پر بازدید ترین مطالب

داروهاي گياهي براي تاخير قاعدگي


داروهاي گياهي براي تاخير قاعدگي

خبرگزاري آريا –
,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
قاعدگي با بلوغ آغاز و با يائسگي پايان مي يابد
چرخه قاعدگي يا سيکل قاعدگي در واقع تغييرات فيزيولوژيکي است که در زنان بارور جهت توليدمثل جنسي رخ مي‌دهد و هر ماه يک تخمک بالغ شده و آماده تشکيل جنين مي‌شود. در اين مدت به تدريج بافت رحم نيز آماده نگهداري جنين مي‌شود. اگر لقاح صورت نگيرد، تخمک دفع شده و بافت پوششي رحم ريزش مي‌کند.
قاعدگي با بلوغ آغاز و با يائسگي پايان مي يابد و مدت خونريزي آن براي چند روز، معمولا 3-5 روز طول مي‌کشد، اما بين 2-8 روز نيز مي‌تواند متغير باشد. يک سيکل قاعدگي طبيعي بين 21 تا 35 روز متغير است. اما ممکن است گاهي به دليل تغييرات فيزيکي يا عدم تعادل هورمون ها يک تا دو هفته به تاخير افتد.
اگر چه براي درمان اين تاخير داروهاي زيادي وجود دارد اما همچنان برخي افراد راههاي طبيعي و گياهي را ترجيح مي دهند که چند نمونه از اين مواد را در اينجا برايتان آورده ايم.
1. جعفري
جعفري گياهي قابل دسترس است که بيشترين تاثير را براي درمان عقب افتادگي قاعدگي دارد. اين گياه معمولا به صورت چاي گياهي وجود دارد که مي توان آن را 3 تا 4 بار در روز مصرف کرد. هم جعفري خشک و هم نوع تازه آن مي تواند براي درمان بي نظمي قاعدگي مورد استفاده قرار گيرد. چاي جعفري را در آب جوش بريزيد و 20 تا 30 دقيقه پس از اين که کاملا رنگ گرفت، مصرف کنيد.
,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
جعفري گياهي قابل دسترس است که بيشترين تاثير را براي درمان عقب افتادگي قاعدگي دارد
2. زنجبيل
زنجبيل ماده اي است که به راحتي مي توانيد آن را از داروخانه تهيه کنيد. درست مانند جعفري، اين گياه را نيز مي توانيد به صورت پودر يا تازه مصرف کنيد. اين ماده محرک است و ممکن است پس از مصرف، احساس گرگرفتگي کنيد اما در درمان بي نظمي قاعدگي بسيار موثر است. زنجبيل را به چاي خود اضافه کنيد يا آن را با آب بچوشانيد و 3 بار در روز مصرف کنيد تا قاعدگي منظمي داشته باشيد.
,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
زنجبيل، در درمان بي نظمي قاعدگي بسيار موثر است
3. ميوه
ثابت شده تعدادي از ميوه ها براي درمان تاخير قاعدگي موثرند که مشهورترين آنها انبه است. مي توانيد آن را به صورت خام يا پخته مصرف کنيد. انگور، به خصوص نوع سياه آن، ميوه درمانگر ديگري است. روزانه مقداي آب انگور بخوريد اما در مصرف آن زياده روي نکنيد زيرا موجب فقر آهن مي شود. مصرف روزانه آب انار نيز به قاعدگي منظم شما کمک مي کند. ,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
ثابت شده تعدادي از ميوه ها براي درمان تاخير قاعدگي موثرند که مشهورترين آنها انبه است
4. بومادران
بومادران گياه دارويي ديگري است که براي درمان تمام مشکلات قاعدگي از جمله تاخير آن مورد استفاده قرار مي گيرد. شما به راحتي مي توانيد آن را از عطاري ها تهيه کنيد. اين ماده موجب تعادل هورمون هاي بدن زنان مي شود. زماني که قاعدگي شما به تاخير افتاد، چاي سرد بومادران را 3 تا 4 بار در روز مصرف کنيد. اين گياه در کاهش درد نيز موثر است. ,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
بومادران، براي درمان تمام مشکلات قاعدگي از جمله تاخير آن مورد استفاده قرار مي گيرد
5. سبزيجات
سبزيجاتي مانند هويج، تربچه و خيار چنبر تلخ براي درمان تاخير قاعدگي مناسب اند. اگر دچار بي نظمي قاعدگي شده ايد، جوشانده خيار چنبر تلخ را 3 بار در روز مصرف کنيد. ,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
سبزيجاتي مانند هويج، تربچه و خيار چنبر تلخ براي درمان تاخير قاعدگي مناسب اند
6. ريشه انجير هندي
ريشه انجير هندي درمان فوق العاده اي براي تاخير قاعدگي است. جوشانده آن را به همراه شير قبل از خواب مصرف کنيد. اين روند را در 3 چرخه قاعدگي متوالي خود دنبال کنيد تا تاثير آن را ببينيد.
عقب افتادگي قاعدگي براي سلامت زنان مضر است و ممکن است منجر به بيماري هاي خطرناکي شود. درمان هايي که در بالا به آنها اشاره کرديم، روش هاي قابل اعتماد و موثري براي تاخير قاعدگي است. البته اگر نسبت به هر کدام آلرژي داريد، از خوردن آنها امتناع کنيد.
,قاعدگي دردناک,عقب افتادن قاعدگي
ريشه انجير هندي درمان فوق العاده اي براي تاخير قاعدگي است
منبع: bartarinha.ir
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب