پر بازدید ترین مطالب

ترفندهاي جالب و کاربردي براي کاربران آيفون 10


                 ترفندهاي جالب و کاربردي براي کاربران  آيفون 10

خبرگزاري آريا – برترين ها – ترجمه از سينا اشتري: حتي اگر از کاربران قديمي خانواده آيفون ها باشيد، حذف دکمه Home در iPhone X شما را به هنگام استفاده از آن دچار سر در گمي خواهد کرد، در ادامه به معرفي نکات و ترفند هايي در مورد اين گوشي هوشمند مي پردازيم که شما را در هنگام کار با آن ياري خواهند کرد.
بدون شک مي توان iPhone X را به روز ترين و تاثير گذار ترين گوشي هوشمند توليد شده تا به امروز دانست، ويژگي هايي همچون حاشيه تصوير ناچيز و منحصر به فرد اين گوشي، احراز هويت از روي تشخيص چهره، شکلک هاي انيميشني و يا Animoji و ارائه راه هايي جديد براي استفاده از يک گوشي هوشمند لمسي از جمله مواردي هستند که iPhone X را از ساير رقبا متمايز مي کند.
يکي از رايج ترين مشکلاتي که کاربران در ابتداي خريد iPhone X، با آن مواجه مي شوند مربوط به چگونگي کار با اين گوشي، بدون در اختيار داشتن دکمه Home است.
شرکت اپل راه هايي را براي پر کردن نقش کليدي دکمه Home در نظر گرفته است و کاربران iPhone X پس از ياد گيري اين راه و روش ها مي توانند به طور کامل به ويژگي ها و امکانات موجود در اين گوشي دسترسي داشته باشند؛ شرکت سازنده سعي کرده تا در حين مراحل راه اندازي اوليه گوشي کاربر را از برخي از اين نکات و ترفند ها آگاه کند، اما اگر شما هم از آن دسته از افرادي هستيد که حوصله و زمان لازم براي گذراندن دوره آموزش اوليه گجت ها را نداريد، در اين مطلب سعي شده تا مجموعه اي کامل از نکات و ترفند هاي مخفي موجود در iPhone X در اختيار شما قرار داده شود.
1- روشي حرفه اي تر براي اجراي App Switcher.
يکي از اولين مشکلاتي که هر کاربر iPhone X با آن رو برو خواهد شد، سر درگمي به هنگام مولتي تسکينگ و دسترسي سريع به تمامي برنامه هاي در حال اجرا خواهد بود؛ در آيفون هاي پيشين کاربر با دو بار فشار دادن سريع دکمه Home، مي توانست App Switcher را اجرا کرده و به برنامه هاي در حال اجرا دسترسي پيدا کند، اما حذف دکمه Home در iPhone X کمي اين پروسه را تغيير داده است.
در هنگام آموزش اوليه اين گجت، به کاربر گفته مي شود که براي دسترسي به App Switcher انگشت خود را بر روي Gesture Bar که در پايين ترين و مياني ترين نقطه صفحه نمايش قرار دارد، گذاشته و به آرامي انگشت خود را به سمت وسط صفحه نمايش بکشند؛ پس از انجام اين فرمان حرکتي گوشي ويبره اي کوتاه خواهد داشت و App Switcher اجرا مي شود.
به نظر مي رسد که اين روش جديد دسترسي به App Switcher علاوه بر کند بودن، نا کارآمد نيز هست و اگر شما هم در اين مورد با ما اتفاق نظر داريد مي توانيد از روشي حرفه اي تر براي اجراي App Switcher استفاده کنيد؛ کافيست تا انگشت خود را بر روي Gesture Bar گذاشته و آن را به صورت دوراني و دايره وار به لبه چپ و يا راست صفحه نمايش بکشيد تا App Switcher به اجرا در آيد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
2- دکمه Home را به صورت مجازي به صفحه نمايش اضافه کنيد.
اگر کمي حوصله به خرج دهيد متوجه خواهيد شد که خيلي زود به حذف دکمه Home عادت خواهيد کرد؛ اما اگر به هر دليلي هنوز نياز به استفاده از اين دکمه نوستالژيک موجود در گوشي هاي خانواده آيفون ها داريد، مي توانيد آن را به صورت مجازي به صفحه نمايش iPhone X اضافه کنيد.
پس از لمس آيکون مربوط به Settings کافيست به زير شاخه General رفته و بعد از انتخاب آيتم Accessibility، ويژگي Assistive Touch را فعال سازي کنيد، پس از به پايان رساندن اين مراحل دکمه اي مجازي به صفحه نمايش گوشي شما اضافه مي شود که با استفاده از آن ديگر جاي خالي دکمه Home را حس نخواهيد کرد.
اين دکمه به صورت وسيعي قابل شخصي سازي است، مي توانيد آن را به گونه اي تنظيم کنيد تا با يک بار لمس، دو بار لمس پشت سر هم، لمس و نگه داشتن آن و يا لمس آن به کمک فناوري 3D Touch به صفحه Home Screen منتقل شويد و علاوه بر اين مي توانيد کاربرد هاي ديگري مانند اجراي Control Center را به آن اضافه کنيد.
در واقع اين دکمه مجازي در مقايسه با دکمه فيزيکي Home، کاربرد هاي گسترده تري را نشان مي دهد و الزاما قرار نيست در محل اصلي دکمه فيزيکي مذکور قرار گيرد؛ کاربر اجازه دارد تا اين دکمه را به هر گوشه دلخواه از صفحه نمايش گوشي منتقل کند.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
3- سرعت احراز هويت با استفاده از ويژگي Face ID را افزايش دهيد.
کاربران تازه کار iPhone X فقط يک راه را براي باز کردن قفل صفحه نمايش گوشي با استفاده از ويژگي Face ID مي شناسند؛ آنها گوشي را بالا مي آورند و پس از احراز هويت چهره و نمايش باز شدن قفل گوشي انگشت خود را بر روي صفحه نمايش قرار داده و به بالا مي شکند، اما در واقع نيازي به مکس کردن ميان بالا آوردن گوشي و کشيدن انگشت رو به بالا نيست.
عملکرد ويژگي Face ID به قدري سريع است که نيازي به صبر کردن وجود ندارد و لزومي ندارد تا زمان نمايش باز شدن آيکون قفل صفحه نمايش منتظر بمانيد؛ به محض اينکه گجت را مقابل صورت خود نگه داريد Face ID وظيفه خود را انجام خواهد داد و مي توانيد سريعا انگشت خود را بر روي صفحه نمايش قرار داده و آن را به بالا بکشيد تا قفل صفحه نمايش باز شود، شايد زمان لازم براي به نمايش در آمدن باز شدن آيکون قفل صفحه نمايش ناچيز و در حدود يک ثانيه باشد اما با توجه به تعدد باز کردن قفل صحه نمايش در هنگام استفاده روزانه از اين گوشي، مي توانيد با اين روش در زمان و انرژي خود صرفه جويي کنيد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
4- فعال کردن نمايشگر درصد باتري باقي مانده.
سيستم عامل iOS به صورت پيش فرض درصد باتري باقي مانده گجت ها را نشان نمي دهد و گرچه کاربران به سليقه خود و از طريق تنظيمات مي توانند اين ويژگي را فعال کنند، اما به نظر مي رسد قسمت مربوطه از منوي تنظيمات iPhone X حذف شده باشد؛ البته جاي هيچ گونه نگراني اي وجود ندارد چون با قرار دادن انگشت خود بر روي قسمت سمت راست حاشيه تصوير فوقاني صفحه نمايش و کشيدن آن به سمت پايين، مي توانيد Control Center را اجرا کرده و از درصد باتري باقي مانده گوشي با خبر شويد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
5- چگونگي غير فعال کردن سريع ويژگي Face ID.
شايد در شرايطي قرار داشته باشيد که احراز هويت و باز کردن قفل صفحه نمايش با استفاده از Face ID برايتان مناسب نباشد، براي مثال شايد کسي گوشي شما را در اختيار گرفته و به زور مي خواهد شما را وادار کند تا با نگاه کردن به صفحه نمايش قفل گوشي را باز کنيد؛ در اين شرايط کافيست تا دکمه Power و يا Side Button را پنج بار به صورت پشت سر هم فشار دهيد تا ويژگي Face ID سريعا غير فعال شود. براي فعال سازي مجدد اين ويژگي، کافيست تا رمز عبور از پيش تعيين شده خود را به منظور باز کردن قفل صفحه نمايش وارد کنيد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
6- ورق زدن سريع ميان نرم افزار هاي در حال تعليق.
اگر به توضيحات و آموزش هاي ارائه شده در حين راه اندازي اوليه iPhone X توجه کرده باشيد به طور کامل با اين ويژگي آشنايي خواهيد داشت؛ اما اگر به سرعت از اين آموزش ها عبور کرده و توجه لازم را به آنها نکرده ايد به احتمال زياد نحوه استفاده از اين ويژگي را نمي دانيد.
وقتي انگشت خود را بر روي Gesture Bar (نقطه مياني ضلع تحتاني صفحه نمايش) قرار داده و آن را به سمت راست بکشيد مي توانيد به سرعت ميان نرم افزار هاي در حال تعليق ورق بزنيد؛ علاوه بر اين پس از لمس هر يک از اين نرم افزار ها، مي توانيد با کشيدن انگشت خود به طرفين به محيط نرم افزار بعدي و يا قبلي وارد شويد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
7- تا 60 درصد در ميزان مصرف باتري صرفه جويي کنيد.
عمر طولاني باتري يکي از ويژگي هاي جذاب موجود در iPhone X است؛ اين گوشي مي تواند تا با هر بار شارژ کامل باتري، شما را به مدت يک روز و نيم از شارژ مجدد گجت بي نياز کند. براي افزايش طول عمر باتري از ميزان فوق مي توانيد ويژگي Low Power Mode را فعال کنيد؛ اما اگر مي خواهيد به حداکثر بهره وري در اين بحث برسيد مي توانيد از تکنيک متخصصان وبسايت AppleInsider استفاده کنيد. کافيست تا براي تصوير پس زمينه از يک عکس کاملا مشکي استفاده کنيد و سپس ويژگي Grayscale Mode را فعال کنيد؛ بايد بدانيد که همين دو قدم ساده مي تواند تا 60 درصد افزايش عمر باتري را براي گوشي جديدتان به دنبال داشته باشد.
در واقع دليل اين امر در نوع پنل استفاده شده در توليد صفحه نمايش iPhone X نهفته است؛ همانطور که مي دانيد اپل براي اولين بار براي توليد صفحه نمايش iPhone X از صفحه نمايشي از نوع OLED استفاده کرده است؛ در اين نوع از صفحه هاي نمايش براي روشن کردن پيکسل هاي متعدد موجود در صفحه از يک منبع نور سراسري استفاده شده است و اين در حالي است که در صفحه نمايش هاي LCD هر پيکسل به صورت مجزا خاموش و يا روشن مي شود، با انتخاب يک عکس کاملا مشکلي براي تصوير پس زمينه، منبع نور اين صفحه نمايش به مدت بيشتري خاموش خواهد ماند و اين امر صرفه جويي حداکثري در مصرف انرژي را به دنبال خواهد داشت.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
8- بهينه سازي در سهولت دسترسي به Control Center.
دسترسي به منوي Control Center در iPhone X با پيچيدگي هايي همراه است و به خصوص وقتي فقط از يک دست خود براي کار کردن با اين گوشي استفاده کنيد، باز کردن اين منو سخت تر هم خواهد شد. براي دسترسي آسان تر به منوي Control Center مي توانيد با رفتن به منوي Settings به زير شاخه Accessibility رفته و آيتم Reachability را فعال کنيد، با فعال کردن اين آيتم و لمس قسمت Gesture Bar و کشيدن انگشت خود به سمت پايين کل محتويات صفحه نمايش به پايين آمده و بدين وسيله مي توانيد راحت تر انگشتتان را به قسمت سمت راست و بالايي صفحه نمايش برسانيد (به منظور باز کردن منوي Control Center).
درست است که با فعال کردن Reachability، در واقع يک مرحله ديگر را به پروسه اجراي Control Center اضافه کرده ايد؛ اما در اين حالت خطر سقوط گجت به هنگام اجراي Control Center در حالت کار با گوشي به صورت يک دستي به حداقل مي رسد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
9- حجم صداي زنگ هشدار را با استفاده از Face ID کاهش دهيد.
صداي زنگ هشدار در هنگام بيدار شدن مي تواند بسيار آزار دهنده باشد؛ کاربران iPhone X در اين شرايط نيازي به لمس دکمه Snooze نداشته و تنها با نشان دادن صورت خود به گوشي مي توانند حجم اين صداي آزار دهنده را کاهش دهند.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
10- از Animoji به عنوان جايگزيني براي استيکر ها استفاده کنيد.
همانطور که حتما مي دانيد Animoji يکي از ويژگي هاي جديد اضافه شده به iPhone X است که تا همين جاي کار توانسته تا کاربران زيادي را به خود علاقه مند کند؛ Animoji به کاربر اجازه مي دهد تا با استفاده از دوربين گجت از چهره خود يک شکلک انيميشني ساخته و در برنامه هاي پيام رسان از آن استفاده کند.
اکثر کاربران iPhone X مي دانند که مي توان Animoji ها را در قالب ويدئو هايي 10 ثانيه اي براي ديگران ارسال کرد؛ اما نکته اي که اکثر کاربران از آن بي خبر هستند اين است که شما مي توانيد از Animoji هاي خود به عنوان استيکر استفاده کنيد؛ البته اين مسئله در حال حاضر فقط در برنامه پيام رسان iMessage صدق مي کند.
به اين منظور کافيست تا در محيط برنامه Camera، دکمه AppStore موجود در قسمت سمت راستي آيکون دوربين را لمس کرده، Animoji دلخواه خود را ساخته و سپس آن را بر روي صفحه نمايش لمس کنيد؛ اين Animoji به صورت خودکار به ليست استيکر هاي در دسترس در محيط نرم افزار پيام رسان iMessage اضافه خواهد شد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
11- نرم افزار ها را مجبور به توقف در اجرا نماييد.
به نظر مي رسد که مسئله صرفه جويي در مصرف باتري به هنگام توقف اجراي برنامه هاي فعال در پس زمينه تنها يک افسانه باشد؛ حتي کارشناسان شرکت اپل معتقدند که اين امر افزايش مصرف باتري را نيز به دنبال خواهد داشت.
اما گاهي اوقات شاهد هنگ کردن يک نرم افزار هستيم و راهي جز توقف اجرا و خروج از محيط آن را نداريم؛ در گوشي هايي مانند آيفون 8 و ساير آيفون هاي قديمي تر مي توانستيد با دو بار فشردن دکمه Home، App Switcher را اجرا کرده و نرم افزار مورد نظر خود را با کشيدن انگشتتان به سمت بالا متوقف کنيد؛ اما اين عمل در iPhone X کمي پيچيده تر است.
در ابتدا نياز است که App Switcher را اجرا کنيد؛ سپس با لمس و نگه داشتن انگشتتان بر روي آيکون نرم افزار مورد نظر خواهيد ديد که يک دکمه قرمز رنگ کوچک در گوشه سمت چپ نرم افزار پديدار مي شود و سپس کافيست تا اين دکمه قرمز رنگ را لمس کنيد تا نرم افزار مورد نظر متوقف شود، البته پس از اجراي App Switcher مي توانيد با لمس و کشيدن انگشتتان به سمت بالا نيز نرم افزار هاي مورد نظر را متوقف کنيد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداند
12- ويژگي Tap To Wake.
برخي از گوشي هاي هوشمند اندرويدي سالهاست که از ويژگي مشابهي بهره مند هستند؛ کاربران اين گوشي ها با دو بارلمس سريع صفحه مي توانند صفحه نمايش گوشي را روشن کرده و از زمان و يا نوتيفيکيشن هاي خود آگاه شوند.
اکنون شاهد هستيم که شرکت اپل نيز ويژگي مشابهي را به جديد ترين پرچمدار خود و يا iPhone X اضافه کرده است؛ تنها تفاوت موجود در ويژگي Tap To Wake اين آيفون با ويژگي مشابه و البته قديمي موجود در برخي از گوشي هاي اندرويدي در اين است که در iPhone X مي توانيد با يک بار لمس صفحه نمايش، آن را روشن کرده و به سرعت از نوتيفيکيشن هاي جديد خود آگاه شويد و سپس با يک بار لمس مجدد، صفحه نمايش گجت خاموش خواهد شد.
12 ترفند و نکته جالب و کاربردي iPhone X که هر کاربري بايد بداندلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب