خوب، بد، زشت نمايشگاه خودرو تهران [تماشا کنيد]مفیدستان:

خوب، بد، زشت نمايشگاه خودرو تهران [تماشا کنيد]


خبرگزاري آريا – همانطور که مطلع هستيد اين روزها نمايشگاه خودرو تهران در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب (در حاشيه اتوبان قم) در حال برگزاريست و در اين نوشتار کوتاه نگاهي خواهيم داشت به مهمترين چالش ها و کمبود هاي نمايشگاه تهران.
مسلما برگزاري چنين نمايشگاهي در محل جديد با چالش هاي فراواني همراه بوده است و در مجموع مي توان احياي نمايشگاه خودرو تهران را قدمي مثبت و مهم قلمداد کرد اما به شکل خلاصه در نقد اين نمايشگاه موارد زير مطرح هستند.
خوب: فضاسازي مناسب و غرفه هاي ساخته شده بر اساس متد جهاني، حضور پر رنگ شرکت هاي فعال در بخش خصوصي و نمايندگي هاي خودروسازان خارجي که سبب ارائه خودروهاي نسبتا به روز و مدرن در نمايشگاه شده است. نکته اي که در نمايشگاه هاي خودرو ايران کمتر شاهد آن هستيم.

بد: دسترسي سخت و گران قيمت به محل نمايشگاه و عدم ارائه سرويس حمل و نقل مناسب بين ايستگاه مترو شاهد و شهر آفتاب تا محل برگزاري نمايشگاه که باعث مردد شدن خيل عظيمي از بازديد کنندگان از ديدن اين رويداد مي شود.
در واقع ترافيک نسبتا سنگين ساعات بعد از ظهر در مسير آزادگان و بزرگراه هاي شمالي جنوبي شهر تهران، شلوغي مترو و عدم توقف منظم قطار در ايستگاه شهر آفتاب همگي از جمله چالش هاي بازديد کنندگان از اين نمايشگاه محسوب مي شوند.
عدم درنظر گرفتن فضاي مناسب براي صرف غذا و استراحت بازديد کنندگان، قيمت فوق العاده غير منطقي غذاهاي فست فودي در عين کيفيت نازل و مشکلاتي از اين قبيل باعث شده بودند که رضايت عمومي بازديد کنندگان از تجربه حضور در اين نمايشگاه چندان بالا نباشد.
همچنين ساعات کوتاه و بد موقع برگزاري اين نمايشگاه که تنها در پنج روز (از ۲۶ بهمن ماه تا ۳۰ بهمن) و در ساعات بعد از ظهر (۱۲ تا ۲۰) در نظر گرفته شده است نيز مزيد بر علت شده تا نگراني هاي مربوط به ترافيک، شلوغي و رفت و آمد بازديد کنندگان براي حضور در چنين نمايشگاهي تشديد شود.
بنابراين شايسته بود که اين نمايشگاه در مدت زماني حداقل يک هفته اي و در تمامي ساعات صبح و بعد از ظهر داير مي شد.

زشت: مشکلات هميشگي و غير قابل رفع برنامه ريزي به سبک مديران ايراني نظير ناهماهنگي هاي مربوط به مراسم رونمايي از خودروها، تغيير ساعت افتتاح نمايشگاه و از همه بدتر، حضور ضعيف و ناچيز ايران خودرو و سايپا را مي توان زشت ترين موارد اين نمايشگاه عنوان کرد.
در واقع ايران خودرو و سايپا به عنوان حاکمان بلامنازع بازار خودرو ايران که بيش از ۹۰ درصد حجم بازار را در اختيار دارند، با عدم حضور موثر و قدرتمندانه در چنين رويدادي، به نوعي مخاطبان و مشتريان خود را نديد مي گيرند و به برگزار کنندگان نمايشگاه نيز نشان مي دهند حتي بدون در نظر گرفتن ساده ترين مسائل مشتري مداري و بازاريابي، مي توانند به حيات پر حاشيه خود ادامه دهند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

كاپ قدرتمند ترين وبلاگ هنر و ادبياتمرتضي کاتوزيان در تيرماه در خانواده اي متوسط و هنر دوست در تهران به دنيا آمدروش تحقیقموضوع روش تحقیق بررسی نمایش خلاق در پرورش جسم و روان کودکان پیش از دبستان موضوع تکلیف پژوهشنامهآرامش، واژه‌ای است که متاسفانه امروزه کسی به آن فکر نمی‌کند و جای آن را آسایش گرفته كاپ قدرتمند ترين وبلاگ هنر و ادبيات مرتضي کاتوزيان در تيرماه در خانواده اي متوسط و هنر دوست در تهران به دنيا آمد روش تحقیق موضوع روش تحقیق بررسی نمایش خلاق در پرورش جسم و روان کودکان پیش از دبستان موضوع تکلیف جدید پژوهشنامه آرامش، واژه‌ای است که متاسفانه امروزه کسی به آن فکر نمی‌کند و جای آن را آسایش گرفته است

برچسب ها

اندکی تفکر …

از شکست نترس!
آن چیزی که باید از آن بترسی،
نشانه گرفتن اهداف کوچک است!
وقتی هدف بزرگی داشته باشی
حتی شکست خوردن در راه آن، با شکوه است.