پر بازدید ترین مطالب

دمنوشي شگفت انگيز براي رفع سرماخوردگي


دمنوشي شگفت انگيز براي رفع سرماخوردگي

خبرگزاري آريا – يک متخصص طب ايراني گفت: شربت عسل و آبليموي شيرين براي رفع سرماخوردگي توصيه مي‌شود اما بايد توجه کنيم بيمار بايد از مصرف غذاها و دمنوش‌هاي ترش در زمان سرماخوردگي پرهيز کند زيرا اين موضوع باعث تشديد عفونت بدن خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از فارس، نعمت‌الله مسعودي متخصص طب ايراني، در خصوص ابتلا به بيماري سرماخوردگي در فصل پاييز و زمستان توضيح داد: بيماري‌هاي سرد ازجمله بيماري‌هاي سرماخوردگي و مجاري تنفسي با شروع فصل پاييز و زمستان در جامعه شيوع پيدا مي‌کند.
وي گفت:‌ لازم است به اين نکته توجه کنيم که زماني که به بيماري سرماخوردگي مبتلا مي‌شويم نبايد بلافاصله مصرف مرکباتي مانند پرتقال و ليموشيرين را شروع کنيم، زيرا اين موضوع باعث تشديد سرماخوردگي و عفونت بدن مي‌شود.
اين متخصص طب ايراني توصيه کرد: در فصل زمستان بهتر است از استفاده ميوه‌هاي آبدار پرهيز شود، همچنين برخي افراد با عناويني نظير رژيم پرتقال و يا ليموشرين اقدام به خوددرماني مي‌کنند که زياده‌روي در مصرف اين دو ميوه نيز باعث مي‌شود بدن در مواجهه با سرماخوردگي ضعيف عمل کند.
مسعودي بابيان اينکه جابه‌جا شدن از مکان گرم به فضاي سرد باعث بروز سرماخوردگي خواهد شد، گفت: در ابتداي ابتلا به سرماخوردگي بهترين گزينه استراحت است، همچنين در ابتداي بروز اين بيماري مصرف آنتي‌بيوتيک‌ها هم توصيه نمي‌شود.
وي بابيان اينکه سوپ سبزيجات مي‌تواند در بهبود اين بيماري نقش به سزايي داشته باشد، افزود: بهتر است در اين غذا از گوشت و چربي استفاده نشود. همچنين در صورت کم شدن اشتهاي افراد توصيه مي‌شود از مصرف مکمل‌هاي اشتهاآور پرهيز کند.
اين متخصص طب ايراني در خصوص روش‌هاي پيشگيري از ابتلا به سرماخوردگي استفاده از شال‌گردن، پوشش سر و همچنين پوشش داخل گوش‌ها مي‌تواند به کاهش ابتلا به سرماخوردگي کمک کند.
مسعودي در پايان در خصوص دمنوش‌هاي مفيد براي رفع اين بيماري توضيح داد: دمنوش به‌ليمو، گل‌گاوزبان، پونه و آويشن مي‌توانند به برطرف شدن اين بيماري و کم شدن عفونت کمک کند، همچنين شربت عسل و آبليموي شيرين توصيه مي‌شود اما بايد توجه کنيم بيمار بايد از مصرف غذاها و دمنوش‌هاي ترش در زمان سرماخوردگي پرهيز کند زيرا اين موضوع باعث تشديد عفونت بدن خواهد شد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب