پر بازدید ترین مطالب

بعد از فرار از مرگ حتمي؛ جرمي کلارکسون: اتومبيل خودران بسيار خطرناک است


بعد از فرار از مرگ حتمي؛ جرمي کلارکسون: اتومبيل خودران بسيار خطرناک است

خبرگزاري آريا – جرمي کلارکسون خبرنگار و مجري معروف و با سابقه خودرويي اخيرا در ستون خود در نشريه تايمز نوشته که هنگام رانندگي با يک اتومبيل خودران نزديک بوده جان خود را از دست دهد. وي بدون نام بردن از خودروي مورد تست گفته که در فاصله اي 50 مايلي سيستم هاي اتومبيل مذکور دچار دو اشتباه وحشتناک شدند که در صورت عدم واکنش به موقع مي توانستند منجر به مرگ او شوند.

به اعتقاد کلارکسون با وجود پيشرفت هاي چشمگيري که در عرصه فناوري خودران حاصل شده، هنوز با تکامل اين تکنولوژي فاصله بسيار زيادي وجود دارد. وي در اين باره با ادبيات خاص خود مثال جالب و عجيبي به کار برده و گفته:
اگر شما با يک اتومبيل خودران بتوانيد جاده مرگ در بوليوي را پشت سر بگذاريد، من يکي از اين اتومبيل ها را خريداري خواهم کرد! شما بايد دست هاي خود را بر روي سينه گذاشته و اجازه دهيد اين اتومبيل بطور خودکار از يک کاميون در حاليکه يکي از چرخ هايش از ارتفاع 300 متري آويزان است، سبقت بگيرد!

چنانچه پيگير اخبار مربوط به اين فناوري بوده باشيد، حتما در جريان هستيد که برخي از شرکت ها براي توليد اتومبيل هاي خودران اعلام آمادگي کرده و حتي بعضا مدل هاي نيمه خودران بر روي خط توليد دارند.
براي مثال آئودي نخستين شرکتي بود که توانست اتومبيل هاي خودران خود را در ژوئن امسال در نيويورک تست و آزمايش کند. اين کمپاني آلماني يکي از نخستين خودروسازان سنتي است که گام هايي را در راستاي فناوري خودران برداشته و بعضي از محصولات کنوني آن توانايي هدايت خودکار در اتوبان ها و ترافيک هاي شهري را دارند.

اظهارات جنجالي کلارکسون در حالي مطرح شده که فيليپ هموند صدر اعظم انگلستان اعلام کرده تا چهار سال آينده اتومبيل هاي بدون راننده وارد خيابان هاي اين کشور خواهند شد. آقاي هموند اعتقاد دارد که صنعت اتومبيل هاي خودران مي تواند تا سال 2035 باعث اشتغالزايي حدود 27000 نفر در انگلستان شود.
در واقع کلارکسون با تجربه اي که در ستون خود در نشريه تايمز آورده، به نوعي به آقاي هموند درباره عواقب احتمالي اين تصميم هشدار داده است. حال بايد منتظر ماند و ديد که آيا در عرض چهار سال آينده اتومبيلي خودران با توانايي هاي مورد انتظار کلارکسون ظهور خواهد کرد يا خير!لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب