تنظیم کردن سریع و آسان جدول در Word


هنگامی که در حال تکمیل کردن یک جدول در Word هستید، اگر عبارتی که درون یک سلول وارد می‌کنید طولانی بوده و از طول سلول بزرگ‌تر باشد، به طور خودکار ادامه‌ی متن به سطر بعد منتقل می‌شود. با چنین اتفاقی، یکنواختی جدول از بین می‌رود. اما شما می‌توانید به آسانی و به طور سریع اندازه‌ی ستون‌ها را در جداول Word تنظیم نمایید تا تمامی عبارات در یک سطر قرار بگیرند. هم‌اکنون به معرفی این ترفند می‌پردازیم.


 


برای این کار کافی است هنگامی که یک عبارت به سطر بعد منتقل شد، نشان‌گر ماوس را بر روی خط سمت چپ سلول در جدول ببرید. با تغییر ظاهر نشان‌گر، توسط ماوس دوبارکلیک کنید تا سلول تنظیم شود. اگر همچنان مشکل رفع نشده بود، این کار را مجدد آنقدر تکرار کنید تا سلول حاوی یک سطر شود.


 


مثال زیر را در نظر بگیرید.


  


در این مثال، سلول حاوی «دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران» به دلیل طولانی بودن این عبارت، دارای دو سطر شده است. اکنون اگر نشان‌گر ماوس را بر روی خط سمت چپ این سلول ببریم، ظاهر آن تغییر می‌کند.


  


اکنون دوبارکلیک می‌کنیم. همان‌طور که می‌بینید کمی ستون این سلول بزرگ‌تر می‌شود.


  


اگر (ترفندستان) مجدد دوبار کلیک کنیم باز هم این سلول بزرگ‌تر خواهد شد.


  


آنقدر این کار را تکرار می‌کنیم تا این سلول حاوی یک سطر شود.


  


با توجه به این که طول کلی جدول کمی طولانی شده است، این بار نشان‌گر ماوس را بر روی خط سمت چپ ستونی که حاوی فضای خالی است می‌بریم و دوبارکلیک می‌کنیم تا این فضاهای خالی نیز حذف شوند و یک جدول با اندازه‌ی مناسب تهیه گردد.


   


لازم به ذکر است در حالتی که جدول در وضعیت RTL به زبان فارسی قرار دارد بایستی بر روی خط ستون چپ آن دوبارکلیک نمود. اگر جدول LTR و انگلیسی باشد، بایستی بر روی خط ستون سمت راست دوبارکلیک کرد.


Ghaioom

Ghaioom

آدمی با احساس، رومانتیک، شوخ و خوش خنده
/
خوشحال میشم یه لحظه به کانال تلگرامم سر بزنید:
/
ID : @Azharchiلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آسان دانلود آسان پیامک سامانه ارسال و دریافت پیام کوتاه ارسال پیام صوتی، با درصد تخفیف گیفت آموزش اضافه کردن اشکال گرافیکی در سنددر درس های قبل چگونگی درج جدول و عکس را آموختیم در این درس با گزینه های بیشتری از محاسبه سریع جمع سلول‏ها در اکسلویژگی های مرورگر کروم در شرایط عادی مطمئنا نیازی به ری‌استارت کردن مرورگر بستن و گرفتن عکس از صفحه دسکتاپ در ویندوز و ویژگی های مرورگر کروم در شرایط عادی مطمئنا نیازی به ری‌استارت کردن مرورگر بستن و پرسشها و پاسخ های کامپیوتری آموزشیپرسشها و پاسخ های کامپیوتری موقع وصل شدن از طریق کارت اینترنت با اشکال مواجه می کپی متن از اینترنت بدون اضافات در کپی متن از اینترنت بدون اضافات در ترفند پنجشنبه شهریور ماه سال ساعت آموزش دستور ابزاری مهم و در عین حال کم کاربرد توسط کاربران چرا مهم ؟ و چرا کم کاربرد ترفندهای کامپیوتریغیب کردن پوشه با روشی جدید و مطمئن شاید شما هم برای غیب کردن پوشه هاتون از طریق آموزشگاه کامپیوترآموزشگاههای برتر …آموزشگاه کامپیوتر پایا با مجوز رسمی از وزارت کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ایآموزش استفاده از برنامه اندنوت پرسش و …سلام آقای دکتر وقت بخیردر رابطه با نرم افزار اندنوت یک مشکل دارم فکر کردم چون شما آسان دانلود آسان پیامک سامانه ارسال و دریافت پیام کوتاه ارسال پیام صوتی، با درصد تخفیف گیفت کارت آموزش اضافه کردن اشکال گرافیکی در سند در درس های قبل چگونگی درج جدول و عکس را آموختیم در این درس با گزینه های بیشتری از زبانه محاسبه سریع جمع سلول‏ها در اکسل ویژگی های مرورگر کروم در شرایط عادی مطمئنا نیازی به ری‌استارت کردن مرورگر بستن و اجرای آموزش دستور ابزاری مهم و در عین حال کم کاربرد توسط کاربران چرا مهم ؟ و چرا کم کاربرد گرفتن عکس از صفحه دسکتاپ در ویندوز و گرفتن عکس از صفحه نمایش در ویندوز نام نرم افزاری در ویندوز است که توانایی عکس ترفندهای کامپیوتری غیب کردن پوشه با روشی جدید و مطمئن شاید شما هم برای غیب کردن پوشه هاتون از طریق استفاده پرسشها و پاسخ های کامپیوتری آموزشی پرسشها و پاسخ های کامپیوتری موقع وصل شدن از طریق کارت اینترنت با اشکال مواجه می‌شوم اصول اساسی در ارائه یک پاورپوینت خوب – بانک پاورپوینت ایران مقدمه تواناییِ ارتباطِ شفاهیِ مؤثر و انتقالِ پیامِ موردِ نظر، مهارتِ بسیار مهمی است که کپی متن از اینترنت بدون اضافات در کپی متن از اینترنت بدون اضافات در ترفند پنجشنبه شهریور ماه سال ساعت آموزشگاه کامپیوترآموزشگاه کامپیوتر پایاآموزشگاههای برتر آموزشگاه کامپیوتر پایا با مجوز رسمی از وزارت کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای كتاب آشپزي سريع و آسان غذاهاي سريع و آسان

برچسب ها

اندکی تفکر …

همیشه به کسی تکیه کنید
که خودش به کسی تکیه نکرده باشد
و او کسی نیست، غیر از خدا

پر بازدیدترین مطالب