پر بازدید ترین مطالب

جاکلیدی دیواری با طرح شیک و مدرن بسازید


اگر دنبال یک روش ساده و کم هزینه برای ساخت جاکلیدی دیواری می گردید، این ساختنی ر دنبال کنید. در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور یک جاکلیدی دیواری بسازید و آن را با یک روش ساده رنگ آمیزی کنید.

جاکلیدی دیواری بسازید
جاکلیدی دیواری بسازید

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • یک تکه چوب
  • چسب بسته بندی
  • اسپری رنگ
  • رنگ یا روغن جلای چوب
  • ماشین پوست

گام دوم: چوب را رنگ کنید

ابتدا یک تخته چوب با اندازه مناسب پیدا کنید. می توانید از قفسه های یک کمد قدیمی استفاده کنید. این تخته را با کاغذ سنباده ۸۰ تا ۲۴۰ سنباده بکشید تا کاملاً صاف بشود. سپس آن را روی روزنامه بگذارید و با رنگ چوب رنگ کنید. اگر رنگ خود چوب تیره است، می توانید بجای رنگ از روغن جلا استفاده کنید. چند لایه رنگ روی چوب بزنید و بعد از چند ساعت اضافی رنگ را از روی تخته بردارید.

گام سوم: دوباره چوب را رنگ کنید

حالا چسب بسته بندی را بردارید و تکه های چسب را در جهت های مخلتف روی تخته بچسبانید. اینکار آنقدر ادامه بدهید که از الگوی ایجاد شده روی تخته راضی باشید. سپس انگشت تان را روی لبه های چسب ها بکشید تا مطمن شوید هر دو طرف آنها کاملاً به تخته چسبیده اند.

حالا یک اسپری سفید – یا هر رنگ روشن دیگر – بردارید و چند لایه رنگ روی تخته اسپری کنید. بهتر است بجای یک لایه ضخیم چند لایه رنگ اسپری کنید تا جاکلیدی دیواری رنگ بهتری پیدا کند.
یک ساعت صبر کنید و سپس چسب ها را از روی تخته بکنید تا طرح چوب از زیر دیده بشود. ممکن است کمی چسب روی تخته بماند که براحتی کنده می شوند.

گام چهارم: قلاب ها را وصل کنید

چهار قلاب پیدا کنید، جای آنها را تخته علامت بزنید و سوراخ هایشان را دریل کنید. حالا می توانید قلاب ها را به تخته پیچ کنید. بهتر است قلاب ها را با فواصل تقریباً یکسان روی جاکلیدی دیواری پخش کنید.

جاکلیدی دیواری آماده است

جاکلیدی دیواری آماده است
جاکلیدی دیواری آماده است

به همین سادگی یک جاکلیدی دیواری شیک ساختید. می توانید از رنگ های دیگر برای رنگ آمیزی جاکلیدی استفاده کنید. البته هرچه رنگ روشن تر باشد، طرح چوب بهتر خودش را نشان می دهد.

منبع

خلاصه مطلب

جاکلیدی دیواری با طرح شیک و مدرن بسازید

عنوان مطلب

جاکلیدی دیواری با طرح شیک و مدرن بسازید

توضیح کوتاه

ساخت این جاکلیدی بسیار ساده و کم هزینه است.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

ساختنی

بیشتر بخوانید:لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب