خونريزي‌هاي بعد از يائسگيمفیدستان:

خونريزي‌هاي بعد از يائسگي


خبرگزاري آريا – خونريزي‌هاي بعد از يائسگي,علت خونريزي‌هاي بعد از يائسگي
خونريزي‌هاي بعد از يائسگي
خونريزي‌هاي بعد از يائسگي در چه شرايطي بروز پيدا مي‌كند؟
نكته كلي در خونريزي‌هاي بعد از يائسگي اين است كه هر قدر ميزان خونريزي در اين برهه، غيرطبيعي باشد، به بررسي و پيگيري بيشتري نيازمند است. خونريزي بعد از يائسگي ممكن است چند علت داشته باشد.
اولين مسأله‌اي كه باعث اين بيماري مي‌شود، نازك‌شدن مخاط رحم است كه در حقيقت علت خطرناكي نيست ولي به مفهوم پيگيري نكردن، نيست.
اين مطلب را بايد يادآوري كرد كه با مشاهده حتي مقدار كم خونريزي مي‌توانيد از يك قضيه مهم جلوگيري و يك بيماري را كنترل كنيد، چرا كه سرطان‌هاي زنان يكي ديگر از عوامل آن است.
اهميت و بي‌اهميتي خونريزي بعد از يائسگي توسط پزشك معالج شما تشخيص داده مي‌شود. چنانچه خونريزي بعد از يائسگي به علت نازكي جدار رحم باشد، با اين‌كه چندان مهم نيست، ولي بايد كنترل شود چون ممكن است عاملي براي كم‌خوني بيمار باشد.
از عوامل ديگر اين بيماري؛ فيبرم و ميوم رحمي است.
خوشبختانه درمان‌هاي زيادي براي خونريزي بعد از يائسگي وجود دارد. پوليپ‌ها و فيبروئيد‌هاي درون رحم را مي‌توان با اعمال جراحي كوچك برداشت، عفونت‌ها با آنتي‌بيوتيك درمان مي‌شود و استروژن به ترميم بافت‌هاي زهدان كمك مي‌كند.
دكتر مريم كاشانيان جراح و متخصص زنان و زايمان
منبع : jamejamonline.irلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

اطلاعات دارویی اطلاعات عمومی دارو استراديول والرات موارد و مقدار مصرف موارد و مقدار مصرف الف واژينيت آنچه لازم است در رابطه با قاعدگی در دختران و زنان …اخبار ماماییقاعدگی پریود یکی از مراحل بلوغ در دختران است قاعدگی مانند بسیاری از علایم دیگر بلوغ بررسی علل نازایی در زنان سایت پزشکان بدون مرزعلل نازايي درزنان علل در زنان به ترتيب شيوع عبارتند از ۱ ـ اختلالات مربوط به لوله طبیعت ودرمانفوائد و خواص گياهان، ص خولنجان‏ فوايد خوردن آن جهت تقويت معده، رفع سوءهاضمه قائدگی نامنظم در دختران جوان نیک صالحی پرتال …قائدگینامنظمدرراه های جلوگیری از ریزش مو از زبان ستارگان سینمای ایران با این معجون شگفت انگیز فيبروم هاي رحمي و درمان هاي آنفيبروم هاي رحمي و در مان هاي آن فيبروم رحم چيست؟ فيبروم رحم يا تومورخوش خيم عضله ي صاف سایت چشم پزشکی دکتر نادریجراحی عیوب انکسار لیزر، لیزیک، لازک عیوب انکساری عيوب انکساري چشم به طب قرآنی درمان گياهيعرفان روانشناسيمطلبي که پيش رو داريد ، آخرين بخش از پرسش و پاسخ هاي ارائه شده درباره سينوزيت از جناب گیاهان دارویی معجزه همدانارگاسم در جنس مرد مشابه زنها نبوده و در دو مرحله اتفاق می افتد در مرحله اول انقباضات بانک اطلاعات دارویی آرشیو سایت علمی دانشجویان …اول از همه بیایم گروه بندی دروها رو ببینیم دستگاه گوارش داروهای موثر بر زخمهای اطلاعات دارویی اطلاعات عمومی دارو استراديول والرات موارد و مقدار مصرف موارد و مقدار مصرف الف واژينيت آتروفيک آنچه لازم است در رابطه با قاعدگی در دختران و زنان بدانید اخبار مامایی قاعدگی پریود یکی از مراحل بلوغ در دختران است قاعدگی مانند بسیاری از علایم دیگر بلوغ ممکن فوائد و خواص گياهان‏ طبیعت ودرمان فوائد و خواص گياهان، ص خولنجان‏ فوايد خوردن آن جهت تقويت معده، رفع سوءهاضمه، اسهال خونى بررسی علل نازایی در زنان سایت پزشکان بدون مرز علل نازايي درزنان علل در زنان به ترتيب شيوع عبارتند از ۱ ـ اختلالات مربوط به لوله هاي رحمي قائدگی نامنظم در دختران جوان نیک صالحی پرتال سرگرمی قائدگینامنظمدر قائدگی نامنظم در دختران عادت ماهيانه هرچند هميشه همراه درد و ناراحتي باشد، اما نشانه‌اي از سایت چشم پزشکی دکتر نادری جراحی عیوب انکسار لیزر، لیزیک، لازک عیوب انکساری عيوب انکساري چشم به سه شکل فيبروم هاي رحمي و درمان هاي آن فيبروم هاي رحمي و در مان هاي آن فيبروم رحم چيست؟ فيبروم رحم يا تومورخوش خيم عضله ي صاف رحم طب قرآنی درمان گياهيعرفان روانشناسي مطلبي که پيش رو داريد ، آخرين بخش از پرسش و پاسخ هاي ارائه شده درباره سينوزيت از جناب آقاي گیاهان دارویی معجزه همدان مضرات لبنیات در دنیای امروز ما شیر به ماده‌ای افسانه‌ای با ویژگی‌های معجزه‌گر تبدیل شده بانک اطلاعات دارویی آرشیو سایت علمی دانشجویان ایران آسيكلووير آسيكلووير يك‌ داروي‌ ضدويروسي‌ رايج‌ است‌ از اين‌ دارو براي‌ جلوگيري مراقبت هاي بعد از عمل مراقبت هاي بعد از كاشت مو سلام هاي بعد از نماز قيام هاي بعد از عاشورا ورزش هاي بعد از زايمان مراقبت هاي بعد از زايمان كرم هاي بعد از ليزر پوست مراقبت هاي بعد از سزارين

اندکی تفکر …

افکار هر انسان میانگین افکار پنج نفری است که بیشتر وقت خود را با آنها میگذراند.
خود را در محاصره افراد موفق قرار دهیم...

پر بازدیدترین مطالب