پر بازدید ترین مطالب

برق مورد نياز ايسلند براي استخراج بيت کوين از کل مصرف خانگي اش بيشتر است


برق مورد نياز ايسلند براي استخراج بيت کوين از کل مصرف خانگي اش بيشتر است

خبرگزاري آريا – به گفته‌ي کارشناسان، انرژي مصرفي ايسلند براي استخراج بيت کوين نسبت به مقدار انرژي مورد نيازش در بخش خانگي‌اش بيشتر است.
در حال حاضر انرژي استفاده شده در استخراج بيت کوين کشور ايسلند روند به شدت رو به رشدي را تجربه مي کند و اطلاعات موجود نشان مي‌دهد که در سال 2018 اين ميزان بيشتر از انرژي مصرفي کل ساکنين اين کشور است.
«يوهان سيگوربرگسون» يکي از کارشناسان شرکت توليد انرژي ايسلندي HS Orka به خبرنگاران مي‌گويد که اين کشور نمي‌تواند انرژي مورد نياز برخي ديتا سنتر‌هاي فعال در حوزه‌ استخراح بيت کوين را تامين کند.
فرآيند استخراج بيت کوين زماني رخ مي‌دهد که کامپيوتر‌ها از طريق حل کردن مسائل بسيار پيچيده‌ي، به عنوان جايزه‌ بيت کوين دريافت مي کنند.
سيگوربرگسون در اين باره به خبرنگاران خاطر نشان کرد که اکنون سالانه 840 گيگاوات ساعت صرف فرآيند استخراج بيت کوين در کشور ايسلند مي‌شود. اين در حالي است که انرژي مصرف شده براي تامين برق خانگي کشور ياد شده تنها 700 گيگاوات ساعت است.
کشور ايسلند بهشت استخراج بيت کوين است، چرا که هم نرخ انرژي و برق در اين کشور پايين است، هم سرعت اينترنتش به علت استفاده از شبکه‌هاي فيبري- نوري بسيار بالاست.
به علاوه آب هواي سردسيري اين کشور نقشي اساسي در داغ نشدن دستگاه‌هاي استخراج ارز مجازي ايفا مي‌کند. حتما مي دانيد که پروسه‌ي توليد بيت کوين گرماي بسيار زيادي بوجود مي‌ آورد و سرماي هواي ايسلند باعث شده شرکت‌ها از پرداخت هزينه هاي گزاف براي سرد کردن تجهيزاتشان معاف شوند.
اما به هر حال اين فرآيند مقدار زيادي الکتريسته مصرف مي‌کند. Genesis Mining يکي از معروف‌ترين شرکت‌هاي استخراج ارز ديجيتالي اخيراً سه کارخانه‌ي استخراج بيت کوين در اين کشور افتتاح کرده است و مديرعامل آن معتقد است که کمپاني‌اش به تنهايي يکي از بزرگترين مصرف کنندگان انرژي در ايسلند است.
به تازگي دولتمردان اين کشور شرکت‌ها را به استخراج بيت کوين تشويق مي‌کنند چرا که به باور آنها اين امر مي‌تواند قدمي مثبت در صنعت ماليات ايسلند بردارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب