پر بازدید ترین مطالب

راهنمای کامل و نکات کاربردی برای سفر به سوچی


راهنمای سفر به سوچی روسیه

سفر به سوچی , سوچی، یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری در روسیه است. راهنمای سفر به سوچی، شما را برای این سفر به یادماندنی آماده می‌کند.

سوچی، شهری توریستی در کنار دریای سیاه است که گردشگاه‌های متعددی دارد. شب‌های تابستان، سواحل این شهر زیبا، میزبان توریست‌های فراوانی است که تا صبح از تفریحات ساحلی و شور و هیجان این شهر لذت می‌برند. پارک‌های شلوغ و سرسبز، دره‌ها و آبشارهای دیدنی و هزاران جاذبه‌ی تفریحی دیگر در شهر سوچی برای گردشگران وجود دارد. از جاذبه‌های شهری گرفته تا بهترین جاذبه‌های طبیعی. فصل اوج گردشگری در سوچی به خصوص برای کسانی که تفریحات ساحلی را دوست دارند، از مه تا سپتامبر است.

در سال‌های اخیر، سوچی به خاطر میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۱۴، به شهرت فراوانی رسیده است. اگر برای سفر به سوچی برنامه‌ریزی می‌کنید، این راهنمای سفر به شما کمک می‌کند که سفری بهتر و کامل‌تر داشته باشید و از تک تک لحظات آن به خوبی استفاده کنید.

اختلاف ساعت با تهران

سوچی در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT 3 قرار دارد و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است.
زبان رسمی

روسی (زبان رسمی) به علاوه ۳۰ زبان رسمی در مناطق مختلف روسیه
واحد پول

روبل (RUB)

نوع برق شهری

سفر به سوچی

نوع برق شهری در سفر به سوچی

برق شهری در روسیه ۲۲۰ ولت و ۵۰ هرتز است. پریزها و دوشاخه‌ها از نوع C و F هستند که در ادامه تصویر آن را مشاهده می‌کنید:

کد کشور

۷
شماره‌های اضطراری

شماره اضطراری عمومی: ۱۱۲
پلیس ۱۰۲
آمبولانس ۱۰۳
آتش نشانی ۱۰۱

جهت رانندگی

راست
فرودگاه‌های بین‌المللی

فرودگاه بین‌المللی سوچی

وضعیت آب‌ و‌ هوا در زمان سفر به سوچی

سفر به سوچی

آب‌ و‌ هوا در زمان سفر به سوچی

سوچی آب و هوای نیمه گرمسیری با زمستان‌های ملایم دارد. میانگین دمای هوای سوچی در زمستان، ۱۱ درجه در طول روز و ۴ درجه در طول شب است. در تابستان میانگین دمای هوای روز ۲۴ درجه و میانگین دمای شب ۱۶ درجه‌ی سانتی‌گراد است.

بهترین زمان برای سفر

فصل اوج گردشگری در سوچی از ژوئن تا آگوست و از دسامبر تا اواسط مارس است. در آگوست اهالی روسیه در تعطیلات تابستانی خود به سر می‌برند و سوچی یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری آن‌ها است. در این سه ماه، هزینه‌ی اقامت، سفر و غذا بسیار بالا است. اگر می‌خواهید در این زمان به سوچی سفر کنید، باید حداقل از یک ماه قبل، هتل مورد نظرتان را رزرو کنید.

خانه تابستانی استالین

سفر به سوچی

مکان های اقاتی برای سفر به سوچی

این خانه یکی از چندین اقامتگاه استالین در روسیه است که مورد توجه ویژه‌ی او قرار داشت. این خانه در پنج کیلومتری از مرکز شهر سوچی قرار دارد و ارتفاع آن از سرح دریا ۵۰ متر و روی یک تپه ساخته شده است.

ساعت کار: هر روز از ۹ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۸

رژیم غذایی

سفر به سوچی

غذاهای محلی در زمان سفر به سوچی

این شهر، از نظر تنوع غذایی، در روسیه بی‌نظیر است. در رستوران‌های سوچی می‌توانید غذاهایی از سراسر دنیا را پیدا کنید. ولی خوردن غذاهای محلی هر منطقه، لطف دیگری دارد.

کجارولینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب