پر بازدید ترین مطالب

بیش از 3.5 میلیارد ویدئو در فیسبوک لایو


سرویس «فیسبوک لایو» از زمان آغاز به کار خود یعنی 2 سال پیش تا به امروز توانسته توسط صدها میلیون کاربر خود در سراسر نقاط دنیا بیش از 3.5 میلیارد ویدیو را به صورت زنده پخش کند.

علاوه بر این حدود 2 میلیارد نفر هم از این ویدیوهای به‌اشتراک گذاشته شده بازدید کرده‌اند که این 2 میلیارد نفر برابر است با تقریبا تمامی کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک.

فیجی سیمو مدیر بخش ویدیو فیسبوک روز جمعه در یک پست فیسبوکی این آمار را به اشتراک گذاشت که چیزی شبیه چشم‌اندازی یک ساله از این سرویس پخش زنده است. این آمار نشان می‌دهد که فیسبوک لایو در دومین سال حضورش توانسته به‌طرز چشمگیری در بین کاربران به محبوبیت برسد. سرویس اشتراک‌گذاری زنده ویدیو در فیسبوک ابتدا تنها برای شخصیت‌های مشهور قابل استفاده بود اما از 2 سال پیش برای تمامی کاربران در دسترس قرار گرفت.

سیمو در پست خود نوشت: پخش زنده ویدیو به نشان داد که تصاویر زنده 6 برابر ویدیوهای معمولی (از پیش ضبط شده) تعامل را در بین کاربران به‌وجود می‌آورند.

البته سرویس پخش زنده فیسبوک بدون مشکل هم نبوده و در بسیاری موارد به عنوان وسیله‌ای برای نمایش جنایات خشن هم استفاده شده است. از همین رو سیمو می‌گوید که تیم فیسبوک از این سرویس درس‌های زیادی گرفته است.

او در اینباره گفت: پخش زنده باعث ایجاد چالش‌های قابل توجهی می‌شود و شرکت فیسبوک همواره متعهد بوده تا این چالش‌ها را به‌خوبی مدیریت کرده و بهبود ببخشد. ما در یک سال اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی در این زمینه داشته‌ایم و ویدیوهای زنده این سرویس را امروز با سرعت، دقت و حساسیت خیلی بیشتری بررسی می‌کنیم. اما کارمان به همینجا ختم نمی‌شود و قصد داریم تلاشمان در حفظ آرامش این شبکه اجتماعی و کاربرانش را بیش از پیش افزایش دهیم.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب