. زيرا رونمايي از كاميون semi، نسل بعدي خودروي رودستر و همچنين نصب و راه‌اندازی بزرگ‌ترین مجموعه باطري دنيا در استراليا براي تأمین برق كافي در شرايط اضطراري از موفقیت‌های بزرگ اين شركت محسوب می‌شود.

مقاله‌های مرتبط:

Tesla Powerwall

کامیون Semi تسلا

 همچنين طبق گزارش منتشرشده، تسلا توانسته است ركورد تحويل مدل S و مدل X را با تحويل ۲۸۴۲۵ خودرو به خريداران در سه ماهه آخر سال شكسته و رشد ۲۸ درصدي را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ تجربه كند. در سه ماه چهارم ۲۰۱۷ تحويل خودروها به مشتريان ۳۵ درصد نسبت به سه‌ماهه آخر ۲۰۱۶ رشد داشته است و طبق گزارش تسلا اين افزايش باعث رشد ۳۶ درصدي درآمد ناخالص اين شركت نسبت به دوره مشابه سال قبل شده است.

Tesla Model S P90D/ تسلا مدل S

اما همه چشم‌ها منتظر توليد انبوه و ورود سدان مدل سه اين شركت به بازارهاي بزرگ است. هزار مشتري اين سدان الكتريكي را پیش‌خرید کرده‌اند و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تسلا بايد تا ماه دسامبر 20 هزار دستگاه از آن را تحويل دهد. ولي در سه ماه چهارم سال فقط ۱۵۴۲ دستگاه توليد و تحويل داده شد.

tesla model 3

 اما اين شركت معتقد است باوجود مشكلات به وجود آمده هنوز هم می‌تواند اين عقب‌ماندگی از نقشه راه را جبران كند و با استفاده از دستگاه‌های اتوماسيون پيشرفته كه در خط توليد به كار گرفته خواهد شد به ميزان توليد تعیین‌شده برسند. هدف جديد آن‌ها توليد ۲۵۰۰ دستگاه به‌صورت هفتگي تا پايان سه‌ماهه اول سال و بعدازآن توليد پنج هزار دستگاه تا پايان سه‌ماهه دوم ۲۰۱۸ است.

tesla model x

ایلان ماسک

 ايلان ماسك در حضور سرمایه‌گذاران بيان كرد : اگر ما می‌توانیم يك رودستر را به فضا بفرستيم پس می‌توانیم مشكل سدان مدل ۳ را نيز حل كنيم.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب