پر بازدید ترین مطالب

خط و نشان سوئدي ها براي ژرمن ها؛ پولستار 1 با پيشرانه هيبريدي 600 اسب بخاري معرفي شد


خط و نشان سوئدي ها براي ژرمن ها؛ پولستار 1 با پيشرانه هيبريدي 600 اسب بخاري معرفي شد

خبرگزاري آريا – پولستار يکي از شرکت هاي زير مجموعه ولوو بود که به تقويت و ارتقاي مدل هاي مختلف اين کمپاني سوئدي مي پرداخت و در واقع نقشي همانند AMG براي مرسدس يا بخش M ب ام و ايفا مي نمود.

بعد از جدايي از ولوو، اکنون پولستار به يک برند مستقل تبديل شده و قصد دارد محصولاتي را با لوگوي خود راهي خيابان ها کند. پولستار 1 نخستين خودرويي است که اين شرکت اخيرا طي مراسمي در شانگهاي معرفي کرده است.

علي رغم جدايي از کمپاني مادر، پولستار 1 شباهت هاي بسيار زيادي با محصولات ولوو دارد. اين مساله چندان هم بي دليل نيست، زيرا اين خودرو بر اساس همان پلتفرمي شکل گرفته که XC90، XC60 و اعضاي خانواده سري 60 و 90 ولوو بر روي آن ساخته مي شوند.

از لحاظ طراحي بدنه، پولستار 1 بسيار مشابه کانسپت کوپه ولوو – که در سال 2013 در نمايشگاه فرانکفورت معرفي شد – از آب درآمده و از ظاهري جذاب و هيجان انگيز برخوردار است.

به گفته مقامات پولستار، نيمي از اجزاي اين خودرو از ولوو قرض گرفته شده و بقيه موارد توسط خود اين شرکت ساخته مي شوند. وظيفه تامين نيروي اين کوپه زيبا بر عهده يک پيشرانه هيبريدي شارژي گذاشته شده است. اين پيشرانه شامل يک موتور چهار سيلندر که در اکثر محصولات ولوو به کار گرفته شده و دو موتور الکتريکي که به چرخ هاي عقب متصل شده اند، مي شود.


در مجموع پيشرانه هيبريدي پولستار 1 توانايي توليد 600 اسب بخار قدرت را دارد که از اين ميزان 218 واحد توسط موتورهاي الکتريکي توليد مي شود، گشتاور آن نيز 973 نيوتن متر اعلام شده که براي چنين خودرويي بيش از حد به نظر مي رسد.

در حالت کاملا الکتريکي پولستار 1 تا 90 مايل (حدود 145 کيلومتر) را طي مي کند. اين رقم بيشترين مسافتي است که يک خودروي هيبريدي مي تواند فقط با تکيه بر باتري هاي خود پوشش دهد. آقاي توماس اينگلاث (Thomas Ingenlath) مدير عامل پولستار در اين باره گفته:
ما آن را يک خودروي الکتريکي در نظر مي گيريم که توسط يک موتور درون سوز پشتيباني مي شود. تمامي توليدات پولستار خودروهاي الکتريکي رده بالا خواهند بود. پولستار 1 بين تکنولوژي امروز و تکنولوژي آينده پلي ايجاد مي کند.

نخستين خودروي پولستار از سيستم تعليق بسيار پيشرفته اي نيز بهره مي برد. کمک فنرهاي اين اتومبيل به سوپاپ هاي الکترونيکي تجهيز شده اند، با استفاده از اين سوپاپ ها کمک فنرها مي توانند در عرض فقط 2 ميلي ثانيه نسبت شرايط مسير يا واکنش هاي راننده عکس العمل نشان داده و در هر شرايط پايداري خودرو را تضمين کنند.

توليد پولستار 1 از سال 2019 و با سقف توليد سالانه 500 دستگاه آغاز خواهد شد. طبق برنامه ريزي ها مدل هاي مختلف پولستار هم از طريق نمايندگي ها و هم از طريق سرويس آنلاين Care By Volvo به فروش خواهند رسيد.

بر اساس استراتژي هاي تدوين شده، پولستار دو خودروي کاملا الکتريکي را در اواخر سال 2019 معرفي خواهد کرد. پولستار 2 يکي از اين مدل ها است که در کلاس خودروهاي سايز متوسط قرار گرفته و به رقابت با تسلا مدل 3 خواهد پرداخت. شاسي بلند برقي پولستار 3 نيز که در حال حاضر در مراحل پاياني فاز طراحي به سر مي برد، ديگر مدلي است که براي معرفي در سال 2019 برنامه ريزي شده است.

با توجه به مشخصات فني، کوپه قدرتمند پولستار نويد يک رانندگي پر هيجان را مي دهد. هنوز درباره قيمت اين خودرو حرفي به ميان نيامده، اما احتمالا بهايي در حدود 100 هزار دلار خواهد داشت.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب