خواص بي نظير سنگدان مرغمفیدستان:

خواص بي نظير سنگدان مرغ


خبرگزاري آريا-سنگدان مرغ يکي از بخش‌هاي با ارزش دراين پروتئين حيواني است که مورد کم توجهي قرار گرفته، اما مي‌توانيد با قرار دادن آن در رژيم غذايي خود از خواص درماني آن بهره‌مند شويد و جسمي سالم‌تر داشته باشيد.
به گزارش خبرگزاري آريا، اکثر افراد وقتي مي‌خواهند خوراکي حاوي گوشت مرغ مصرف کنند به دنبال بخش هايي، چون سينه، بال، ساق و بالاي ران مرغ هستند غافل از اينکه يکي از مهمترين اجزاي مرغ که سنگدان است معمولاً به دور ريخته مي‌شود يا طرفدار کمي دارد.
از سنگدان مرغ مي‌توانيد در تهيه انواع خورشت‌ها و خوراک‌ها به شرط شست و شوي دقيق استفاده کنيد و از طعم لذيذ و خواص زياد آن بهره‌مند شويد.
اگر به دنبال خوراکي‌هاي پروئتيني هستيد سنگدان را فراموش نکنيد، براساس تحقيقات سنگدان و دل و قلوه مرغ داراي ۲ گرم چربي، ۷۸ ميلي گرم سديم، ۱۰۷ کالري و حدود ۲۷۲ ميلي گرم کلسترول است که مي‌تواند يک وعده غذايي مفيد براي افراد بزرگسال باشد.
اين ميزان از چربي و کلسترول مي‌تواند نياز تغذيه‌اي بيماران مبتلا به مشکلات قلبي عروقي را برطرف کند بدون آنکه فرد با تشديد علائم بيماري مواجه شود.
فقر آهن را با سنگدان مرغ ريشه کن کنيد
آهن براي رشد بدن، تامين انرژي مورد نياز، توليد سلول‌هاي خوني، هموگلوبين و ميوگلوبين که وظيفه حمل اکسيژن در خون را دارند بسيار ضروري است.
کارشناسان بهداشتي توصيه مي‌کنند افراد بزرگسال روزانه بين ۸ الي ۱۸ ميلي گرم آهن براي تامين انرژي مورد نياز بدن خود مصرف کنند.
براساس تحقيقات در سنگدان مرغ مقادير بالايي از آهن وجود دارد و افرادي که دچار کم خوني هستند به ويژه خانم‌ها مي‌توانند از اين ماده خوراکي به عنوان يک ماده مکمل درماني استفاده کنند
سلامت نيوز: غذاي پيشنهادي براي فرار از کم خوني و ريزش مو!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

دلیل اینکه آدمها به دشواری شاد میشوند
این است که همواره
"گذشته" را بهتر از آنچه بوده،
"حال" را بدتر از آنچه هست،
و "آینده" را نامشخص تر از آنچه خواهد بود میبینند...
-مارسل‌ پانیول