پر بازدید ترین مطالب

ربات جدید بوستون دینامیک از در و دیوار بالا می‌رود


خبرگزاری فارس: شرکت بوستون دینامیک ویدئویی جدیدی را منتشر کرده که در آن ربات تازه تولید شده توسط این شرکت از در و دیوار بالا می رود و مانند ورزشکاران پارکور از جایی به جای دیگر می پرد.

این ربات که اطلس نام دارد 175 سانتیمتر قد داشته و وزن آن به 75 کیلوگرم می رسد و اولین ربات انسانی فوق پویا محسوب می شود که تقلید از برخی حرکات آن حتی برای انسان هم ساده نیست.

ربات جدید بوستون دینامیک از در و دیوار بالا می‌رود

در ویدئویی که از توانمندی های ربات یادشده منتشر شده، ربات اطلس از روی یک میز به روی میز دیگری که در ارتفاع بیشتری قرار دارد می پرد و سپس باز از آن میز در سمت چپ به روی میز دیگری در سمت راست که آن هم مرتفع تر است،پرش می کند؛ کاری که بسیاری از افراد معمولی از توانایی بدنی لازم برای تکرار آن برخوردار نیستند.

نمونه های اولیه ربات اطلس تنها قادر به راه رفتن و دویدن بود. اما حالا مدل به روزشده این ربات مانند یک ورزشکار جوان از در و دیوار بالا می رود و از روی سطحی به روی سطح دیگر می پرد.

ربات یادشده از هوش مصنوعی بالایی برای شناسایی موانع هم برخوردار است و می تواند به خوبی برای توزیع وزن خود بین پاهایش را تصمیم بگیرد و در صورت لزوم بخش بیشتری از وزن خود را بر روی یک پایش بیندازد. این شرکت ماموریت خود را تولید بهترین و باهوش ترین ربات های جهان توصیف کرده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب