خشک کردن میوه ها در آفتاب + آموزشمفیدستان:

یکی از علائق من در تابستان میوه های خوشمزه و جورواجور آن است. گاهی اوقات به قدری میوه اضافی می آید که نمی توانیم تا قبل از خراب شدنشان آن ها را مصرف کنیم. بهترین راه برای خراب نشدن میوه های اضافی خشک کردن آن هاست. این میوه ها حتی پس از خشک شدن خوشمزه تر هم می شوند.

من خودم قبلا میوه خشک کن استفاده می کردم. اما امسال تصمیم گرفتم از نور خورشید برای خشک کردن آن ها استفاده کنم. این روش خشک کردن هزینه بر نیست و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد، خیلی هم آسان است.

تنها مشکلی که دارد طولانی بودن دوره خشک شدن میوه هاست. اگر زمانش برایتان مهم نیست حتما این کار را انجام دهید. از نور آفتاب استفاده کنید تا برای خود میوه خشک های بسیار خوشمزه ای درست کنید.

  خشک کردن میوه ها در آفتاب

 

در این دستور چند نوع میوه با دو نوع سینی توری خشک می کنیم. می دانید که هر میوه ممکن است نیاز به سینی مخصوص خود داشته باشد.

لوازم خشک کردن میوه :
میوه (من از انواع میوه های هلو، آلو، زردآلو، سیب، آلبالو، بلوبری و گوجه استفاده کردم) مطمئن شوید که میوه ها رسیده و بدون هیچ لکه و زدگی باشند. میوه ها نباید بیش از حد رسیده باشند.

برای خشک کردن میوه ها از سینی های توری فر و سینی های توری پلاستیکی دستگاه خشک کن میوه استفاده کنید. مصرف سینی توری به خاطر این است که می خواهیم هوا زیر میوه ها جریان داشته باشد.

پارچه توری برای حفظ میوه ها از جانوران.
مخلوط آبلیمو و آب برای جلوگیری از بد رنگ شدن میوه ها.

نحوه خشک کردن میوه ها در آفتاب :
میوه ها را شسته و قاچ کنید. زردآلو، آلو و آلبالوها باید دو نیم شوند. سیب و میوه های بزرگ را چند قاچ کنید.

 

خشک کردن میوه ها,نحوه خشک کردن میوه ها

 

میوه ها را داخل ترکیب آب و آبلیمو بریزید و بگذارید چند دقیقه خیس بخورد. این کار مانع تغییر رنگ میوه ها به قهوه ای می شود.

گوجه فرنگی ها را به دو نیم کنید. می توانید دانه ها را دور بریزید یا بگذارید بماند. من کمی نمک هم به آن اضافه می کنم خیلی خوشمزه می شود. گوجه فرنگی ها را در آبلیمو قرار ندهید.

میوه ها را با فاصله روی سینی توری قرار دهید تا هوا به اندازه کافی بین آن ها جریان داشته باشد. زیر سینی های توری ظرفی قرار دهید تا میوه ها روی زمین نریزند.

در نهایت روی میوه ها را با پارچه توری بپوشانید تا از حشرات و جانوران در امان باشند.

سینی ها را در یک مکان بسیار گرم در زیر آفتاب قرار دهید و هر چند وقت یکبار میوه ها را پشت و رو کنید.

تکنیک های خشک کردن میوه ها, وسایل لازم برای خشک کردن میوه ها

 

وقتی میوه ها چروکیده شد یعنی خشک شده است. آن ها را نصف کنید تا مطمئن شوید که هیچ رطوبتی باقی نمانده باشد.

 

آموزش خشک کردن میوه ها در آفتاب,آموزش مرحله ای خشک کردن میوه ها

 

زمانی که برای خشک کردن میوه ها لازم است:
سیب: ۲ روز
آلبالو و زردآلو: ۳ روز
گوجه فرنگی، هلو و آلو: ۴ روز

میوه ها را در ظرف های مناسب بدون هوا نگهداری کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید.

منبع : bedunim.irلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آموزش خشک کردن میوه ها برای درست كردن میوه های خشك ، میوه ها را پس از شستن به صورت حلقه های بسیار نازك برش می شیوه‌های خشک کردن سبزی و میوهاستفاده از سبزی و میوه‌های خشک قطعاً به زمانی برمی‌گردد که این محصولات مدت محدودی در آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید سایت خانه داری سوئد در چشم مردم ما کشوری خوشنام است خوش بینی ملت ها به هم، زمینه مناسب توسعه همکاری دهگان طریقه های مناسب خشک کردن انگور و …خشک کردن میوه ها یکی ازطریقه های آسان ومناسب تحفظ مواد غذائی بوده که درتمام دنیا مروج روش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و خشک کردن آموزش سلامتروش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و خشک کردن سبزيجاتخشک کردن گوجه فرنگی خشک کردن میوه خشک خشک کردن میوه اگر پیدا کردن گوجه فرنگی خشک سخت است راحت و بدون دردسر طرز تهیه انواع شیرینی خشکسفری به ورزش های قدیمی چربی هایتان با این میوه ها می سوزد تا شامتان را بخورید مادرتان فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات خرید دستگاه خشک کن میوهازنوع کابینتی مناسب جهت خشک کردن انواع میوه وسبزیجات ظرفیت ورودی کیلوگرم در هر آموزش کاشت درختان میوهفهرستی از درختان میوه و میوه هایی که از ایام گذشته در ایران وجود داشته و یا امروزه در آموزش پاک کردن لکه ها از آموزش پاک کردن لکه لاک ناخن کاربردهای آرد ذرت در خانه داری روش های تمیز کردن گل مصنوعی آموزش خشک کردن میوه ها برای درست كردن میوه های خشك ، میوه ها را پس از شستن به صورت حلقه های بسیار نازك برش می دهیم و شیوه‌های خشک کردن سبزی و میوه استفاده از سبزی و میوه‌های خشک قطعاً به زمانی برمی‌گردد که این محصولات مدت محدودی در بازار دهگان طریقه های مناسب خشک کردن انگور و بسته بندی کشمش خشک کردن میوه ها یکی ازطریقه های آسان ومناسب تحفظ مواد غذائی بوده که درتمام دنیا مروج است آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید سایت خانه داری، آکا سوئد در چشم مردم ما کشوری خوشنام است خوش بینی ملت ها به هم، زمینه مناسب توسعه همکاری ها است روش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و خشک کردن سبزيجات آموزش سلامت روش های صحیح شستشو ، ضد عفونی ، نگه داري و خشک کردن سبزيجات خشک کردن گوجه فرنگی خشک کردن میوه خشک خشک کردن میوه اگر پیدا کردن گوجه فرنگی خشک سخت است راحت و بدون دردسر پیش دبستانی سه ستاره فرشته ها کاردستی با بطری خالیقوطی پیش دبستانی سه ستاره فرشته ها کاردستی با بطری خالیقوطی خالیقوطی شیر خشک فرشته ها رقابت طرز تهیه انواع شیرینی خشک سفری به ورزش های قدیمی چربی هایتان با این میوه ها می سوزد تا شامتان را بخورید مادرتان برگشته فروش دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات خرید دستگاه خشک کن میوه ازنوع کابینتی مناسب جهت خشک کردن انواع میوه وسبزیجات ظرفیت ورودی کیلوگرم در هر شیفت آموزش کاشت درختان میوه فهرستی از درختان میوه و میوه هایی که از ایام گذشته در ایران وجود داشته و یا امروزه در خشك كردن ميوه ها در فر

برچسب ها

اندکی تفکر …

همیشه از آدم‌های منفی فاصله بگیرید.
آن‌ها برای هر "راه‌حلی"، یک "مشکل" دارند!

پر بازدیدترین مطالب