پر بازدید ترین مطالب

جاي دادن اشياء مجازي در پشت اشياي حقيقي در تکنولوژي واقعيت افزوده ممکن شد


جاي دادن اشياء مجازي در پشت اشياي حقيقي در تکنولوژي واقعيت افزوده ممکن شد

خبرگزاري آريا – به تازگي محققين دانشگاه آريزونا موفق به توسعه يک تکنولوژي جانبي شده اند که مي تواند در تصاوير واقعيت افزوده، اشياي مجازي را در پشت اشياي حقيقي جاي دهد، قابليتي که تا امروز امکان آن وجود نداشته است.
نمونه اوليه هدست توسعه يافته توسط اين تيم علاوه بر لنزهاي معمول، مجموعه اي از آينه ها و لنزهاي اضافي همانند يک تلسکوپ را درون خود دارد که مي تواند به کمک آنها فاصله افقي ميان اشياي موجود در کادر تصوير را شناسايي نمايد.

به عنوان مثال در تصوير ابتداي مطلب مي بينيد که يک قوري مجازي ميان اسپري و بطري حاوي مايع قرار گرفته است. شايد در نگاه اول اين نمايش تا حدودي مصنوعي و غير واقعي به نظر برسد، اما به خوبي قابليت هاي فناوري توسعه يافته توسط متخصصين دانشگاه آريزونا را به نمايش مي گذارد.

نکته جالب اينجاست که سرپست تيم توسعه يعني پروفسور «هونگ هوا» (Hong Hua) يکي از مشاوران ارشد کمپاني «Magic Leap» است. گرچه کمپاني مذکور از مدت ها قبل روي تکنولوژي هاي مرتبط با واقعيت افزوده کار کرده است، اما دکتر هوا مدعيست که اين پروژه جز استفاده از يکي از پتنت ها، کاملاً مستقل از برنامه هاي Magic Leap به اجرا گذاشته شده است. گرچه همين مسئله مي تواند منجر به همکاري گروه مذکور با کمپاني مورد نظر جهت توليد محصول نهايي شود.

گرچه تکنولوژي و نرم افزار مورد نياز براي توليد نسل تازه هدست هاي واقعيت افزوده با قابليت نمايش اشياي مجازي در پشت اشياي حقيقي مراحل توسعه نهايي خود را طي مي کند، اما هنوز با تعبيه آن درون هدست هاي فعلي فاصله بسياري داريم.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب