روش پخت کیک گوشتمفیدستان:

پخت کیک گوشت, طرز پخت کیک گوشت

 

روش پخت کیک گوشت

مواد لازم برای تهیه کیک گوشت :

 نمک و فلفل سياه  به ميزان لازم
 ادويه  به ميزان لازم
بکينگ پودر  نصف قاشق چایخوری 
 روغن ۱/۲ ليوان 
ماست ۱ ليوان
آرد  سفید ۱٫۵ ليوان
تخم مرغ ۴ عدد
پياز متوسط ۱ عدد
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
رب گوجه فرنگي ۲ قاشق غذاخوری
قارچ  ۳ عدد

طرز تهیه مواد ميانی کيک:

پياز را تفت می دهيم تا سبک و به سمت طلايی شدن برود و گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و تفت می دهيم. قارچ اسلايس شده را در گوشه ای از تابه اضافه می کنيم و کمی تفت داده و در نهايت رب و ادويه و نمک و فلفل را می زنيم. ته ليوان آب اضافه کرده و اجازه می دهيم آب مواد کشيده شود.

 

طرز تهیه مواد کيک:

تخم مرغ ها را با همزن برقی بزنيد تا يکدست و حباب دار شود. ماست و روغن (نصف ليوان) و نمک و فلفل را اضافه کرده و با همزن مجددا می زنيم تا يکدست شود. بکينگ پودر را با آرد مخلوط کرده و دوبار الک می کنيم و به مواد اضافه می کنيم.

قالب ۲۰ سانت را آماده کرده و ديواره های آن را چرب می کنيم. نصف مايه کيک را داخل قالب ريخته و مواد ميانی کيک را که از قبل آماده کرده ايم به عنوان لايه وسط می ريزيم. سعی کنيد به ديواره قالب نريزيد. سپس باقی مايه کيک را روی آن ريخته و در فری که ۱۰ دقيقه گرم کرده ايم با شعله ۱۸۰ درجه سانتی گراد و به مدت ۵۰ دقيقه در طبقه وسط قرار می دهيد. اندازه  این دستور برای ۵ نفر خوب است و اين کيک يک دسر عالی برای عصرانه و مهمانی ها خوب است.

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

روش تهیه کیک ساده، کیک طرز تهیه کیک بدون نیاز به فرساده و خوشمزه طرز تهیه چیز کیک ساده با آسان ترین روش طرز طرز تهیه کیک گوشت بسیار خوشمزه بدون فر فوری و …کیک ، کیک گوشت ، گوشت چرخ کرده ، کیک گوشت بدون نیاز به فر ، کیک گوشت لذیذ ، کیک گوشت نکات مهم و مفید در پخت کیکدر این مقاله با نکات مفیدی در زمینه پخت کیک و اشکالات رایجی که با آن ممکن است روبرو کیک اسفنجی، دستور پخت کیک اسفنجی آکاطرز تهیه کیک اسفنجیکیک اسفنجیآموزش پخت کیک اسفنجیکیک اسفنجی بدون فرکیک اسفنجی آشنایی با روش های پخت ماهی روش های پخت ماهی دستورهای پخت ماهیآشنایی با روش های پخت ماهینحوه طبخ ماهیروش های نکات مهم برای پخت کیک اسفنجی۱ از نکات خیلی‌ مهم واسه داشتن یه کیک اسفنجی خوب اینه که به هیچ عنوان نباید قالبمون پخت کیک مشکلات رایج در پخت کیک ایران کوکپخت کیک معرفی مشکلات رایج در پخت کیک و روش های برطرف کردن مشکلات و پخت بهتر کیکبانوی ایرانی دستور پخت غذای خوشمزه با گوشت …بانوی ایرانی بانوی ایرانی دستور طبخ بلدرچین مواد لازم بلدرچین گرمروش تهیه سالاد مکزیکی ، یک پیش غذای ساده و …روش تهیه سالاد مکزیکی ، یک پیش غذای ساده و بسیار مفیدطرز پخت حلیم خوشمزه گندم با گوشت عکس نیک …طرزپختحلیمخوشمزهمواد لازم حلیم – گوشت ران گوسفند یا نرمه گوساله گرم – بلغور گندم نیم کیلو – نمک به روش تهیه کیک ساده، کیک ساده طرز تهیه کیک بدون نیاز به فرساده و خوشمزه طرز تهیه چیز کیک ساده با آسان ترین روش طرز تهیه طرز تهیه کیک گوشت بسیار خوشمزه بدون فر فوری و آسان کیک ، کیک گوشت ، گوشت چرخ کرده ، کیک گوشت بدون نیاز به فر ، کیک گوشت لذیذ ، کیک گوشت مناسب نکات مهم و مفید در پخت کیک در این مقاله با نکات مفیدی در زمینه پخت کیک و اشکالات رایجی که با آن ممکن است روبرو شویم کیک اسفنجی، دستور پخت کیک اسفنجی آکا طرز تهیه کیک بدون فر و نکاتی که باید بدانید آکاایران کیک های متفاوت را می توان با انواع روش آشنایی با روش های پخت ماهی روش های پخت ماهی دستورهای پخت ماهیآشنایی با روش های پخت ماهینحوه طبخ ماهیروش های طبخ ماهی نکات مهم برای پخت کیک اسفنجی امروز می‌خوام در مورد کیک اسفنجی و همه نکات مهمی‌ که داره صحبت کنم پخت کیک مشکلات رایج در پخت کیک ایران کوک پخت کیک معرفی مشکلات رایج در پخت کیک و روش های برطرف کردن مشکلات و پخت بهتر کیک بانوی ایرانی دستور پخت غذای خوشمزه با گوشت بلدرچین بانوی ایرانی بانوی ایرانی دستور طبخ بلدرچین مواد لازم بلدرچین گرم روش تهیه سالاد مکزیکی ، یک پیش غذای ساده و بسیار مفید کاسرول گوشت و سیب زمینی پنیری خوشمزه تصاویر مراحل پخت کاسرول گوشت و سیب زمینی پنیری طرز پخت حلیم خوشمزه گندم با گوشت عکس نیک صالحی پرتال طرزپختحلیم مواد لازم حلیم – گوشت ران گوسفند یا نرمه گوساله گرم – بلغور گندم نیم کیلو – نمک به مقدار روش پخت كيك كاكائويي روش پخت كيك ساده روش پخت كيك كشمشي روش پخت كيك با ارد برنج روش پخت كيك بدون فر روش پخت كيك و شيريني روش پخت كيك هويج روش پخت كيك زبرا

برچسب ها

اندکی تفکر …

براى رسیدن به هدف هاى بزرگ
باید تعداد زیادى قدم هاى کوچک را
جایگزین تعداد کمى قدم هاى بزرگ کنیم.

پر بازدیدترین مطالب