پر بازدید ترین مطالب

حراج شورلت کوروت 48 ساعته؛ يادبودي از دوران مسابقات کلاسيک


حراج شورلت کوروت 48 ساعته؛ يادبودي از دوران مسابقات کلاسيک

خبرگزاري آريا – در سال 2015، يک گروه متشکل از متخصصان و مهندسان خودروساز تلاش کردند تا يک شورلت کوروت 45 ساله و تيونينگ شده را در طي 48 ساعت آماده رقابت و مسابقه کنند. اين خودرو در حراجي که توسط کمپاني برت جکسون اسکاتسديل در ماه ژانويه برگزار مي شود فروخته خواهد شد.
مديران و دست اندکاران فروشگاه رايد تيچ از متخصصاني بودند که پيوسته و خستگي ناپذير در مورد اين پروژه تلاش کرده و به بهبود و توسعه اين شورلت کوروت اسپرت کمک فراواني کردند.
رايد تيچ يک فروشگاه لوازم و تجهيزات دست دوم است که قطعات اصلي تعمير شده و يا قطعات اصلاح شده و تيونينگ را در اختيار علاقه مندان قرار مي دهد. اين فروشگاه به خصوص به واسطه سيستم هاي تعليق و فنربندي خاص و عالي خود شناخته مي شود.
3 روز متوالي هر روز به مدت 16 ساعت بر روي اين کوروت کار شده و درست قبل از زمان تعيين شده اين خودرو آماده شد و به حرکت افتاد. هرچند که قواي محرکه تنها در 48 حاضر و آماده شد اما اين خودرو توانست در مسابقات اسلالوم (مارپيچ) درخشان ظاهر شود.
حالا بعد از گذشت نزديک به 3 سال از تعميرات و اصلاحات اين گروه، کمپاني برت جکسون اسکاتسديل در حراج 2018 خود، اين خودرو را که به شورلت کوروت 48 ساعته نيز معروف است به مزايده خواهد گذاشت.

در ادامه با ما همراه باشيد تا مشخصات بيشتري از اين خودرو را با شما در ميان بگذاريم:
موتور 8 سيلندر LS7 که بر روي اين کوپه 45 ساله سفارشي ساز قرار دارد قادر است که قدرتي 649 اسب بخاري توليد کند. همچنين يک جعبه دنده 6 سرعته تي56 مگنوم نيز بر روي اين شورلت نصب شده است. گروه توسعه دهنده خودرو تغييرات ديگري را نيز در نماي بيروني و موتور خودرو اعمال کرده اند که در نهايت به بهبود کارايي آن کمک فراواني کرده است.
خودروي اسپرت مورد نظر ما که در سال 1972 وارد بازار شده در حدود 110 هزار کيلومتر کارکرد داشته و توسط يکي از شعبه هاي فروشگاه اينديا نجات يافته و بازسازي شده است.

علاوه بر موتور LS7 که به سوپاپ هاي تيتانيومي و اجزاي داخلي دست ساز مجهز است اين شورلت کوروت از سيستم تعليق مخصوص فروشگاه رايدتيچ که با نام ترک1 شناخته مي شود نيز برخوردار است.
اين سيستم تعليق به طبق هايي از جنس ورقه هاي آلومينيومي، بازوهاي کنترلي لوله مانند استرانگ آرم و کمک فنرهاي تطبيق پذير با فناوري هاي سطح بالايي مجهز است. طبق هاي آلومينيومي نسبت به نمونه هاي مشابه سبک تر و بادوام تر بوده و به طور کلي کارايي بيشتري دارند.
بازوهاي کنترلي دو عضو عرضي در سيستم تعليق به حساب مي آيند که بين کمک فنر و فنر قرار گرفته و وظيفه جذب و کنترل نيرو و حرکات چرخ ها را به عهده دارند.
نماي بيروني اين شورلت اسپرت به وسيله يک لايه رنگ زرد جذاب بازسازي و رنگ آميزي شده و همچنين برخي از تجهيزات و امکانات آيروديناميکي نيز به قسمت هاي پشتي و جلويي خودرو اضافه شده است. از اين جمله مي توان به کاپوت Z06 و چرخ هاي جديد خودرو اشاره کرد. نکته جذاب در مورد اين کاپوت پره ها و قسمت دريچه مانند روي آن است.

اکثر برچسب هاي مخصوص مسابقه که پيش از اين بر روي بدنه اين کوپه اسپرت چسبانده شده به جهت فروش در حراج، از بين رفته و پاک سازي شده است. اما برچسب هاي مخصوص مسابقات موتوراسپرت 2017 از جمله معدود استيکرهايي هستند که باقي مانده اند.
به عنوان نمونه استيکر مخصوص مسابقات اتومبيل راني خياباني اپتيما اولتيميت که در بولينگ گرين برگزار شده است به همراه برچسب سري مسابقات ملي اتومبيل راني مارپيچ گودگايز سال 2017 بر روي بدنه اين خودرو باقي مانده و پاک سازي نشده اند.
دست اندر کاران کمپاني برت جکسون اسکاتسديل اعلام کرده اند که در طي حراج ماه ژانويه اين خودرو هيچ مبلغي به عنوان قيمت پايه اعلام نخواهد شد و اين خودرو از آن فردي مي شود که بالاترين قيمت را ارائه دهد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب