پر بازدید ترین مطالب

بیوگرافی الناز حبیبی و همسرش مهدی صاحب زمانی


الناز حبیبی متولد ۲۱ مرداد ۱۳۶۸ تهران، بازیگر و دانشجوی رشته تدوین است. الناز حبیبی در سال ۱۳۹۱ با مهدی صاحب زمانی ازدواج کرد. از کارهای پر مخاطب الناز حبیبی می‌توان به دردسرهای عظیم، مدینه و قایم موشک اشاره کرد.

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

 

بیوگرافی الناز حبیبی

الناز حبیبی (elnaz habibi) متولد ۲۱ مرداد ۱۳۶۸ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون و دانشجوی رشته تدوین است. الناز حبیبی در سال ۱۳۹۱ با مهدی صاحب زمانی ازدواج کرد. الناز حبیبی بازیگر سریال دردسرهای عظیم ۱ و ۲ و سر به راه است. 

 

 

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

الناز حبیبی بر سر مزار مادرش

 

او درباره مادرش می‌گوید: همیشه وقتى نماز می‌خوند پیشش می‌نشستم. وقتى سجده میرفت تندو تند سرشو می‌بوسیدم… به خدا هم حسودى می‌کردم که داره باهاش حرف میزنه…. خدایا تو که میدونستى چقدر بهش وابستم چرا بردیش؟؟؟ من که هنوز به نبودنت عادت نکردم…. همیشه دوم عید تلخ ترین روز زندگیمه… چون نبودنت و نداشتنتو بیشتر به رخم میکشه… انگارى دردام قده یه کوهن این روز یادم میندازه چقدر دنیا بى رحمه… چقدر آداماش بى وفان دلم برات تنگه … هنوزم هر کسى میگه مامان؛ قلبم تند میزنه، بغضم میگره… این دنیا بدون تو سخته، بد میگذره ، بد.

 

بیوگرافی الناز حبیبی و همسرش مهدی صاحب زمانی

صحبت های با الناز حبیبی

اواخر ۹۳ کلاس پنجم ابتدایی بودم که در کانون پرورش فکری برای بازی در فیلم «دفترچه خاطرات» به کارگردانی آقای سلطانی انتخاب شدم. برای بازی در آن فیلم دنبال دختری سر و زبان‌دار و بامزه می‌گشتند که مرا انتخاب کردند (می‌خندد). با پدرم تماس گرفتند و پس از رضایت ایشان در ۱۱سالگی وارد دنیای بازیگری شدم. پدرم به‌شدت طرفدار هنر است و از موسیقی تا سینما همه هنرها را دوست دارد. 

 

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

 

در زمینه بازیگری هم همیشه مشوق و همراهم بود و حتی تا ۱۶سالگی سر کارهایم حاضر می‌شد. تقریبا تمام خانواده من در خارج از ایران و در کشور سوئد زندگی می‌کنند. با این حال به‌شدت کارهایم را دنبال می‌کنند و موقع پخش سریال‌هایم هر روز ۲۰ نفری جمع می‌شوند منزل یکی از اقوام؛ یک روز خانه عمه‌ام، یک روز خانه دخترعمه‌ام، روز دیگر خانه خواهرم و… 

 

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

الناز حبیبی و همسرش

 

جالب اینکه زمان پخش سریال وقتی از چیزی خوش‌شان بیاد فورا به من زنگ می‌زنند که مثلا اینجا چقدر بامزه بودی الناز یا این قسمت خیلی باحال است. معمولا از طرف خانواده‌ام در مورد کارهایم مورد انتقاد خاصی قرار نمی‌گیرم اما محمد یکی از برادرهایم کارهایم را با دقت دنبال می‌کند و اگر ایراد و اشکالی ببیند حتما عنوان می‌کند.

 

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

 

 

مثلا می‌گوید «الناز اینجا خیلی بد دیالوگ گفتی» یا «در فلان سکانس بد بازی کردی عزیزم» ولی گذشته از شوخی من واقعا نظراتش را دوست دارم. برادرم تنها شخص از اعضای خانواده است که علاقه‌اش به من موجب نمی‌شود ضعف‌های کارم در بازیگری را نبیند. خیلی دلتنگ خانواده‌ام می‌شوم.

 

بیوگرافی الناز حبیبی و همسرش مهدی صاحب زمانی

 

عاشقانه همه خواهر و برادرهایم را دوست دارم مخصوصا خواهرم ‌آی‌سودا را بی‌نهایت دوست دارم و واقعا حس می‌کنم یک روح در دو جسم هستیم. وقتی ‌آی‌سودا به خارج رفت حس کردم همه چیز من با او راهی شد و حس تهی بودن و غم بی‌اندازه سنگینی داشتم اما تحمل کردم چون فکر کردم مهم حس رضایت و خوشحالی خواهرم است.

 

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

 

 

برای ‌آی‌سودا هم این دوری خیلی سخت است. درواقع خواهرم بااینکه تنها دو سال از من بزرگتر است اما حس مادرانه‌ای نسبت به من دارد و بعد از فوت مادرمان برایم مادری کرد. ما شش خواهر و برادر هستیم و من فرزند ته‌تغاری مادرم بودم و ایشان خیلی مرا دوست داشتند و برایم آرزوهای بزرگی داشتند.

 

مادرم دوست داشت من به محض اتمام دوره دبیرستان وارد دانشگاه شوم ولی فوت ایشان آنقدر برای من سنگین بود که چهار سال نه درس خواندم، نه کلاسی رفتم و نه کار کردم. ولی بعد از این دوره غم و افسردگی، به خودم آمدم و زندگی را از نو شروع کردم. مادرم همیشه پشت صحنه کارهایم می‌آمدند و قربان صدقه‌ام می‌رفتند.

 

الناز حبیبی - بیوگرافی الناز حبیبی - عکس الناز حبیبی - همسر الناز حبیبی - خانواده الناز حبیبی - تصاویر الناز حبیبی

 

با هر کاری که پخش می‌شود می‌گویم کاش مادرم بودند و این لحظه را می‌دیدند و شادی‌ام را با ایشان شریک می‌شدم. مصاحبه (۱۳۹۲) با الناز حبیبی برای من بسیار متفاوت بود چرا که او با صداقت و جسارت خاصی در مورد ازدواج اظهارنظر کرد و برای ما از آداب و رسوم خواستگاری و مراسم عقدش گفت و اینکه مسائل مالی آنقدرها که برخی می‌گویند در زندگی مشترک بی‌اهمیت نیست.

 

وقتی حرف از ازدواج و شروع زندگی مشترک به میان می‌آید و افراد می‌خواهند از تجربه زندگی زیر یک سقف بگویند معمولا دچار کلیشه‌های رایج می‌شوند و دوست دارند در صحبت‌هایشان به شدت خود را خوشبخت و عاشق پیشه نشان دهند و تصویر یک زندگی رویایی و ایده آل را از خود به جای بگذارند؛ در حالی که خیلی وقت‌ها این تصویر ارائه شده از جانب آن‌ها چندان با واقعیت انطباق ندارد و اگر در زندگی برخی از آن‌ها ریز شوید به مشکلاتی که کم و بیش با آن مواجه‌اند پی می‌برید.

 

در طول مدتی که مسئولیت گرفتن مصاحبه برای این صفحه با سوژه ازدواج را برعهده داشتم با زوج‌های مختلفی صحبت کردم که گفتگو با هر کدام از آن‌ها برای من جذابیت‌های خاص خودش را داشت اما از ابن بین مصاحبه با الناز حبیبی برای من بسیار متفاوت بود چرا که او با صداقت و جسارت خاصی در مورد ازدواج اظهارنظر کرد و برای ما از آداب و رسوم خواستگاری و مراسم عقدش گفت و اینکه مسائل مالی آنقدرها که برخی می‌گویند در زندگی مشترک بی اهمیت نیست، چرا که ریشه بسیاری از مشکلات و اختلافات به این نوع مسائل بازمی‌گردد. 

 

بیوگرافی الناز حبیبی و همسرش مهدی صاحب زمانی

الناز حبیبی و نقطه نظرهایش در مورد ازدواج

سن ازدواج برای هر کسی متفاوت است 

در مورد ازدواج نمی‌توان سن خاصی را در نظر گرفت و گفت، «مثلا وقتی افراد به این سن و سال رسیدند، باید ازدواج کنند» مثلا فردی به فراخور شراطی که در آن قرار دارد ممکن است برای ازدواج به لحاظ روحی و مالی احساس آمادگی کند، به همین خاطر دوست ندارم در این مورد برای کسی نسخه بپیچم و بگویم مثلا چون من در ۲۴ سالگی ازدواج کردم دختران دیگر هم باید در این سن ازدواج کنند.

 

 

بهانه ای برای شروع زندگی

متاسفانه این روزها آمار طلاق به شدت در حال افزایش است، بخش زیادی از این مشکل هم به این برمی‌گردد که افراد به درک و شناخت کافی برای ازدواج نرسیده‌اند و اختلاف‌های کوچک را جدی نمی‌گیرند و یا اینکه از لحاظ مالی هنوز به استقلال کافی نرسیده‌اند، در هر حال به عقیده من، اگر درک و تفاهم وجود نداشته باشد، افراد خیلی زود از دست هم خسته می‌شوند و ترجیح می‌دهند از یکدیگر جدا شوند. 

 

 

وجه مشترک من و همسرم برای ازدواج

بیش از یک سالی است که من و همسرم «مهدی صاحب الزمانی» با هم پیوند زناشویی بسته‌ایم آن چیزی که باعث شد من و مهدی در وهله اول به هم علاقمند بشویم و بخواهیم باقی زندگی‌مان را کنار هم بگذرانیم، خصوصیات مشترک بسیاری بود که بین ما وجود داشت. ما از نظر اخلاقی به شدت به هم شبیه هستیم و این شباهت به ما کمک می‌کند تا لحظاتی آرام را کنار هم سپری کنیم. از طرفی ما سعی کردیم نسبت به یکدیگر با گذشت و منعطف باشیم. این موضوع به ما کمک کرد تا از کنار هم بودن بیشتر لذت ببریم. 

 

 

برگزاری مراسم به شیوه سنتی

با وجود اینکه خانواده من در خارج از کشور زندگی می کنند، اما همچنان به آداب و رسوم ایرانی اهمیت می‌دهند و حتی می‌توان گفت تا حد زیادی سنتی هستند. به همین خاطر مراسم خواستگاری ما به همان شیوه مرسوم سنتی برگزار شد و ما در منزل، میزبان خانواده داماد بودیم. خوشبختانه چون من و مهدی حرف‌هایمان را با هم زده بودیم، استرسی بابت خواستگاری نداشتیم. 

 

 

خبری از عروسی تشریفاتی نیست

من و همسرم هنوز دوران عقدمان را سپری می‌کنیم و به قول معروف زیر یک سقف نرفته‌ایم اما راستش را بخواهید با وجود اینکه چیزی به عروسی‌مان نمانده برنامه ریزی خاصی برای برگزاری عروسی و نوع تشریفات نکردیم، چون هر دوی ما به شدت آدم های شلوغی هستیم و نمی‌توانیم زمان چندانی را به این مسائل اختصاص دهیم به همین خاطر فکر کنم همه چیز در حدل معقول برگزار شود و احتمالا خبری از عروسی تشریفاتی نیست. 

 

 

پدرم میزان مهریه را تعیین کرد

راستش را بخواهید وقتی حرف مهریه و رسم و رسوم مربوط به عروسی به میان آمد. من و مهدی تصمیم گرفتیبم خودمان را کنار بکشیم و مسائل را به بزرگترها واگذار کنیم چون می‌دانستیم آن‌ها به دلیل اشرافشان نسبت به این مسائل، زبان هم را به خوبی می‌دانند و به قول معروف می‌دانند چگونه با هم صحبت کنند. در هر حال میزان مهریه را پدر من تعیین کرد و من دخالتی در مورد آن نداشتم. البته این صحبت‌ها بدون کمترین چالش و اختلاف نظری بیان شد چون خانواده های ما به لحاظ سطح به هم نزدیک بودند و ما مشکلی در این خصوص با هم نداشتیم. 

 

 

آقای داماد ایران زندگی نمی‌کند

همسرم سال‌هاست که در خارج از کشور اقامت دارد و چون شرایط کاری من هم به گونه‌ای است که نمی‌توانم به واسطه شغلم از ایران بروم به همین خاطر من و ایشان از وقت‌های بیکاری‌مان استفاده می‌کنیم و به همدیگر سر می‌زنیم هر چند که این دوری و جدایی سخت است اما در شرایط کنونی چاره‌ای جز تن دادن به آن نداریم. 

 

 

فیلم‎شناسی

 • ناخواسته (۱۳۹۲) 
 • پیتزا مخلوط (۱۳۸۹) 
 • فصل باران‌های موسمی (۱۳۸۸) 

 

 

مجموعه‎های تلویزیونی

 • سر به راه (سعید سلطانی – ۱۳۹۳) 
 • قایم موشک (مهران مدیری) 
 • دردسرهای عظیم (۱۳۹۳) (در نقش بهار) 
 • دودکش (۱۳۹۲) (در نقش عالیه) 
 • مدینه (مجموعه تلویزیونی) (۱۳۹۳) کارگردان:سیروس مقدم 
 • به خاطر مونا (۱۳۹۱) 
 • فراموشی (۱۳۹۱) (در نقش صدف) 
 • لبه آتش (۱۳۹۰) 
 • تا ثریا (۱۳۹۰) (در نقش الناز دختر کوچک خانواده) 
 • سی امین روز (۱۳۹۰) 
 • پنج کیلومتر تا بهشت (۱۳۹۰) 
 • فاصله‌ها (۱۳۸۹) (در نقش صبا) 
 • روزگار قریب (۱۳۸۶)

 

الناز حبیبی در اینستاگرام 

برای ارتباط بیشتر با الناز حبیبی می‌تواند به آدرس شخصی وی در اینستاگرام مراجعه نمایید.
 بیوگرافی الناز حبیبی و همسرش مهدی صاحب زمانی

مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب