پر بازدید ترین مطالب

بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا


                 بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا

خبرگزاري آريا – وب سايت گانز کانيتور: نمي توان منکر مزاياي بيشماري بود که شرکت هاي صنايع دفاعي مختلف در راستاي پيشرفت و توسعه صنعت نظامي هر کشور به همراه داشته اند. البته اين تنها يک بعد مسئله است و توجه به بعد مخرب آن نيز اهميت بسياري خواهد داشت. لازم به ذکر است که تحقيق و توسعه نظامي هم اکنون راه خود را به مسير هاي ديگري نظير دستاورد هاي ارزشمند پزشکي و يا ساير اختراعاتي که وضعيت جهان را دگرگون ساخته نيز گسترش بخشيده است.
براي امروز نگاهي خواهيم داشت به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا. اطلاعاتي که در ادامه عنوان مي شوند، آخرين آمار هاي ارائه شده توسط اداره خدمات عمومي آمريکا بوده و در دسترس عموم قرار داده شده اند.
کمپاني لاکهيد مارتين
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 29.4 ميليارد دلارقرارداد هاي اعطا شده: 66،353کارمندان: 126،000نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
لاکهيد مارتين يک شرکت آمريکايي است که در زمينه تجهيزات نظامي، هوافضا و همچنين امنيت اطلاعات فعاليت مي کند. اين کمپاني هم اکنون يکي از بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در دنيا به شمار مي رود. برنامه فعلي لاکهيد مارتين پروژه اي 528 ميليون دلاري تحت عنوان سامانه ضد موشکي تاد است که به منظور دفاع در برابر حملات موشک هاي بالستيک با برد کوتاه تا متوسط طراحي شده است. موشک سامانه تاد هيچ گونه کلاهکي حمل نمي کند، بلکه از طريق انرژي جنبشي خود موشک دشمن را نابود مي سازد. از جمله ديگر پروژه هاي موفق اين کمپاني معروف، مي توان به هواپيماي جنگنده چند منظوره نسل پنجمي اف- 35 لايتنينگ 2 اشاره کرد.
کمپاني بوئينگ
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 14.6 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 12،645 کارمندان: 148،750نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
بوئينگ يکي از موفق ترين کمپاني هاي چند مليتي است که در شهر سياتل، واشينگتن بنيان گذاري شد. اين کمپاني در زمينه صنايع دفاعي و هوافضاي آمريکا فعاليت داشته و تاکنون پروژه هاي نظامي بزرگي را به سرانجام رسانده است. پروژه اخير بوئينگ نيز با هزينه 897.5 ميليون دلار، مربوط به هواپيماي ئي اي-18 جي گرولر و کيت هاي حمله هوايي الکترونيکي مرتبط با آن مي شود.
کمپاني ريتيون
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 12.3 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 10،000 کارمندان: 61،000نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
ريتيون از جمله بزرگ ترين پيمانکاران تجهيزات نظامي در آمريکا بوده و همچنين مهم ترين توليد کننده موشک هاي هدايت شونده در دنيا به حساب مي آيد. همکاري تنگاتنگ اين شرکت با کمپاني هاي مطرح ديگري نظير لاکهيد مارتين منجر به توليد محصولات مشترکي همچون موشک ضد زره جاولين و يا موشک کروز تاماهاک شده است. در ميان اصلي ترين پروژه هاي ريتيون مي توان به موشک هدايت شونده دقيق 464 Excalibur با هزينه 31.8 ميليون دلار اشاره کرد. گفته مي شود که اين موشک با برخورداري از قابليت هاي جي پي اس، دقيق ترين و بلند برد ترين موشک جهان خواهد بود.
کمپاني جنرال دايناميکس
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 11.8 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 20،822 کارمندان: 99،500
نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
جنرال دايناميکس يکي ديگر از پيمانکاران بزرگ دفاعي آمريکا است که در عرصه ساخت ادوات نظامي و تجهيزات هوافضا حضوري پر رنگ دارد. پروژه اخير اين کمپاني ساخت ناوشکن DDG 51 Class براي نيروي دريايي آمريکا با هزينه 644.3 ميليون دلار است. اين کشتي تمام فولادي مجهز به سيستم جنگي AEGIS و انواع موشک هاي پيشرفته نظامي خواهد بود.
کمپاني نورثروپ گرومن
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 9.5 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 10،397 کارمندان: 65،000نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
نورثروپ گرومن شرکت هوافضا و صنايع دفاعي آمريکا است که علاوه بر تجهيزات نظامي معمول، در زمينه توليد انواع کشتي، شناور، ناو هواپيمابر، سيستم هاي موشکي، ماهواره اي و همچنين ارائه خدمات مشاره فناوري اطلاعات نيز فعاليت مي کند. پروژه اخير اين کمپاني مربوط به بمب افکن هاي جديد با برد بالا (LRS-B) است که به عنوان جايگزيني با ناوگان قديمي بمب افکن هاي نيروي هوايي آمريکا طراحي شده اند. هزينه تقريبي پروژه مذکور، 55 ميليارد دلار برآورد شده است.
کمپاني يونايتد تکنولوژي
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 6.6 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 24،626 کارمندان: 197،200نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
کمپاني يونايتد تکنولوژي يک شرکت چند مليتي است که دفتر مرکزي آن در ايالت کنتيکت آمريکا قرار دارد. اين کمپاني نيز يکي ديگر از پيمانکاران دفاعي بزرگ در آمريکا و همچنين در جهان به شمار مي رود و پروژه هاي منحصر به فردي نظير هليکوپتر يو اچ- 60 بلک هاوک به ثبت رسانده است. قرارداد اخير يونايتد تکنولوژي به ارزش 1.04 ميليارد دلار، توليد سري ديگري از موتور هاي جنگنده اف- 35 است.
کمپاني ال- 3 کاميونيکيشنز
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 5 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 7،622 کارمندان: 38،000نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
ال- 3 کاميونيکيشنز از جمله پيمانکاران دفاعي آمريکايي است که در حيطه توليد سيستم هاي راداري علاوه بر تجهيزات نظامي دست دارد. دفتر مرکزي کمپاني در نيويورک واقع شده و يکي از پيمانکاران اصلي طرف قرارداد با ناسا به شمار مي رود. از سال 2001 تاکنون، پنتاگون 24 ميليون دلار به شرکت EOTech براي خريداري دستگاه هاي هولوگرافي نشانه گيري آن پرداخت کرده است. لازم به ذکر است که EOTech يکي از شرکت هاي تابعه ال- 3 کاميونيکيشنز محسوب مي شود.
کمپاني بي اي ئي سيستمز
ارزش قرارداد کمپاني با وزارت دفاع آمريکا: 4.2 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 10،133 کارمندان: 83،400نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
بي اي ئي سيستمز يکي از شرکت هاي هوافضا و صنايع دفاعي بريتانيايي بوده و دفتر مرکزي آن در همپشاير انگلستان واقع شده است. اما از آن جايي که اين کمپاني، بزرگ ترين شرکت دفاعي در اروپا به شمار مي رود، نقش مهمي نيز در صنايع دفاعي آمريکا بر عهده دارد. از جمله پروژه هاي اخير بي اي ئي سيستمز با هزينه 245.3 ميليون دلار، مي توان به هويتزر M109A7 براي ارتش آمريکا اشاره کرد.
شرکت هيومنا
ارزش قرارداد شرکت با وزارت دفاع آمريکا: 3.5 ميليارد دلار قرارداد هاي اعطا شده: 206 کارمندان: 52،000نگاهي به بزرگ ترين پيمانکاران صنايع دفاعي در آمريکا!
هيومنا در واقع يک شرکت مديريت خدمات درماني آمريکايي است که در زمينه بيمه هاي درماني و مراقبت هاي پزشکي فعاليت دارد. لازم به ذکر است که اين شرکت بيمه سلامت، به عنوان بخشي از برنامه TRICARE وزارت دفاع آمريکا، به ارائه خدمات بهداشتي و درماني به سربازان و همچنين جانبازان اين کشور مي پردازد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب