رباتی که به جای پروانه با باله شنا می‌کند/ویژه فیلمبرداری‌های زیر آبمفیدستان:رباتی که به جای پروانه با باله شنا می‌کند/ویژه فیلمبرداری‌های زیر آب

به گزارش ایرنا،این روبات کوچک که BIKI نام دارد، در نزدیکی سطح آب با استفاده از یک برنامه اندروید از طریق تلفن هوشمند کاربر کنترل می‌شود و تصاویر زنده‌ای از یک دوربین ۴K نصب شده روی روبات را برای کاربر ارسال می‌کند.

روبات BIKI در اعماق بیشتر توسط برنامه‌های از پیش تعیین شده مسیریابی یا از طریق یک ابزار کنترل کننده دستی ضد آب که سیگنال‌های صوتی ضد آب را برای آن ارسال می‌کند، کنترل می‌شود.

البته با وجود این که BIKI قادر است تا عمق ۶۰ متری آب شنا کند دستگاه کنترل آن در حال حاضر تنها تا عمق ۱۰ متری کارآیی دارد. علاوه بر این در عمق آب ارسال تصاویر زنده دوربین امکان‌پذیر نیست و این تصاویر برای استفاده‌های بعدی در یک حافظه ۳۲ گیگابایتی ضبط می‌شوند.

یکی از مزایای این روبات عدم استفاده از پروانه برای حرکت است. این ویژگی موجب شده تا روبات صدای کمتری تولید کند و در صورت استفاده در استخرها خطر آسیب بدنی به شناگران در اثر برخورد با پره‌های پروانه منتفی شود.

این روبات کوچک برای مسیریابی و اجتناب از برخورد با اشیای زیر آب از یک سیستم مادون قرمز به همراه یک جی پی اس بهره می‌برد. به گفته سارندگان BIKI باتری این روبات با هر بار شارژ بین ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه کار می‌کند.

۵۴۵۴لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

در شرایط سخت هم امیدوار باش...
زیرا گاهی رحمت الهی
از سیاه‌ترین ابرها می‌بارد
پس به فردایی روشن امید داشته باش