تولید سوخت کامیون با ضایعات مواد غذاییمفیدستان:


تولید سوخت کامیون با ضایعات مواد غذایی


دانش > فناوری‌ – همشهری آنلاین:
ضایعات مواد غذایی یکی از مشکلات جهان امروز است، اما در حال حاضر، یک فروشگاه زنجیره‌ای خواربارفروشی در بریتانیا روشی برای استفاده دوباره از این ضایعات ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا، ویت‌رُز از سال ۲۰۱۲ انتقال ضایعات غذایی به محل‌های دفن زباله را متوقف کرده و حتی بسته‌های پاستا را از مواد غذایی بازیافتی تولید می‌کند که نه تنها بسته‌های تولیدی از خمیر چوب را ۱۵ درصد کاهش می‌دهد، انتشار گازهای گلخانه‌ای را یک پنجم می‌کاهد. این فروشگاه پا را فراتر گذاشته و می‌خواهد استفاده از مواد غذایی بازیافتی را به سطح سوخت خودروها نیز برساند.

سوپر مارکت‌های زنجیره‌ای ویت‌رُز (Waitrose) در کامیون‌های حمل کالا از گاز بیومتان که از ضایعات مواد غذایی ایجاد می‌شود برای سوخت استفاده کرده‌اند. این سوپرمارکت اولین شرکت استفاده‌کننده از این نوآوری در اروپا است.

یکی از نگرانی‌های دولت بریتانیا افزایش ضایعات مواد غذایی است. میزان این مواد در سال ۲۰۱۵ میلادی ۷٫۳ میلیون تن اعلام شده است.

کامیون‌های سوپرمارکت ویت رز ۱۰۰ درصد سوخت خود را از طریق گاز بیومتان تجدیدپذیر تامین می‌کنند. این کامیون‌ها حدود ۵۰۰ مایل را با استفاده از ضایعات موادغذایی فاسد طی می‌کنند.

بیومتان تجدیدپذیر ۴۰ درصد ارزان‌ قیمت‌تر و بسیار پاک‌تر از دیزل بوده و همچنین می‌توان حدود ۵۰۰ مایل را با سوخت‌گیری اولیه با آن طی کرد. از دیگر ویژگی‌های این سوخت کاهش ۷۰ درصدی انتشار دی‌اکسیدکربن است.

بریتانیا با استفاده از این روش به کاهش ۴۰ درصدی گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ تحت توافقنامه آب‌وهوایی پاریس نزدیک خواهد شد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

صنعت دستگاه چاپ بنر دستگاه چاپ بنر پلاتینیوم با عرض چاپ متر طراحی شده است برای چاپ ایجنس سایت ساز رایگانفروشگاه سازدرج آگهی رایگانتماس با ما دوست عزیز اگر در رابطه با خدمات ایجنس سوال نظر راهنمایی و یا انتقاد و پرتال کاریابی کاردان شرکت پیمان اتحاد کاریابی های آریایی صاحب امتیاز پرتال ایران جاب، طرف قرار داد کانون پول نیوز کاهش رشد اقتصادی کشورهای جنگ تجاری آلمان و آمریکا کلید خورد واردات با کشاورزی چه دی تعریف کودهای زیستی کودهای زیستی به مواد حاصل خیز کننده ای اطلاق می املاک يك قطعه زمين با كاربري مسكوني آماده ساخت ويلا به مساحت متر مربع ، دور تا دور محصور ارتباط گستران هزاره پایگاه مناقصه مزایده ایرانفقط مناقصات و مزایدات منطبق با زمینه‌ فعالیت شما شرکت ارتباط گستران هزاره با در پروژه کارآفرینی و راه اندازی خط تولید کارخانه بسته بندی آب معدنی پروژه کارآفرینی مشخصات فنی اجزاء قفسهای پرورش ماهی در دریا … صید خرچنگ با قفس آشنایی با پرورش ماهی در قفس لانگ لاین ماهیان تجاری منبع مقالات و تحقیق و پایان نامهخشک کن های تصعیدی انجمادی مقدمه محصولات غذایی را که نسبت به حرارت حساس می باشد اغلب صنعت دستگاه چاپ بنر دستگاه چاپ بنر پلاتینیوم با عرض چاپ متر طراحی شده است برای چاپ بنر ایجنس سایت ساز رایگانفروشگاه سازدرج آگهی رایگان تماس با ما دوست عزیز اگر در رابطه با خدمات ایجنس سوال نظر راهنمایی و یا انتقاد و پیشنهادی دی تعریف کودهای زیستی کودهای زیستی به مواد حاصل خیز کننده ای اطلاق می شود که پروژه کارآفرینی و راه اندازی خط تولید کارخانه بسته بندی آب معدنی پروژه کارآفرینی تولید پرتال کاریابی کاردان شرکت پیمان اتحاد کاریابی های آریایی صاحب امتیاز پرتال ایران جاب، طرف قرار داد کانون کشوری پول نیوز کاهش رشد اقتصادی کشورهای جنگ تجاری آلمان و آمریکا کلید خورد واردات با کشاورزی چه می کند؟ املاک فروش ویلا نیمه کاره به مساحت متر زمین متر بنا خوابه دوبلکس با کلیه امکانات آب برق گاز ارتباط گستران هزاره پایگاه مناقصه مزایده ایران فقط مناقصات و مزایدات منطبق با زمینه‌ فعالیت شما شرکت ارتباط گستران هزاره با در اختیار منبع مقالات و تحقیق و پایان نامه خشک کن های تصعیدی انجمادی مقدمه محصولات غذایی را که نسبت به حرارت حساس می باشد اغلب از مهندسی پلیمر حافظه شکلی یک توانایی و قابلیت مواد جهت یادآوری بازگشت به شکل اولیه خود می باشد

برچسب ها

اندکی تفکر …

وقتی داری بالا میری مهربان باش و فروتن،
چون وقتی که داری سقوط میکنی از کنار همین آدمها رد میشی

پر بازدیدترین مطالب