خونریزی مقعدی چیست ؟علائم علل و روش های درمانمفیدستان:

خونریزی مقعدی به هرگونه خونی که از مقعد خارج می‌شود اطلاق می‌شود، البته خونریزی مقعدی معمولا به خونریزی راست روده یا قسمت پایینی روده بزرگ گفته می‌شود.

دلایل خونریزی مقعدی

مقعد چند سانتی‌متر انتهایی روده بزرگ را تشکیل می‌دهد. خونریزی مقعدی به صورت خون موجود در مدفوع، روی دستمال توالت، یا کاسه توالت ظاهر می‌شود. رنگ خون ناشی از خونریزی مقعد از قرمز روشن، قهوه‌ای تیره تا بسیار تیره متغیر است.

خونریزی مقعد دلائل متعددی دارد، از جمله یبوست و هموروئید (بواسیر).

علل خونریزی مقعدی عبارت است از:

– سرطان مقعد
-شکاف مقعد (پارگی پوست مقعد)
-آنژیودیسپلازی (ناهنجاری رگ‌های خونی نزدیک روده‌ها)
سرطان روده
-پولیپ روده
-یبوست
-بیماری کرون
-اسهال
-دیورتیکولوز (برآمدگی‌های کوچکی که روی دیواره روده‌ها تشکیل می‌شود)
مسمومیت غذایی
-هموروئید (بواسیر)
-درهم رفتگی روده (دخول بخشی از روده در بخش دیگر)
-کولیت ناشی از کم خونی (التهاب روده بزرگ به علت کاهش جریان خون)
-التهاب مقعد
-کولیت کاذب (التهاب روده بزرگ بواسطه عفونت)
-پرتو درمانی
-پرولاپس مقعد (بیرون زدن مقعد از جایگاه طبیعی آن)
-سندرم زخم مقعدی منفرد (ایجاد زخم روی دیواره مقعد)
کولیت اولسراتیو

خونریزی مقعدی

علل خونریزی مقعدی
چه هنگام به پزشک مراجعه کنید

تماس با اورژانس
در صورت خونریزی مقعد و هر یک از علائم زیر با اورژانس تماس بگیرید:
-تنفس سریع و کم عمق
-سرگیجه یا دوران سر پس از ایستادن
-تاری دید
-غش کردن
-گیجی
-تهوع
-سردی، رطوبت و رنگ‌پریدگی پوست
-کاهش ادرار

فورا به پزشک مراجعه کنید

اگر خونریزی مقعد دارای مشخصات زیر است، فورا از اطرافیان‌تان بخواهید شما را به اورژانس منتقل کنند:
-مداوم یا شدید
-همراه با درد یا انقباضات شدید شکمی
-همراه با درد مقعد
به پزشک مراجعه کنید
اگر خونریزی مقعدی بیش از یک یا دو روز طول بکشد یا کمتر اما آزاردهنده باشد، به پزشک‌تان مراجعه کنید. اگر زیر ۴۰ سال هستید و علت خونریزی مقعدی‌تان مشخص است مانند مدفوع سخت، شکاف مقعدی کوچک یا موارد مشخص دیگر، می‌توانید با تهیه پماد هموروئید یا هیدروکورتیزون بدون نسخه آن را درمان کنید.

روزنامه سپید

خونریزی مقعدی چیست ؟علائم علل و روش های درمانلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

علل خونریزی از مقعد چیست؟ درمان خونریزی مقعد در خانه اگر خون دارای رنگ قرمز روشن است و بلافاصله بعد از دفع بواسیر، علائم ، علل ، پیشگیری ، درمان بواسیر، علائم ، علل ، پیشگیری ، درمان ، عوارض مرجع کامل اطلاعات مدفوع خونی؛ علل و درمان اگر روش آندوسکوپی موثر نبود و نتوانست خونریزی را قطع کند، پزشک با استفاده از کامل ترین مرجع در مورد بیماری بواسیر و علائم و علت و پزشکی و سلامتدرمان خانگی و علائم بواسیر و راه درمان ان بواسیربواسیر چیستبواسیر درمانبواسیر بواسیر چیست؟ بواسیر و راه درمان بواسیربواسیر و درمان بواسیربواسیر داخلیبیماری بواسیربیماری هموروئیدعلائم بواسیرفیشر بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه …بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ شرح بیماری بواسیر عبارت‌ است انواع هموروئید بواسیر چیست و چطور درمان میشود؟…بیماری‌هابیماری بواسیر یا هموروئید چیست و نحوه درمان آن چگونه است؟علائم حیاتی بدن انسان – پزشکان ایراناورژانسعلائم حیاتی بدن انسان نبض بـه ضربان شریانها اطلاق میگردد که از موج فشاری که دررگــها یبوست ، شقاق و راه های درمانشايد اين مبحث به درد بعضا از دوستان بخوره چون ام اس باعث يبوست و به دنبال همورويد و پزشکی و روانشناسی سیدعلایم‌ شایع‌ درد و شدید به‌ هنگام‌ عبور مدفوع‌ سخت‌ یا حجیم‌ امکان‌ دارد تا یک علل خونریزی از مقعد چیست؟ درمان خونریزی مقعد در خانه اگر خون دارای رنگ قرمز روشن است و بلافاصله بعد از دفع مدفوع دیده بواسیر، علائم ، علل ، پیشگیری ، درمان بواسیر، علائم ، علل ، پیشگیری ، درمان ، عوارض مرجع کامل اطلاعات مدفوع خونی؛ علل و درمان اگر روش آندوسکوپی موثر نبود و نتوانست خونریزی را قطع کند، پزشک با استفاده از آنژیوگرافی کامل ترین مرجع در مورد بیماری بواسیر و علائم و علت و درمان پزشکی و سلامت درمان خانگی و علائم بواسیر و راه درمان ان بواسیربواسیر چیستبواسیر درمانبواسیر در بواسیر چیست؟ بواسیر و راه درمان بواسیر بواسیر و درمان بواسیربواسیر داخلیبیماری بواسیربیماری هموروئیدعلائم بواسیرفیشر چیت بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ سایت بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ شرح بیماری بواسیر عبارت‌ است‌ از بیماری هموروئید بواسیر چیست ودرمان آن چگونه است بيماري غير واگير بیماری هموروئید یا بواسیر چیست و درمان آن چگونه است ؟ شرح بیماری بواسیر عبارت‌ است‌ از انواع هموروئید بواسیر چیست و چطور درمان میشود؟ … بیماری‌ها بیماری بواسیر یا هموروئید چیست و نحوه درمان آن چگونه است؟ علائم حیاتی بدن انسان – پزشکان ایران اورژانس علائم حیاتی بدن انسان نبض بـه ضربان شریانها اطلاق میگردد که از موج فشاری که دررگــها سیر یبوست ، شقاق و راه های درمان شايد اين مبحث به درد بعضا از دوستان بخوره چون ام اس باعث يبوست و به دنبال همورويد و شقاق ميشه

برچسب ها

اندکی تفکر …

از شکست نترس!
آن چیزی که باید از آن بترسی،
نشانه گرفتن اهداف کوچک است!
وقتی هدف بزرگی داشته باشی
حتی شکست خوردن در راه آن، با شکوه است.

پر بازدیدترین مطالب