پر بازدید ترین مطالب

براي نخستين بار يک پهپاد باعث سقوط بالگردي در کاروليناي جنوبي شد


براي نخستين بار يک پهپاد باعث سقوط بالگردي در کاروليناي جنوبي شد

خبرگزاري آريا – بنابر گزارش هاي تازه به نظر مي رسد که پهپاد فانتوم کمپاني DJI عامل اصلي سقوط بالگردي در کاروليناي جنوبي بوده است. اگر اثبات شود که پهپاد عامل اصلي حادثه بوده، اين نخستين باري خواهد بود که گزارشي درباره سقوط يک وسيله ترابري هوايي به خاطر يک درون به گوش مي رسد.
به گزارش بلومبرگ، در روز چهارشنبه گذشته يک دانشجوي خلبان و مربي او به پليس محلي گفته اند که پهپادي کوچک مستقيما به سمت بالگرد در حال حرکت بوده که به تغيير مسير اين هواگرد منجر مي شود. در حالي که مربي در تلاش بوده تا کنترل بالگرد را به دست گرفته و از برخورد آن با پهپاد جلوگيري کند، دم بالگرد با يک درخت برخورد کرده و فرودي ناموفق را رقم مي زند.
خوشبختانه هيچکس در اين حادثه صدمه نديد اما در گزارش ها آمده که دم بالگرد آسيبي قابل توجه ديده است. تا به اين لحظه، اگرچه سازمان هوانوردي فدرال آمريکا سقوط اين بالگرد را در ساعت 2 بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلي تاييد کرده، اما صحبتي درباره دخالت يک پهپاد در اين حادثه به ميان نياورده است. در اين بين اما هيئت ملي امنيت ترابري آمريکا از گزارش هاي مربوط به دخالت يک پهپاد ابراز آگاهي کرده و مشغول بررسي هرچه بيشتر موضوع است.
اين حادثه يکبار ديگر بر اهميت سخت گيري رگولاتوري ها در زمينه قوانين مربوط به پرواز پهپادها صحه مي گذارد. به عنوان مثال در کشور آمريکا، پهپادها تنها اجازه پرواز تا ارتفاع 400 پايي را دارند و بايد همواره در ديد اپراتور باشند. علاوه بر اين، پهپادها بايد همواره از مسير حرکت هواپيماها و بالگردهاي سنتي دور بمانند، اما اکثر نگراني هاي چند سال اخير در زمينه امنيت پهپادها، ناشي از پروازهاي غيرقانوني بوده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب