پر بازدید ترین مطالب

با کلاه ايمني‌ جديد Edge پشت سرتان را ببينيد


با کلاه ايمني‌ جديد Edge پشت سرتان را ببينيد

خبرگزاري آريا – کلاه‌ ايمني دوچرخه سواران دستخوش تغييرات بسياري شده است و بارها تجهيزات متفاوتي نظير چراغ‌هاي راهنما، دستگاه هاي ارتباطي و سيستم‌هاي جستجوي نقطه کور به آن اضافه مي‌شود. اکنون يک استارتاپ استراليايي به نام «سايکل ويژن» (Cyclevision) کلاه ايمني‌ جديد خود يعني Edge را معرفي نموده است که دو دوربين‌ در آن تعبيه شده که به دوچرخه سواران اجازه مي‌دهد از خطرات دوري کرده و ماجراجويي‌هاي خود را ضبط نمايند.

دو دوربين به کار رفته در کلاه ايمني‌ جديد ياد شده قادرند که ويديو‌هاي دوچرخه سواران با نرخ 30 فريم بر ثانيه ضبط کنند. در لنز اين دوربين‌ها توانايي چرخش 160 درجه تعبيه شده که زاويه‌ي ديدي 320 درجه‌اي براي Edge به ارمغان مي‌آورد. به ادعاي Cyclevision حافظه‌ي 32 گيگابايتي به کار رفته در اين گجت مي‌تواند 4 ساعت محتواي ويديويي را در خود ذخيره کند. اين دستگاه پس از پر شدن حافظه‌اش به طور خودکار سراغ قديمي‌ترين فيلم موجود رفته و محتواي جديد را به جاي آن ذخيره مي‌کند.

يک درگاه micro USB در اين دستگاه تعبيه شده تا بتوان فيلم‌هاي ضبط شده را به يک کامپيوتر انتقال داد. باتري اين گجت ظرفيت 3200 ميلي آمپر ساعت دارد و قادر است بين 2.5 تا 3 ساعت بدون نياز به شارژ فعاليت کند، هرچند اين محصول مي‌تواند از طريق واي فاي به يک موبايل هوشمند نيز متصل شود و محتواي ويديويي را استريم کند. بدين ترتيب اگر کاربري موبايلش را به دسته دوچرخه‌ي خود وصل کند مي‌تواند با استريم ويديو از پشت سر خود، مکانيزمي شبيه آينه‌ي عقب ماشين به کار گيرد.

«راب اسکر» خالق کلاه ايمني‌ جديد Edge پس از تصادف‌هاي زيادي که با دوچرخه خود تجربه کرد، ايده‌ي ساخت چنين محصولي را در ذهن خود پروراند تا ايمني را به اين وسيله‌ي نقليه‌ي پاک اضافه کند. با استفاده از اين وسيله مي‌توان در صورت وقوع تصادف، ويديوي اين اتفاق را چک کرده و مقصر را يافت. البته اين وسيله قابليت اين را دارد که به مانند دوربين‌هاي گو پرو صرفاً براي توليد محتواي سرگرم کننده استفاده شود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب