پر بازدید ترین مطالب

ثبت‌نام جدید متقاضیان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان آغاز شد


پارک فناوری پردیس

به گزارش ایسنا، سیدعلی هزاوه با اعلام این خبر اظهار کرد: مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس معاونت علمی، یکی از بسترهای حمایتی از کارآفرینان و واحدهای کوچک و نوپا است که مجددا ثبت نام و عضوگیری خود را آغاز کرده است. این مرکز برای ایده پردازانی که با تکیه بر علم، تخصص و فناوری دارای ایده‌های قابل تجاری شدن هستند مشاوره‌های ضروری و نیز خدمات و تجهیزات مناسب را برای حضور مستقل و موثر در صحنه فناوری آماده می‌کند.

هزاوه با اشاره به نامحدود بودن رشته‌های قابل پذیرش در این مرکز گفت: تیم‌ها و شرکت‌های نوپای فعال در حوزه‌های فناوری نظیر برق و الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیک پیشرفته و مکاترونیک، تجهیزات پزشکی، پرینترهای سه بعدی و تولید دیجیتال، نانو مواد و غیره بدون محدودیت سنی و تحصیلی می‌توانند برای عضویت در این مرکز متقاضی باشند.

وی افزود: نیازی نیست که متقاضی شرکت ثبت شده یا محصول تجاری سازی شده‌ای داشته باشد، تنها کافی است نمونه اولیه و قابل ارائه‌ای در دست داشته باشد.

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان در ادامه به مزیت‌های حضور در این مرکز برای مخترعین، کارآفرینان و ایده‌پردازان اشاره کرد و گفت: خدمات این مرکز شامل خدمات عمومی و تخصصی است که در بخش خدمات عمومی استفاده از فضای استقرار ارزان قیمت، دسترسی به تجهیزات و امکانات کاری مانند ادوات اداری، اینترنت، لپ تاپ و غیره به علاوه حضور در یک فضای دانش‌بنیان با حضور پیشروان عرصه نوآوری در اختیار افراد است.

وی ادامه داد: در بخش تخصصی هم آموزش مهارت‌های کسب و کار، استفاده از مشاوره‌های تخصصی و حضور در دوره‌های آموزشی برای تیم‌ها در نظر گرفته شده است، به علاوه تیم‌های این مرکز با حمایت ما می‌توانند آینده مالی و کاری خود را رقم بزنند در این بخش معرفی به شبکه گسترده سرمایه‌گذاران و حضور در نمایشگاه های بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

هزاوه تصریح کرد: مرکز رشد علاوه بر ارائه امکانات وخدمات پشتیبانی، هدایت و نظارت بر روند پیشرفت این واحدهای فناوری را نیز به عهده خواهد داشت.

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان در خصوص الزامات استفاده از خدمات این مرکز برای متقاضیان گفت: وجود تیم کاری کارآفرین، متخصص و با انگیزه‌، طرح فناورانه با قابلیت تجاری‌سازی و برنامه کاری مُنسجم از الزامات عضویت در مرکز رشد است، غیر از این محدودیتی برای افراد و پذیرش در این مرکز وجود ندارد.

هزاوه درخصوص مراحل پذیرش متقاضیان گفت: صاحبان طرح با تکمیل و ارسال فرم اولیه تقاضای عضویت و با ارائه اطلاعاتی در مورد تیم کاری و طرح مورد نظر، در فرآیند عضویت قرار می‌گیرند و در صورت تایید اولیه طرح، جلسه معارفه و آشنایی با پارک فناوری پردیس معاونت علمی و مرکز رشد به صورت عمومی برگزار می‌شود، در گام بعدی با حضور متخصصان مربوطه جلسات مجزایی با صاحبان طرح‌ها برگزار شده تا طرح‌ها از جنبه‌های بازار و فنی مورد تایید قرار گیرد.

هزاوه افزود: تیم‌هایی که مورد پذیرش اولیه قرار گیرند به مدت 3 ماه در فضای کاری اشتراکی آموزش‌های رایگان دیده و در پایان دوره از طرح خود دفاع خواهند کرد. این آموزش‌ها و مهارت‌ها در دوره پیش‌رشد و دوره رشد کامل‌ و تخصصی‌ خواهد بود.

مدیر مرکز رشد فناوری نخبگان همچنین به محدودیت فضای استقرار شرکت‌ها و تعداد درخواست‌ها اشاره کرد و افزود: متقاضیان تا تاریخ 8 دی ماه امسال فرصت دارند تا به نشانی اینترنتی مرکز رشد فناوری نخبگان (http://techelite.ir/) برای تکمیل فرم ثبت نام مراجعه کنند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب