پر بازدید ترین مطالب

درآمد بازي هاي ويديويي با درآمد ورزش در سال 2017 برابري خواهد کرد


درآمد بازي هاي ويديويي با درآمد ورزش در سال 2017 برابري خواهد کرد

خبرگزاري آريا – حتما تا به حال شنيده ايد که صنعت بازي سازي از لحاظ کسب درآمد موفق شده تا صنعت فيلم سازي را پشت سر بگذارد. در سال 2016 درآمد گيشه 38 ميليارد دلار اعلام شد اين در حالي است که اين رقم براي بازار بازي هاي ويديويي امسال 149 ميليارد دلار بيان شده.
سال قبل درآمد اين بخش 108 ميليارد دلار بود که حالا به لطف وجود بازارهاي ارزشمند 33 و 14 ميليارد دلاري چين و ژاپن شاهد رسيدن به به مرز 150 ميليارد هستيم.
در حال حاضر عمده ترين درآمد با 50 ميليارد دلار سهم در اختيار بخش موبايل است و انتظار مي رود که اين روند تا سال 2020 نيز ادامه يافته به طوري که نيمي از بازار در اختيار بازي هاي موبايلي باشد.
بازار پي سي نيز با رشدي 3 ميلياردي از 29 به 32 ميليارد دلار افزايش درآمد داشته است. در بازار کنسول ها آنطور که به نظر مي رسد رشد خارق العاده اي را شاهد نيستيم و درآمد کلي آن تقريبا 33 ميليارد دلار اعلام شده.
اخيرا نيز گزارشي توسط سوپرديتا منتشر شده که نشان مي دهد تا سال 2022، گيمرها فقط 25 ميليارد دلار از طريق ميکروترنزکشن خريد انجام خواهند داد. ميکروترنزکشن در واقع به نوعي خريدهاي داخل بازي هاي ويديويي هستند که کاربر مي تواند با پرداخت پول واقعي، محتواي مجازي دريافت کند در حالي که پيشتر نيز بهاي کامل براي دسترسي به بازي را پرداخته است. استفاده نادرست از اين امکان،‌ Star Wars Battlefront II را با مشکلات بسيار جدي روبرو کرده.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب