پر بازدید ترین مطالب

دردسر بازشدن خودکار درب هاي تسلا مدل X [تماشا کنيد]


دردسر بازشدن خودکار درب هاي تسلا مدل X [تماشا کنيد]

خبرگزاري آريا – در ويديوي که توسط يکي از مالکان تسلا مدل X منتشر شده است درب هاي اين خودرو در بدترين زمان ممکن و در حين عبور يک کاميون باز مي شود.
تسل مدل X 90D که در کنار خيابان پارک شده است و دوربين هاي حاضر در محل نشان مي دهند که درب هاي خودکار آن در بدترين زمان ممکن به صورت خودکار باز مي شوند و اين حادثه اتفاق مي افتد.
حادثه مذکور در کشور استراليا و شهر سيدني اتفاق اتفاده است. مالک خودرو حادثه را اين طور توصيف مي کند که همانند هميشه به محل کارم رفتم.

در ساعت 2:30 دقيقه بعد از ظهر بود که همکارم به من اطلاع مي دهد که اتفاق بدي براي خودروي من افتاده است.
وقتي که با راننده کاميون هم صحبت مي شوم او مي گويد که فکر کرده راننده را کشته است و از اين مسئله مطلع نبوده که کسي در خودرو حاضر نبوده است.
طبق گفته مالک خودرو در حالت قفل بوده است و کليد آن در حدود 25 متر از خود خودرو دور بوده است.
مالک پس از اين حادثه به سرعت با شرکت تسلا تماس برقرار مي کند و پس از صحبت با تيم حاضر در آمريکا بدون ارائه هيچ توضيح فني که دليل اين اتفاق چيست، آن ها اعلام مي کنند من بايد خسارت پيش آمده به کاميون را پرداخت کنم.
او مي گويد پس از رسيدگي به مشکل راننده کاميون، تسلا مدل X را به مرکز تعمير مجاز تسلا مي برد و تسلا بيش از 8 روز کاري براي پاسخ دهي و ارزيابي حادثه پيش آمده زمان مي خواهد.
نماينده تسلا عنوان مي کند که کليد قفل درب ها فشرده شده است و تقصيري متوجه مدل X اين شرکت نيست.
مدل X حاوي يک ويژگي خاص است که با دوبار فشردن کليد، درب راننده و شاگرد به طور خودکار باز مي شود. با کليد دوباره مي توان درب شاگرد را باز کرد.

باز شدن خودکار درب ها ويژگي است که به صورت پيش فرض فعال نيست و بايد توسط مالک فعال شود.
مالک نيز اين ويژگي خاص را فعال کرده است و درب ها پس از فشرده شدن دوباره کليد موسوم به FOB فعال و باز مي شوند.
اما مالک خودرو مي گويد که هيچ کس دکمه را دوبار فشار نداده است و اين ويژگي به صورت پيش فرض از زماني که خودرو را از نمايندگي تسلا تحويل گرفته فعال بوده است.

به همين دليل مالک خودرو عنوان کرده است که از اين به بعد هيچ احساس امنيتي بابت داشتن اين خودرو نخواهد داشت.
اين اولين بار نيست که چنين گزارش هايي از تسلا مدل X منتشر مي شود و اين خودرو به واسطه طراحي اش حوادث خطرناک بسياري را پشت سر گذاشته است.
تسلا پيشنهاد بازخريد خودرو به رقم 115 هزار دلاري را به مالک پيشنهاد کرده است، گرچه مالک براي خريد اين خودرو در حدود 197 هزار دلار استراليا هزينه پرداخت کرده است.

در پايان هنوز دليل اين اتفاق مشخص نيست اما با توجه به ويديو منتشر شده، وقتي چراغ ها در حال فلش زدن هستند، اين مسئله نشان مي دهد که کليد خودرو دوباره فشرده شده است اما معلوم نيست که کليد به صورت اشتباهي دوبار توسط يک فرد ناآگاه فشرده شده است يا خودرو به صورت خودجوش اين کار را انجام داده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب