پر بازدید ترین مطالب

با پرینتر سه بعدی گردنبند پلاستیکی – فلزی با طرح صور فلکی بسازید


در این ساختنی به شما یاد می دهیم چطور طرح صور فلکی را به گردنبندهای زیبا تبدیل کنید. این گردنبندها از ترکیب پلاستیک، زنجیر و نگین ساخته می شوند و ساخت آنها نیاز به مهارت خاصی ندارد. البته برای ساخت قسمت پلاستیکی باید به پرینتر سه بعدی دسترسی داشته باشید. ما طرح صورت فلکی ذات الکرسی یا کاسیوپیا را برای ساخت گردنبند پلاستیکی انتخاب کردیم اما شما می توانید این طرح را به کلی تغییر بدهید.

اگر به پرینتر سه بعدی دسترسی ندارید، می توانید گردنبند پلاستیکی را با روش های دیگری مثل قالب گیری پلاستیک و حتی با خمیر پلیمری بسازید. البته روش ساده تر هم این است که قسمت پلاستیکی را به شرکت های ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی بسپارید.

ما از نرم افزار Tinkercad برای طراحی قسمت پلاستیکی گردنبند استفاده کردیم. فایل Tinkercad را می توانید اینجا ببینید و دانلود کنید. در ادامه تکنیک طراحی صورت فلکی را کمی توضیح می دهیم تا شما هم بتوانید صورت فلکی دلخواه تان را طراحی کنید.

فایل های مورد نیاز برای ساخت شکل صورت فلکی دلخواه تان را از لینک زیر دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است).

بعد از اینکه قسمت پلاستیکی گردنبند را پرینت کردید، می توانید نگین ها را داخل ستاره ها بگذارید. نگین ها را از داخل قالب فلزی بیرون بیاورید و آنها را با چسب E6000 داخل سوراخ ها بچسبانید. چسب ها را با موچین داخل سوراخ ها قرار بدهید. اگر در مرحله طراحی دقت کرده باشید و ابعاد سوراخ های را دقیق ایجاد کرده باشید، چسب از اطراف نگین بیرون نمی زند. اما اگر اینطور شد، بلافاصله چسب را پاک کنید.

بعد از اینکه همه نگین ها را سرجایشان گذاشتید، صبر کنید تا چسب خشک بشود.

زنجیر گردنبند پلاستیکی را وصل کنید

زنجیر گردنبند پلاستیکی را وصل کنید

قسمت اصلی گردنبند پلاستیکی آماده است و می توانید قطعات فلزی را به آن وصل کنید. ابتدا دو تکه زنجیر هم اندازه ببرید. طول این زنجیرها، بلندی گردنبند را مشخص کنید.

با دو حلقه فلزی کوچک زنجیرها را به دو سوراخ دو طرف پلاستیک وصل کنید. حلقه فلزی بزرگ را به سر یکی از زنجیرها و قفل زنجیر را به سر زنجیر دیگر وصل کنید.

گردنبند پلاستیکی آماده است

گردنبند پلاستیکی آماده است

به همین سادگی یک گردنبند شیک و متفاوت ساختید. تصاویر گردنبندهایی که با این روش می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید و اگر از روش های دیگری برای ساخت گردنبند استفاده کردید، تجربیات خودتان را کامنت کنید.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب