بهترین رژیم غذایی برای چربی سوزی و کاهش وزن چیست؟!مفیدستان:

هر ساله مردم به دنبال رژیمی هستند که به آنها در کم کردن وزنشان کمک کند. در حالی که بهتر است مردم سؤال کنند:”چگونه می‌توانیم غذای سالم بخوریم بدون آن که خودمان را محدود کنیم؟”

بهترین رژیم غذایی

بهترین رژیم غذایی از نظر مردم در سال ۲۰۱۶ چیست ؟چه نوع رژیمی بهترین نتیجه را به مردم داده است ؟پیشنهادات متصصین تغذیه در این باره چیست ؟نظریات علمی مختلف در مورد هر یک از این رژیم ها را در ادامه مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد اگر به دنبال کاهش وزن هستید پیشنهاد می کنیم از این رژیم های غذایی پیروی کنید .

مریم عامری خواه: هر ساله مردم به دنبال رژیمی هستند که به آنها در کم کردن وزنشان کمک کند. در حالی که بهتر است مردم سؤال کنند:”چگونه می‌توانیم غذای سالم بخوریم بدون آن که خودمان را محدود کنیم؟”

بهترین رژیم غذایی

در این جا مطالبی را که مصرف کنندگان در سال ۲۰۱۶ راجع به آن بیش‌ترین جست و جو را داشته‌اند ارائه می‌کنیم.

بهترین رژیم غذایی / رژیم طلا

رژیم طلا که توسط دکتر کیت آبلو و یک تیم از پزشکان ایجاد شده است، ادعا به کمک در بهینه سازی سطح انسولینتان دارد در حالی که ذخایر چربی بدنتان را کاهش می‌دهند.

برنامه سه مرحله‌ای شامل یک مکمل روزانه، که انتشار دهنده نامیده می‌شود، به کارگیری برنامه ریزی غذایی و یک راهنما است که هزینه‌ای در حدود ۳۹.۹۵ دلار در هر ماه را در بر دارد. انتشار ضربات فرضی که متابولیسم بدنتان را آغاز می‌کند، کاهش گرسنگی و اشتهای کاذب و تنظیم سطوح انسولین بدن.

مدارک کاملاً علمی و قطعی برای حمایت از این نوع ادعاها وجود ندارد.

بهترین رژیم غذایی / رژیم تاکو(Taco)

رژیم تاکو واقعاً رژیم نیست. یک کتاب آشپزی است که توسط نویسندگان بسیار خلاق که خودشان را دانشمندان تاکوگیاهی می‌نامند، نوشته شده است.

آن‌ها می‌دانند در صورتی که عبارت”cleanse”در عناوین مطلبشان باشد، محصولاتشان فروخته خواهد شد. آن‌ها کارشان را به درستی انجام می‌دهند. کتاب آنها ، Taco cleanse، شامل دستورالعمل‌های تاکو گیاهی ۳۰ روزه است.

آرزوی آنها این است که شما با لذت بردن از دستورالعمل‌های آنها، بدنتان را از پردازش غذاها پاکسازی (cleanse ) کنید. اما، به معنای واقعی کلمه، تاکو “پردازش کننده” است.

بهترین رژیم غذایی / جایگزین رژیم غذایی نظامی

چکیده این رژیم غذایی سه روز در مسیر بودن و چهار روز خارج از مسیر بودن است.در طول روزهای در مسیر شما کمتر از ۱۰۰۰ کالری استفاده می‌کنید و در طول روزهای خارج از مسیر، شما می‌توانید در حدود ۱۵۰۰ کالری استفاده کنید. به عبارتی دیگر، در روزهای در مسیر، شما به خودتان گرسنگی می‌دهید و در روزهای خارج از مسیر رژیم می‌گیرید.

هر شخصی می‌تواند در این رژیم دیوانه وار وزنش را از دست بدهد چرا که در این رژیم، شما اساساً چیزی نمی‌خورید. این بود که اکثر وب سایت‌ها بیان کردند “یکی از عالی‌ترین فواید رژیم غذایی نظامی این است که این رژیم یک برنامه ساده، پیشرونده و ادامه دار می‌باشد. اما چرا بسیاری از افراد به دنبال رژیم دیگری برای جایگزینی این برنامه هستند؟

همچنین بیان می‌کند که هر شخصی ممکن نیست این رژیم را به عنوان اولین رژیم انتخاب کند چرا که آن شما را از انواع غذاها محدود می‌کند.

بهترین رژیم غذایی / اتکینز۴۰

با این که ایشان زنده نیستند، به نظر می رسدکه رژیم‌های وی ادامه دار است. آخرین محبوبیت به دست آورده ایشان عمدتاً در جشن افرادی هم چون الیسا میلان و کیم کارداشیان در رژیم اتکینز ۴۰ بود.

در این برنامه غذایی شما اجازه دارید ۴۰ گرم از کربوهیدرات خالص یا کربوهیدرات غذایی بدون فیبر و شکر و الکل، در روز استفاده کنید. شما می‌توانید هم چنین ۶-۴ اونس از پروتئین و دو تا چهار سروینگ از چربی در هر روز استفاده کنید. این رژیم به نظر عملی می‌باشد.

به هر حال محدود کردن استفاده از کربوهیدرات همیشه یک چراغ قرمز است. هر رژیم غذایی موفق طولانی مدتی نمی‌تواند ما را از خوردن غذاهایی که دوست داریم منع کند، اما می‌تواند به ما در آموزش خوردن آنها به طور درست و سالم کمک کند.

بهترین رژیم غذایی / رژیم کتوژنیک

از این رژیم به عنوان یک پروتکل درمانی در جهت کمک به کودکانی که بیماری صرع داشتند، استفاده می‌کردند.این رژیم شامل چربی بسیار بالا، به کار گیری پروتئین کافی و کربوهیدرات در مقادیر بسیار پایین می‌باشد. بسیاری از حامیان قدرتمند ادعا می‌کنند که این رژیم با تغییر برنامه‌ی متابولیسم بدن شما، چربی بدنتان را کم می‌کند و باعث احساس بهتر در شما می‌شود.

اما نکته‌ای در اینجا وجود دارد: جمعیت دانشمندان هنوز هم اعتقاد دارند که رابطه‌ای میان رژیم غذایی با چربی بالا و افزایش خطر بیماری قلبی وجود دارد و قرار گرفتن بدن شما در وضعیت کتوژنیک که به واسطه‌ی برش در کربوهیدرات ایجاد می‌شود، چیزی نیست که باعث آرامش شما شود.

بهترین رژیم غذایی / رژیم غذایی جدا(Dissociated)

کل فرضیه این رژیم غذایی بر مبنای باوری است که اگر شما فقط یک نوع غذارا در هر روز استفاده کنید، به وزنتان افزوده نمی‌شود.

پیروان این فرضیه ۳ انتخاب دارند: اماده سازی هر وعده غذایی از گروه‌های غذایی
مختلف (گزینه‌ای که پیشنهاد شده تا شما به آن هدف ایده آل وزنی‌تان دست پیدا
کنید یا هدفی دوماهه)، یا اختصاص مصرف غذاهایی از یک گروه غذایی خاص به طور روزانه.

این رژیم یک سری نکته هم مطرح کرده است که از جمله آن می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

آخرین وعده غذایی خود را تا ساعت ۷ بعداز ظهر میل کنید، مایعات را در طول
وعده‌های غذایی مصرف نکنید و هرگز نوشیدنی الکلی یا کافئین‌دار مصرف نکنید.

بهترین رژیم غذایی / رژیم وحشی

این رژیم آنچنان که شما فکر می‌کنید وحشی نیست .بعضی از بخش‌ها آن
به نظر معنی دار می‌رسد. کل فرضیه آن این است که اگر پدربزرگ‌ها و
مادربزرگ‌ها مقدار غذاهای کامل و خوراکی زیادی در اندازه‌ای که در دنیای
طبیعی وجود دارد می‌خورند، ما هم بیشتر شبیه انها غذا بخوریم.

توصیه می‌کند تا آنجا که دوست دارید از سبزیجات استفاده کنید و از گوشت‌هایی
که در مزرعه پرورش یافته‌اند یا غذاهای دریایی وحشی استفاده کنید و چربی‌های
نظیر کره گیاهی، پنیر سفت، خشکبار و آواکادو مصرف کنید.

کافئین و الکل هم در فهرست‌های تأیید شده قرار دارند. این رژیم ضد گلوتن هم
هست که در صورتی که به گلوتن حساسیت داشته باشید یا بیماری‌هایی در ناحیه شکم داشته باشید، ضروری نیست.

بهترین رژیم غذایی / رژیم پیتزا

در سال ۲۰۰۹، مات مکلان که پدری ۴۰ ساله بود و مدت‌های زیادی دوچرخه سوار بود
به تازگی دو رستوران پیتزا دائر کرده بود و تصمیم گرفته بود که به مدت یک ماه رژیم
فقط پیتزا داسته باشد و او با این کار تقریباً ۳۰ پوند وزن کم کرده بود.

در طول ۶ سال او رژیم پیتزای خود را تکمیل کرد و شش تکه‌ی پیتزا را که با سبزیجات،
چربی‌های سالم و پروتئین درست شده بود، در پیتزای خود گنجاند.

همه‌ی این‌ها ۲۴۰۰ کالری در روز به کالری‌های او اضافه می‌کرد. اضافه بر این بسیاری
از افراد هیچ موفقیتی در جذب ۲۴۰۰ کالری در روز نداشتند.

بهترین رژیم غذایی / رژیم دوکان(Dukan)

این اولین بار است که من درباره‌ی رژیم دوکان نوشته‌ام و احتمالاً آخرین بار نخواهد بود.
این رژیم شامل ۴ مرحله است.هر مرحله قانون خاص خود را دارد:حمله، گشت زدن، قوام و ثبات.

شخصاً من هرگز طرفدار چنین رژیمی که دارای مراحل متعددی است، نبوده‌ام.
چراکه می‌تواند بسیار گیج کننده باشدمن متوجه شده‌ام که بسیاری از مردم در یک مرحله بیش از آنچه که باید، می‌مانند.

برخی از جوانب مثبت آن:مصرف سبزیجات فراوان(نوع آنها محدود شده)،
پروتئین‌های سبک، نوشیدن آب فراوان و ورزش روزانه .

ولی برای زمان‌های طولانی‌تر ، این رژیم بیشتر شامل پروتئین است.
به عبارت دیگر، رژیمی محدود کننده است که بدن شما را در ریسک کتوز قرار می‌دهد.

بهترین رژیم غذایی / رژیم مونو(Mono)

این برنامه شبیه به رژیم تجزیه است ولی یک گام بیشتر دارد.
پیروان آن باور دارند که مصرف یک نوع غذا برای کاهش وزن، کارا می‌باشد.

معروف‌ترین فردی که پیرو این رژیم بود، فریلی دختری از استرالیا است
که او مرتباً ۱۰ الی ۱۵موز را در اسموتی صبحانه ترکیب می‌کرد و این کار
را برای نهار و شام هم تکرار می‌کرد. شاید مقدار کمی از مواد مغذی دیگر
را ، مثل آب نارگیل ، سیب زمینی یا میوه‌ها و سبزی‌های دیگر را در این می‌گنجانده است.
این رژیم راهی است که بدن شما را به سوء تغذیه می‌رساند.

نیاز ما این است که غذای متنوعی را مصرف کنیم زیرا مواد مغذی مختلفی برای عملکرد بدن ما مفید است.

زندگی آنلاین

بهترین رژیم غذایی برای چربی سوزی و کاهش وزن چیست؟!لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

۱۲ راز چربی سوزی بهترین روشهای کالری سوزی و کاهش وزن۱۲ راز چربی سوزیجای هیچ سوالی نیست که چربی سوزی، یک پروسه‌ی ۲۴ ساعته است برای اینکه چای لاغری و تناسب اندام و چربی سوزیلاغری و کاهش وزن را باید بر اساس یکسری اصول علمی و آزمایش شده به انجام رسانید لاغری کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان …قد و برنامه ی غذایی یکی از بیشترین مراجعات مکرر به مطب های تغذیه برای کودکان نوجوانان رژیم غذایی برای کبد چرب، چربی کبد، کبدهای چرب، …رژیم غذایی کبد چرب چیست؟رژیم غذای برای کبد چربرژیم غذایی کبد چربرژیم غذایی لاغری ورزش شکم، بهترین روش برای آب کردن چربی شکم و کمر و …چند حرکت ورزشی برای سفت کردن عضلات ران ،شکم و باسن تصاویر ورزش برای چربی های شکم و رهایی از چاقی رژیم غذاییورزش و چاقیبی …رهایی از چاقی رژیم غذاییورزش و چاقیبی اشتهاییدرمان لاغری زیاداداب غذا خوردن و سریعترین و سالمترین راه برای کاهش وزن با این رژیم …سریعترین و سالمترین راه برای کاهش وزن با این رژیم روزه می توانید تا کیلوگرم وزن رژیم غذایی،رژیم لاغری،رژیم تغذیه،كاهش وزن،رژیم …چربی سوزورزش شکملاغری سریعغذاهای رژیمیرژیم غذایی لاغریرژیم درمانی رژیم لاغری رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافهبهترین راه برای کاهش اضافه وزن این است که تمام میان وعده‌ها و چاشنی‌هایتان را حذف کنیدبهترین غذاها برای دوره تفکیک و دوران حجم پایگاه …۱۰ تا از بدترین روش های رژیم غذایی در افراد بالای ۳۰ سال زمانی که شما به سن ۱۲ راز چربی سوزی بهترین روشهای کالری سوزی و کاهش وزن ۱۲ راز چربی سوزیجای هیچ سوالی نیست که چربی سوزی، یک پروسه‌ی ۲۴ ساعته است برای اینکه آتش چای لاغری و تناسب اندام و چربی سوزی لاغری و کاهش وزن را باید بر اساس یکسری اصول علمی و آزمایش شده به انجام رسانید لاغری بی ضرر و کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان برنامه قد و برنامه ی غذایی یکی از بیشترین مراجعات مکرر به مطب های تغذیه برای کودکان نوجوانان گرفتن رژیم غذایی برای کبد چرب، چربی کبد، کبدهای چرب، علل کبد چرب رژیم غذایی کبد چرب چیست؟رژیم غذای برای کبد چربرژیم غذایی کبد چربرژیم غذایی لاغری برای کبد ورزش شکم، بهترین روش برای آب کردن چربی شکم و کمر و پهلوی زنان ورزش شکملاغر کردن شکم و پهلوبهترین روش برای آب کردن چربی شکمآب کردن چربی پهلوچربی شکم رهایی از چاقی رژیم غذاییورزش و چاقیبی اشتهاییدرمان لاغری رهایی از چاقی رژیم غذاییورزش و چاقیبی اشتهاییدرمان لاغری زیاداداب غذا خوردن و مهمانی سریعترین و سالمترین راه برای کاهش وزن با این رژیم روزه سریعترین و سالمترین راه برای کاهش وزن با این رژیم روزه می توانید تا کیلوگرم وزن کم کنید رژیم غذایی،رژیم لاغری،رژیم تغذیه،كاهش وزن،رژیم درمانی،چگونه چربی سوزورزش شکملاغری سریعغذاهای رژیمیرژیم غذایی لاغریرژیم درمانی رژیم لاغریچگونه چاق رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافه رژیم لاغری ۱۰ روزه برای آب کردن چربی های اضافه اگر توقع دارید زمانی که رژیم می‌گیرید، آب بهترین غذاها برای دوره تفکیک و دوران حجم پایگاه تخصصی ۱۰ تا از بدترین روش های رژیم غذایی در افراد بالای ۳۰ سال زمانی که شما به سن ۳۰

برچسب ها

اندکی تفکر …

براى رسیدن به هدف هاى بزرگ
باید تعداد زیادى قدم هاى کوچک را
جایگزین تعداد کمى قدم هاى بزرگ کنیم.

پر بازدیدترین مطالب