حساسیت به این ماده غذایی را جدی بگیرید!


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، یکی از مشکلات شایع در کودکان حساسیت غذایی بویژه به بادام زمینی است که در برخی از کودکان می تواند در صورت تاخیر در درمان مرگبار ظاهر شود.

حساسیت به مواد غذایی و آلرژی می تواند بسیار آزار دهنده باشد و مشکلات شدیدی برای فرد و اعضای خانواده او ایجاد کند. کودکی که بویژه به بادام زمینی آلرژی دارد نیازمند مراقبت دائمی است و در صورت حمله آلرژی و آسم حتی با خطر مرگ مواجه می شود.

کارشناسان موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی در ایالات متحده بر این اساس دستور العمل جدیدی برای مقابله با این آلرژی شایع ارائه داده اند که طی آن والدین تحت نظارت متخصص آسم و آلرژی از سنین ۴ الی ۵ ماهگی و حتی زودتر از آن به نوزاد خود بادام زمینی می‌دهند.

کارشناسان اعتقاد دارند این کار باعث می شود تا بدن کودک نسبت به این ماده غذایی مصونیت پیدا کند و در بدن مواد شیمیایی برای سازگاری با آن ساخته شود.

کارشناسان این نتایج را با بررسی بر روی بیش از سه هزار نوزاد دارای حساسیت و آلرژی غذایی از سنین پنج ماهگی الی سه سالگی بدست آورده اند. در این آزمایش کودکان به ۲ دسته تقسیم شده‌اند؛ گروه اول بدون مصرف بادام زمینی و گروه دوم از سنین نوزادی با مصرف بادام زمینی بزرگ شده اند.

در نتایج بدست آمده گروه اول که با وجود ابتلا به آلرژی بادام زمینی به میزان کم در رژیم غذایی آنها وجود داشته است از سلامت و سازگاری بهتر با این ماده غذایی به نسبت گروه دوم برخوردار شده اند.

آلرژی به بادام زمینی می تواند منجر به شوک آنافلاکسی شود که بر اثر آن راه های هوایی بدن بسته می شود و فرد بر اثر ایست تنفسی جان خود را از دست می دهد.

با توجه به وجود طرفداران فراوان مصرف بادام زمین در سراسر جهان و اینکه این خوراکی جزو تنقلات محبوب و خوش طعم است و از آن در بسیاری از صنایع از جمله صنایع غذایی استفاده می شود و زمین های کشاورزی فراوانی در دنیا زیر کشت این دانه روغنی است، فرد دارای آلرژی به آن باید اقدامات کنترلی برای ایمنی و سلامت خود را در نظر بگیرد،.

برخی از شرکت های هواپیمایی در جهان در این راستا مصرف این ماده خوراکی را در حین پرواز ممنوع اعلام کرده اند و افرادی که این قانون را نادیده بگیرند جریمه و حتی زندانی می شوند.

معمولاٌ آلرژی به مواد غذایی با افزایش سن بهبود پیدا می کند اما در برخی از افراد هیچگاه بهتر نمی شود به طوری که فرد تا پایان عمر نیاز به مراقبت و نگهداری دارد.

کارشناسان در عین حال هشدارمی دهند که برای تقویت سیستم ایمنی و سازگاری به بادام زمینی والدین تنها تحت نظر پزشک متخصص این ماده غذایی را در خوراک کودک وارد کنند و در صورت داشتن پیشینه حساسیت شدید این روش توصیه نمی شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

اصول تغذیه در سفرهای تابستانی را جدی بگیرید آکاتغذیه در سفرهای تابستانی بنا به گزارش آکاایران تابستان به خصوص، برای خانواده هایی کنترل شوهرتان را اینگونه در دست بگیریدپرشین …کنترل شوهرتان را اینگونه در دست بگیریدچگونه شوهر را تحت کنترل خود درآوریم که دروغ آلرژی یا حساسیت کودکان، حساسیت بچه، علل حساسیت …آلرژی یا حساسیت کودکان آکاایران امروزه به دلیل وجود هوای آلوده بیماریهای مختلفی پوست و مو پزشکان ایران مالیدن اندکی وازلین یا پماد آ د بر روی لب ها موجب نرمی انها می شود این نکته را به مواد غذایی مغذی برای اسپرم و تخمکسایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که راه کاهش مایت گردوغبار خانه کف پوش خانه خود را تغییر دهید فرش و قالیچه، یک پناهگاه مناسب برای مایت های خانه هستندبرنامه غذای کمکیاگه بخونید حتما دعام میکنید با این روش سرماخوردگی دائم فرزندتان را درمان کنید داروی اشتباه به کودک‌تان داده برای شروع گیاهخواریزمانی در کنفرانس یک نویسنده‌ی مشهور شرکت کردم عنوان این کنفرانس چنین بود چگونه گرایش به شیرینی نشانه کم خونی است؟شاید این موضوع برای شما عادی باشد که به مزه‌ای خاص مثل شیرینی، شوری یا ترشی علاقه خانوما به جز کلوتریمازول برای عفونت از چه پماد یا …با این روش سرماخوردگی دائم فرزندتان را درمان کنید داروی اشتباه به کودک‌تان داده اصول تغذیه در سفرهای تابستانی را جدی بگیرید آکا تغذیه در سفرهای تابستانی بنا به گزارش آکاایران تابستان به خصوص، برای خانواده هایی که برنامه غذای کمکیاگه بخونید حتما دعام میکنید با این روش سرماخوردگی دائم فرزندتان را درمان کنید داروی اشتباه به کودک‌تان داده‌اید؟ کنترل شوهرتان را اینگونه در دست بگیریدپرشین پرشیا کنترل شوهرتان را اینگونه در دست بگیریدچگونه شوهر را تحت کنترل خود درآوریم که دروغ نگوید و آلرژی یا حساسیت کودکان، حساسیت بچه، علل حساسیت کودک، درمان آلرژی یا حساسیت کودکان آکاایران امروزه به دلیل وجود هوای آلوده بیماریهای مختلفی شایع شده پوست و مو پزشکان ایران مالیدن اندکی وازلین یا پماد آ د بر روی لب ها موجب نرمی انها می شود این نکته را به ویژه در خانوما به جز کلوتریمازول برای عفونت از چه پماد یا دارویی با این روش سرماخوردگی دائم فرزندتان را درمان کنید داروی اشتباه به کودک‌تان داده‌اید؟ مواد غذایی مغذی برای اسپرم و تخمک سایت من سکوت قلبم اين بار تو را بهانه کرده تو صداى تنهايى من باش بين اين همه آدم که مرا از مهندسی صنایع غذایی دانشگاه تهران حمایت از سایت در صورتی که مطالب موجود در وبلاگ را کمک کننده یافتید به منظور حمایت از وبلاگ راه کاهش مایت گردوغبار خانه ملحفه رختخواب خود را با دمای حداقل درجه سانتی گراد بشویید آب داغ مایت های گرد و غبار را برای شروع گیاهخواری زمانی در کنفرانس یک نویسنده‌ی مشهور شرکت کردم عنوان این کنفرانس چنین بود چگونه بنویسیم؟

برچسب ها

اندکی تفکر …

همیشه به کسی تکیه کنید
که خودش به کسی تکیه نکرده باشد
و او کسی نیست، غیر از خدا

پر بازدیدترین مطالب