پر بازدید ترین مطالب

توييتر و توييت هاي 280 حرفي؛ اولويت هاي اين شبکه اجتماعي چيست؟


توييتر و توييت هاي 280 حرفي؛ اولويت هاي اين شبکه اجتماعي چيست؟

خبرگزاري آريا – چند روز پيش توييتر اعلام کرد که دو برابر کردن محدوديت تعداد حروف هر توييت را آزمايش مي کند و آن را از 140 به 280 حرف مي رساند. و همان طور که انتظار مي رفت، زمان زيادي طول نکشيد تا مردم در اينترنت اين اقدام را نقد کنند که البته در حال حاضر فقط براي گروه کوچکي از کاربران امکان پذير است.
اغلب بازخوردها تاکنون به نظر منفي بوده اند و برخي مي گويند که اين اقدام، نشانه اي ديگر از بي ميلي توييتر براي تقابل با موضوعات بزرگتر است. به جاي ساخت ابزارهاي بهتر براي گزارش کردن تعرض هاي آنلاين يا سريع تر حذف کردن محتواي توهين آميز، اين شرکت قابليتي را ارائه مي دهد که عمده کاربران درخواستي براي آن نداشته اند.
در حالي که آزمودن توييت هاي 280 حرفي خيلي يک مرتبه اتفاق افتاد اما توييتر چند ماهي در تلاش بوده تا پلتفرم خود را منعطف تر کند. فقط در سال 2017، آن ها احتساب تصوير، ويديو، نقل قول و حتي آوردن نام کاربران ديگر را به عنوان بخشي از 140 حرف حذف کردند.

آليزا روزن، مدير محصولات توييتر در پست وبلاگي شرکت نوشت که تغيير اخير به وجود آمده تا محدوديت عظيمي براي کاربران را حذف کند، با اين اميد که به اشتراک گذاري افکارشان را ساده تر کند.
در اصل، حالا طوفان هاي توييتي کمتر مي شوند و افراد در يک توييت مي توانند بيشتر صحبت کنند. پيش از اين هم بسياري از اسکرين شات يا عکس متن خود استفاده مي کردند تا محدوديت 140 کاراکتري را دور بزنند.
روزن نوشت: «پژوهش هاي ما نشان مي دهد که محدوديت کاراکتر ها دليل اصلي نااميدي براي کساني است که به انگليسي توييت مي کنند اما براي کساني که به ژاپني توييت مي کنند اين طور نيست.»
او مي گويد دليل اين اتفاق، ماهيت زبانشان هست و به آن ها اجازه مي دهد در 140 کاراکتر حرف هاي بيشتري بزنند تا کاربران انگليسي زبان: «ما مي بينيم که درصد اندکي از توييت هاي ارسال شده در زبان ژاپني 140 حرفي هستند (فقط 0.4 درصد). اما در انگليسي، درصد بسيار بيشتري از توييت ها 140 حرف دارند (9 درصد). اغلب توييت هاي ژاپني 15 حرفي هستند در حالي که عمده توييت هاي انگليسي 34 حرف دارند.»

خوان لوپيون، مدير ارشد فني The Cocktail، شرکتي پيشرو در حوزه مشاوره ديجيتال در اسپانيا مي گويد که افزايش تعداد حروف توييت ها تصميم آساني براي توييتر نبود. او مي گويد با توجه به ابعاد اتفاق «چيزهاي ساده تر، به شکل شگفت انگيزي سخت تر مي شوند». به بيان ديگر، توييتر احتمالا منابع بسيار زيادي براي رقم زدن چنين موضوعي صرف کرده است که برخي مي گويند مي توانست روي موضوعات جنجال برانگيزتري متمرکز شود.
لوپيون مي گويد: «معماري توييتر هر چيزي است به جز ساده. شايد فکر کنيد که عوض کردن طول توييت ها مثل عوض کردن يک سري متغيرها باشد، اما اين موضوع اصلي نيست: توييتر همين حالا هم اجزاي پيچيده اي را به کار مي گيرد که احتمالا با محدوديت سخت 140 کلمه اي سازگار نيست.»
روزن اما از سوي ديگر ادعا مي کند که در همه بازارها، داده ها نشان مي دهد که «وقتي مردم مجبور نباشند که افکارشان را در 140 حرف خلاصه کنند و تعدادي هم برايشان اضافه مي ماند، توييت هاي بيشتري از آن ها مي بينيم». با اين حال سخت است که به دلايل ديگر اين تصميم توييتر فکر نکنيم. مثلا، آخرين گزارش مالي شرکت نشان مي دهد که توييتر در نگه داشتن کاربران خود ضعيف عمل کرده است. بيش از يک ميليون کاربر توييتر را طي سه ماه گذشته ترک کردند، گرچه بعيد به نظر مي رسد محدوديت حروف توييت ها نقشي در اين ماجرا داشته باشد.

اگر يک دليل براي ترک کردن توييتر از سوي کاربران وجود داشته باشد، سمي شدن جو آن است. در هفته هاي اخير، توييتر مورد حمله قرار گرفت چون هنوز نمي داند که بايد با حساب کاربري رئيس جمهور آمريکا، دونالد ترامپ چه کار کند، شخصي که در توييت هايش خشونت را ترويج مي کند و اين ترويج خشونت خلاف قوانين توييتر است.
سال گذشته اين شبکه اجتماعي، حساب کاربري کاربري که توييت هاي بسيار توهين آميزي منتشر مي کرد را بست. مايلو يانوپولوس، نويسنده سابق بخش تکنولوژي وبسايت Breitbart زماني از استفاده از توييتر منع شد که بارها و پشت سر هم قوانين را زير پا گذاشت.
ترامپ در جايگاه خودش نيز از توييتر استفاده کرد تا يک کشور کامل را تهديد به نابودي کند (کره شمالي)، تا با زباني ناشايست در مورد شخصي که عمل جراحي زيبايي کرده بود صحبت کند (ميکا برززينسکي) و بسياري توييت هايي که با اخلاق در تضاد هستند. دست کم، آن طور که بازفيد نيوز خبر داده، او به قابليت توييت هاي 280 حرفي دسترسي ندارد، در واقع هنوز ندارد.
با اين حال اگرچه رئيس جمهور آمريکا پر دردسرترين کاربر براي توييتر بوده اما اين شرکت با مشکلات ديگري هم دست و پنجه نرم مي کند. ساده سازي ريپورت کردن يا گزارش دادن رفتارهاي ناسالم يکي از اين موارد است.

توييتر در بيانيه اي نيز اعلام کرد که امنيت، اولويت اصليشان است و تعهد داده که مي خواهد اين پلتفرم جايي باشد براي آزادي بيان. توييتر معتقد است که امنيت آنلاين با مشارکت به دست مي آيد.
بر اساس يک گزارش از ماه ژولاي، در مقايسه با سال گذشته توييتر پاسخ به گزارش هاي کاربران را 10 برابر بيشتر کرده. همچنين، رفتارهاي توهين آميز نيز نسبت به سال گذشته به شکل قابل توجهي کاهش يافته است.
جک دورسي، مديرعامل توييتر اما رويکردي باز نسبت به اين مسئله دارد و مي گويد که کاربران بايد بگذارند تجربه اين قابليت جديد ادامه پيدا کند و اگر در آينده کاربران کاملا مخالف محدوديت 280 حرفي بودند، تعداد حروف مي تواند به 140 باز گردد.
پيش از آنکه توييتر بخواهد قابليت را به طور گسترده براي همه کاربران ارائه دهد، قرار است بازخورد گروه کوچک فعلي جمع آوري شده و آن ها نظر خود را در مورد توييت هاي 280 حرفي بگويند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب