تراشه تشخیص صدا با مصرف کم تولید شدمفیدستان:

محققان مرکز تحقیقاتی سیستم‌های اطلاعات پژوهشی MIT در مرکز تکنولوژی ماساچوست موفق شدند تراشه تشخیص صدا اتوماتیک کم‌مصرفی را مختص وسایل الکتریکی تولید کنند.

از آنجا که قابلیت تشخیص گفتار اتوماتیک و یا تشخیص صدا، حکم یک دستیار را برای کاربران دارد که امور ابتدایی و پیش پا افتاده را انجام می‌دهد، خیلی آهسته کاربران را با تنبلی اخت می‌دهد. این تکنولوژی که هم اکنون در ببشتر گوشی‌های هوشمند استفاده شده است در حال حرکت در مسیر جدا شدن از دیگر حوزه‌های تکنولوژیک مانند “اینترنت اشیا” است.

این تراشه که توسط مرکز MIT طراحی و تولید شده است، بسته به تعداد کلماتی که در هر گفتار مشخص می‌کند، تنها با  ۰٫۲ تا ۱۰ میلی‌وات انرژِی کار کند. این درحالی است که تراشه‌های تشخیص صدا در گوشی‌های موبایل، تقریبا ۱ وات انرژِی نیاز دارند. این تراشه‌ها با وجود تکنولوژی MIT، تقریبا ۹۰ تا ۹۹ درصد در مصرف انرژی برق صرفه‌جویی می‌کنند که همین ویژگی، این قطعات را برای تعبیه در وسایل بیشتری همچون خودروها، ابزارآلات و تجهیزات تولیدی ایده آل می‌کند. حتی دیگر دستگاه‌های حیطه تکنولوژیک و اینترنت اشیا نیز به زودی به این تراشه‌ها مجهز خواهند شد و به کاربر این امکان را خواهند داد که اطلاعات را به صورت کاملا مستقیم به سرورهای دستگاه ارسال کنند.

یکی از پروفسورهای بخش مهندسی الکتریک و علوم کامپیوتری MIT، Anantha Chandrakasan، معتقد است که تکنولوژی تشخیص صدا به طور چشم گیری در مصرف انرژی سیستم صرفه جویی می‌کند و خیلی زود جای خود را بین بسیاری از وسایل الکتریکی پوشیدنی و ابزارآلات هوشمند باز خواهد کرد. طبق گفته طراحان این تراشه، این محصول مختص به هیچ دستگاه الکتریکی تولید نشده است و همه شرکت‌ها می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کنند.

بسیاری از کاربران با مفهموم تکنولوژی تشخیص صدا آشنا هستند. این تکنولوژی داده‌های خود را از طریق سخنان و گفتار کاربر دریافت می‌کند. تراشه تشخیص صدای MIT، صدای انسان را در میان صداهای محیط اطراف تشخیص داده و بعد از تشخیص صدا، از مدار تحلیل صدا که بزرگ‌تر و پیچیده‌تر است برای واکاوی و اجرای دستورات صوتی دریافتی استفاده می‌کند. با وجود اینکه طراحان این تراشه عنوان کرده‌اند که این محصول برای هیچ وسیله به خصوصی طراحی نشده است، اما تولید و عرضه چنین محصولی می‌تواند فاز جدیدی در دنیای اینترنت اشیا و ابزارآلات پوشیدنی باز کند. با آی‌تی‌ایران همراه باشید تا اخبار بیشتری در این زمینه مطالعه کنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

فان وسرگرمیفان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات تاسیسات …صفحات جانبی پس از گذشت پنج سال از زلزله، ژاپنی ها با نیروگاه اتمی فوکوشیما چکار کردند؟پول نیوز کاهش رشد اقتصادی کشورهای جنگ تجاری آلمان و آمریکا کلید خورد واردات با کشاورزی چه دانستنیهای نمک خوراکی، خواص نمک، فواید نمک، …راه های مصرف صحیح نمک چرا نمک یُددار؟ مصرف نمک زیاد به کاهش قدرت درک ذهنی منجر می‌شود برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات تاسیسات …تکنولوژی ساخت خازن با فیلم های پلی پروپیلن متالیزه استفاده از فیلم های پلاستیک با تولید برق از سیب‌زمینی توان با هزینه پایین از سیب زمینیکرده‌اند می‌گویند این روش می‌تواند به میلیون‌ها روزنامه دنیای اقتصاددنیای اقتصاد یکی از ایرادات شورای نگهبان به متن لایحه برنامه ششم توسعه تناقض میان سامانه بازشناسی با امواج رادیویی ویکی‌پدیا، …سامانهبازشناسیباسامانهٔ بازشناسی با امواج رادیویی به انگلیسی به اختصار قیمت خرید و فروش جی پی اس دستی گارمین …جی پی اس های قابل عرضه توسط نیلوشاپ و مشخصات انواع گارمین جی پی اس دستي گارمین مدل خاطره درتاریخ اولین سالگرد شروع نهضت حضرت امام خمینی که خرداد شروع فان وسرگرمی فان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران ایرانی برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات تاسیسات صاعقه و قفس صفحات جانبی پس از گذشت پنج سال از زلزله، ژاپنی ها با نیروگاه اتمی فوکوشیما چکار کردند؟ پول نیوز کاهش رشد اقتصادی کشورهای جنگ تجاری آلمان و آمریکا کلید خورد واردات با کشاورزی چه می کند؟ دانستنیهای نمک خوراکی، خواص نمک، فواید نمک، خواص نمک دریا افزایش بی شمار مصرف نمک در میان مردم کشور چرا نمک خطرات زیادی دارد؟ حقایقی درباره میزان برق قدرت کنترل الکترونیک مخابرات تاسیسات نحوه تعیین تکنولوژی ساخت خازن با فیلم های پلی پروپیلن متالیزه استفاده از فیلم های پلاستیک با ضخامتهای تولید برق از سیب‌زمینی توان با هزینه پایین از سیب زمینیکرده‌اند می‌گویند این روش می‌تواند به میلیون‌ها نفر در سامانه بازشناسی با امواج رادیویی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد سامانه سامانهٔ بازشناسی با امواج رادیویی به انگلیسی به اختصار سامانهٔ روزنامه دنیای اقتصاد دنیای اقتصاد گزارش‌ها از دو رویداد جدید در بازار بدهی خبر می‌دهد نخست آنکه انتشار اوراق قیمت خرید و فروش جی پی اس دستی گارمین جی پی اس های قابل عرضه توسط نیلوشاپ و مشخصات انواع گارمین جی پی اس دستي گارمین مدل خاطره درتاریخ اولین سالگرد شروع نهضت حضرت امام خمینی که خرداد شروع گردیداینجانب

برچسب ها

اندکی تفکر …

خود رابه خدا بسپار
وقتي ڪه دلت تنگ است
وقتي ڪه صداقت ها
آلوده به صد رنگ است
خود رابه خدا بسپار
چون اوست ڪه بي رنگ است

پر بازدیدترین مطالب