پر بازدید ترین مطالب

جهرمي: تکميل طرح رجيستري تا 45 روز آينده


جهرمي: تکميل طرح رجيستري تا 45 روز آينده

خبرگزاري آريا – «محمدجواد آذري جهرمي»، امشب در رسانه ملي حاضر شد تا گزارشي را در مورد 100 روز نخست فعاليتش به عنوان وزير ارتباطات در دولت دوازدهم ارائه دهد؛ گزارشي که البته به يک جلسه پرسش و پاسخ تبديل شد که يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي آن، روند پيشرفت طرح رجيستري بود؛ طرحي که وزير ارتباطات توصيه مي‌کند تا موبايل‌هايي که در آينده زير چتر آن قرار نمي‌گيرند را تهيه نکنيد.
وزير ارتباطات خبر داد که در حال حاضر شهروندان ايراني مشغول بهره‌گيري از بيش از 100 ميليون دستگاه موبايل هستند و اين طرح به گونه‌اي طراحي شد تا با حداقل حاشيه همراه باشد. جهرمي گفت که از 14 آذرماه، فاز دوم طرح رجيستري با تحت پوشش قرار دادن موبايل‌هاي برند اپل آغاز خواهد شد و به اين دليل فعلاً فقط يک محصول زير چتر طرح رجيستري قرار مي‌گيرد که چالشي براي مردم آغاز نشود: «آرام جلو رفتن طرح براي اين بودن که براي زندگي و کار مردم مشکلي رخ ندهد زيرا نارضايتي مردم تبديل به فرصتي مي‌شود تا کساني که با طرح مخالف هستند از آن استفاده کنند.»
با اين حساب، از روز 14 آذر ماه آيفون‌هايي که روشن مي‌شوند و قرار است از اپراتورهاي موبايل ايراني سرويس بگيرند بايد در شبکه گمرک ثبت شده باشند، هرچند همين دستگاه‌ها نيز مي‌توانند تا 30 روز بدون مشکل کار کنند؛ مقطعي زماني که براي عدم از کار افتادن موبايل گردشگران خارجي در داخل ايران در نظر گرفته شده است.
اما خبر مهمي که وزير 36 ساله در مورد طرح رجيستري داد، زمان‌بندي براي فازهاي بعدي طرح بود که البته همچنان در هاله‌اي از ابهام قرار دارد اما جهرمي عنوان کرد که کل برندهاي موجود در بازار تلفن همراه ايران تا نهايتاً 45 روز آينده مشمول طرح رجيستري خواهند شد.
وزير ارتباطات همچنين از خريداران موبايل‌هاي جديد پس از اجراي فازهاي بعدي طرح رجيستري خواست تا موبايلي که رجيستر نشده را تهيه نکنند: «در مراکز خريد يک کد فعال سازي به موبايل الصاق شده که بايد آن را بر روي دستگاه فعال کنند. بسته هاي آموزشي از طريق تلويزيون در حال پخش است که مردم چگونه اصالت دستگاه را تشخيص دهند.»لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب