پر بازدید ترین مطالب

تيم کوک از انتقال دارايي هاي اپل به آمريکا و آموزش جانشين خود سخن گفت


تيم کوک از انتقال دارايي هاي اپل به آمريکا و آموزش جانشين خود سخن گفت

خبرگزاري آريا – ديروز جلسه سهامدارن اپل در سالن آمفي تأتر استيو جابز مقر جديد اپل برگزار شد و شرکت کنندگان علاوه بر رأي گيري پيشنهادات ارائه شده از سوي صاحبان سهام، سوالات خود از تيم کوک، مدير عامل اين کمپاني را مطرح کردند.
در اين رويداد هنگامي که از کوک در مورد افزايش سود سهام اپل در صورت انتقال صدها ميليارد دلار دارايي هاي اين کمپاني از کشورهاي ديگر به آمريکا، سوال شد، او اعلام کرد که طرفدار اين ايده نيست.
گمانه زني ها از انتقال دارايي هاي خارج از آمريکاي اپل به اين کشور، پس از آن مطرح شد که قوانين مالياتي اين کشور اخيراً تغيير کرد و به کمپاني ها امکان مي دهد دارايي هاي خود را با نرخ ماليات پايين تري نسبت به گذشته به آمريکا وارد کنند. البته کوک در نهايت اعلام کرده که مديريت و اعضاي هيئت مديره نسبت به انجام اين کار اصرار دارند.

سهامدارن همچنين با پيشنهادي مخالفت کردند که بر اساس آن قوانين اجازه يافتن سهامداران براي نامزد شدن در هيئت مديره تسهيل مي شد.
پيشنهاد ديگري که با آن مخالفت شد به ايجاد هيئت ويژه اي در اين کمپاني به منظور نظارت بر شرايط کاري و برخي مسائل ديگر، و نيز گزارش عمومي آنها مرتبط بود که با مخالفت 94.4 درصد از سهامداران اپل مواجه شد. البته اپل نيز به سهامداران پيشنهاد کرده بود که با هر دو اين موارد مخالفت کنند.
در اين نشست، تيم کوک به موارد ديگري از جمله رشد کمتر از انتظار پرداخت موبايل (اپل پِي) اشاره کرد. البته به ادعاي او آينده خارق العاده اي پيش روي اين پلتفرم خواهد بود. او همچنين به صراحت در مورد طرح هاي خود براي جانشينش صحبت کرد و در اين مورد اعلام نمود که يکي از مهمترين وظايفش به عنوان مدير عامل «انتقال عصاي» کمپاني (سکان هدايت) به يک رهبر جديد است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب