پر بازدید ترین مطالب

تجهيز «هواوي پي 11» به يک دوربين سه لنزه 40 مگاپيکسلي و دوربين سلفي 24 مگاپيکسلي + عکس


تجهيز «هواوي پي 11» به يک دوربين سه لنزه 40 مگاپيکسلي و دوربين سلفي 24 مگاپيکسلي + عکس

خبرگزاري آريا – از وقتي هواوي با شرکت لايکا براي طراحي و ساخت لنز و نرم افزار دوربين گوشي P9 وارد همکاري شد، اين شرکت چيني توجه بيشتري به کيفيت دوربين محصولات خود معطوف کرده است. هواوي در چند سال گذشته سعي کرده تا حتي کيفيت دوربين گوشي‌هاي ميان رده سري آنر (Honor) را نيز ارتقاء دهد.
به گزارش جام‌جم آنلاين به نقل از ديجي رو، برطبق آخرين اطلاعات لو رفته از هواوي، به نظر مي‌رسد اين شرکت سخت در تلاش است تا يک دوربين عجيب و قدرتمند را براي پرچمدار بعدي سري P طراحي و توليد نمايد.
بر اساس تصويري تبليغاتي که گفته شده توسط يکي از آژانس‌هاي خلاقيت هواوي ساخته شده است، گوشي «هواوي پي 11» (Huawei P11) احتمالاً به يک دوربين 40 مگاپيکسلي لايکا با سه لنز و قابليت بزرگنمايي هيبريدي 5 برابر مجهز خواهد بود. بله، درست خوانده‌ايد، دوربين پشتي سه لنزه، رزولوشن 40 مگاپيکسلي، زوم 5 برابري و البته دوربين جلويي 24 مگاپيکسلي!
اما اين همه ماجرا نيست! اين تصوير تبليغاتي همچنين نشان مي‌دهد که يک حالت عکاسي در شب حرفه‌اي (Pro) هم در گوشي تعبيه شده که به طور کامل از قابليت‌هاي سنسور جديد استفاده خواهد کرد.
طبق شنيده‌ها، سنسور جديد در گوشي «هواوي پي 11» باعث شده تا ميزان نورگيري 100 درصد افزايش يابد.
تاکنون هيچ اشاره‌اي به اندازه اين سنسور و يا ديافراگم استفاده شده در آن، نشده است، اما به سادگي مي‌توان حدس زد که افزايش عملکرد دوربين نتيجه يک ترکيب هوشمندانه از سخت افزار و نرم افزارقدرتمند بوده و مي‌تواند نتايج هيجان انگيزي را در پي داشته باشد.
با توجه به اينکه همواره عملکرد دوربين گوشي‌ها در محيط‌هاي کم نور از چالش‌هاي جدي پيش روي توليد کنندگان به شمار مي‌رود، استفاده از چنين سنسور قدرتمندي مي‌تواند يک خبر خوش براي طرفداران عکاسي با موبايل باشد.

در چند وقت اخير همواره صحبت از اين بوده که هواوي در محصولات آتي خود براي بهبود کيفيت عکس‌ها اتکاي زيادي بر هوش مصنوعي خواهد داشت.
چيپ پردازشي جديد کيرين 970 که قرار است در P11 و ديگر گوشي‌هاي سال 2018 هواوي مورد استفاده قرار گيرد، داراي يک NPU (واحد پردازش عصبي) اختصاصي است که تا حدود زيادي بار پردازش تصاوير را به دوش کشيده و باعث آزاد شدن منابع پردازنده اصلي (CPU) خواهد شد.
در واقع، يکي از تصاوير به طور خاص به ويژگي دستيار هوشمند حرفه‌اي دوربين اشاره دارد که به نوبه خود قابليت‌هايي مانند «تشخيص صحنه» و «قاب بندي خودکار» را ارائه خواهد داد.
هنوز نمي‌دانيم که اين قابليت‌ها دقيقاً چگونه عمل خواهند کرد، اما ممکن است فناوري مبتني بر هوش مصنوعي هواوي قادر به پردازش تصاوير بر اساس تک تک صحنه‌ها بوده و بسته به سوژه‌اي که کاربر در حال عکاسي از آن مي‌باشد، عکس نهايي با تصاوير موجود در يک پايگاه داده مطابقت داده شده و با توجه به اطلاعات موجود پايگاه داده، تغييرات مناسب به طور خودکار بر روي عکس اعمال شوند.
در مورد قاب بندي خودکار هم همان طور که از نام اين قابليت پيداست به احتمال فراوان گوشي با کمک هوش مصنوعي قادر خواهد بود تا تک تک اشياء موجود در صحنه را شناسايي کرده و بهترين کادربندي را براي تهيه يک عکس مناسب در اختيار کاربر قرار دهد.
با اينکه هنوز جزئيات زيادي از سنسور دوبين فوق العاده قدرتمند «هواوي پي 11» ارائه نشده، اما همين اطلاعات اندک هم کافيست تا طرفداران عکاسي با موبايل کاملاً هيجان زده شوند.
به هر حال بايد تا انتشار اطلاعات رسمي و در نهايت رونمايي پرچمدار جديد هواوي منتظر بمانيم تا به صحت و سقم شايعات پيرامون اين محصول پي ببريم. شما هم براي اطلاع از آخرين اخبار دنياي گوشي‌هاي هوشمند مي‌توانيد با ما همراه باشيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب