پر بازدید ترین مطالب

تولید چادر صحرایی با قابلیت حفظ سرما و گرما چادر مسافرتیتولید چادر صحرایی با قابلیت حفظ سرما و گرما چادر مسافرتی


دانش > فناوری‌ – همشهری آنلاین:
چادر زدن در نقاط دورافتاده با چالش‌های زیادی همراه است و یکی از این چالش‌ها گرم یا سرد نگه داشتن فضای داخلی چادر در زمستان و تابستان است.

به گزارش مهر، شرکت سیستا ۲ بعد از یک سال و نیم تحقیق و بررسی موفق به تولید چادری برای اسکان در دشت و صحرا و جنگل شده که فشرده و سبک وزن بوده و قادر به حبس کردن گرما یا سرمای تولید شده در درون چادر برای مدت قابل توجهی است.

بنابر این اگر دوست دارید در تابستان پیش رو در جنگل و دشت و صحرا چادر بزنید و نگران گرمازدگی هستید، تنها کافیست از این چادر استفاده کنید. الیاف و پارچه‌های مورد استفاده در این چادر ضدآب هم هستند و قادر به بلوکه کردن و مقابله با نفوذ نور خورشید هم می‌باشند.

چادر یادشده دارای دو لایه برای سکونت و استفاده است که لایه داخلی را می‌توان به طور کامل مسدود کرد و ضمن حفظ و نگهداری از دمای ایجاد شده از ساکنان در برابر سرما و گرما و گرد و غبار حفاظت کرد. دو لایه بودن این چادر باعث می‌شود تهویه هوای حبس شده در عین جلوگیری از نفوذ سرما و گرما امکان‌پذیر باشد.

چادر مذکور را می‌توان به گونه ای تنظیم کرد که دمای هوای آن در تابستان تا ۳۰ درجه خنک‌تر از محیط بیرون و در سرمای زمستان در بدترین شرایط تا ۵ درجه گرم‌تر از محیط بیرونی باقی بماند. چادر مذکور حدود دو کیلوگرم وزن دارد و علاقمندان می‌توانند پنل‌های خورشیدی یو اس بی و پاوربانک یو اس بی را هم به طور جداگانه برای استفاده به همراه این چادر خریداری کنند. قیمت این چادر که در اوايل تابستان عرضه می‌شود ۲۰۰ دلار است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب