خواص بي نظير ليمو ترشمفیدستان:

خواص بي نظير ليمو ترش


خبرگزاري آريا-احتمالا مي‌دانيد که نوشيدن آب ليمو به هضم غذا، پاک‌سازي سيستم گوارش‌تان، و بهبود سيستم ايمني بدن‌تان کمک مي‌کند.
به گزارش خبرگزاري آريا،با اين حال، آيا مي‌دانستيد که ليمو مي‌تواند از ابتلا به سرطان نيز جلوگيري کند يا حتي آن را درمان کند؟ پس از خواندن اين مقاله همه ليمو هايتان را فريز خواهيد کرد!
 ليمو حاوي فيتوکميکال‌هايي به نام ليمونويد است، ترکيباتي طبيعي که بسيار براي بدن ما مفيد هستند. ثابت شده‌است که نوعي ليمونويد خاص به نام ليمونين کلسترول خون و بيماري‌هاي قلبي را کاهش مي‌دهد. علاوه بر اين، ۱۱ ليمونويد مختلف يافت‌شده در ليمو قادر هستند از رشد سلول‌هاي سرطان پستان جلوگيري کنند. در واقع، ثابت شده‌است که اين “درمان طبيعي با استفاده از ليمو” ۱۰۰۰۰ برابر موثر‌تر از شيمي‌درماني است.
با اين حال، ليمونويدها عمدتا در پوست ليمو هستند؛ و ميزان ويتامين‌ و ليمونويد موجود در پوست ليمو ده برابر آب آن است. هنگامي که از ليمو در آب آشاميدني‌تان استفاده مي‌کنيد، تمام ليمونويدهاي موجود در ليمو را جذب نمي‌کنيد. به جاي انداختن ليمو در آب، لطفي در حق خود بکنيد و برش‌هاي ليمو را در فريزر بگذاريد تا يخ بزند – اين کار مي‌تواند زندگي شما را نجات بدهد!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

از آدمهای پرتوقع فاصله بگیر
اینها مقیاست را به هم می زنند
و حرمت مهرت را می شکنند.
چون آنها حافظه ی ضعیفی دارند
خوبیها را زود فراموش میکنند.....