پر بازدید ترین مطالب

تاچ پادشاهي DxOMark بر سر دوربين بدون آينه a7R III سوني


تاچ پادشاهي DxOMark بر سر دوربين بدون آينه a7R III سوني

خبرگزاري آريا – کمپاني DxOMark که به تست سنسورهاي تصويربرداري شهرت دارد اخيراً به بررسي يکي از برترين دوربين هاي بدون آينه حال حاضر پرداخته و نمره 100 را به دوربين Sony a7R III اعطا کرده؛ اين در حالي است که مدل پيشين همين دوربين، نمره 98 را از DxOMark دريافت کرده بود. دوربين بدون آينه جديد سوني توانسته نمره اي برابر با Nikon D850 دريافت کند که دوربيني DSLR با ترکيب مشابهي از سرعت و رزولوشن است.
DxOMark تا امروز به دوربين هاي بسيار معدودي نمره 100 يا بالاتر را اعطا کرده که از جمله آنها مي توان به D850 و يک دوربين مديوم فرمت اشاره کرد. اگرچه اين امتياز بالا به معناي عملکرد خوب در تمام دسته بندي هاي تست DxO است، کمپاني مورد اشاره خبر از عملکرد عالي دوربين سوني در تصويربرداري کم نور با ISO بالا داده است.
DxO مي گويد تنها 4 دوربين ديگر توانسته اند در اين دسته امتيازي بالاتر دريافت کنند و همگي پيکسل هاي بزرگ تري دارند. هرچه پيکسل هاي بيشتري در يک سنسور جاي دهيد، آن پيکسل ها در واقع کوچکتر هستند و پيکسل هاي بيشتر معمولاً هنگام تصويربرداري با ISO بالا به تصويري با نويز بالاتر منجر مي شوند.

به عنوان مثال a7S II سوني، يکي از دوربين هايي است که نمره بالاتري کسب کرده. کسب چنين نمره اي به آن خاطر غافلگيرکننده است که a7R III يک سنسور بزرگ فول فريم دارد و تصاويري 42.2 مگاپيکسلي ثبت مي کند که براي دوربين هايي با اين رزولوشن مي تواند به معناي ثبت تصاويري با نويز بالا باشد.
اگرچه سومين دوربين خانواده a7R اندازه و رزولوشني مشابه با مدل پيشين دارد، a7R III توانسته دوربين قبلي را با اختلاف دو نمره پشت سر بگذارد. SxOMark مي گويد اين موفقيت به خاطر امتياز دسته بندي «منظره» است که بُرد دايناميک سنسور و گستره رنگي آن در يک شات را مي سنجد.
علي رغم مشخصات مشابه ميان دو دوربين، سوني اين سنسور را به گونه اي بازطراحي کرده که از مايکروپردازنده اضافي بهره مي برد و امکان دستيابي به سرعت 10 فريم بر ثانيه را مهيا مي کند. سوني همچنين مي گويد که لايه ضد بازتابشي تازه سنسور هم برد دايناميک را بهبود مي دهد که بنابر تست هاي DxO، ادعايي واقعي است. در قياس با ديگر 100 امتيازي ديتابيس DxO، دوربين a7R III عملکرد بهتري در ISO بالاتر دارد و از طرف ديگر، D850 رنگ هاي بهتر و برد دايناميک بيشتر هنگام تصويربرداري با ISO کم را به ارمغان مي آورد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب