با مصرف این ویتامین احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهیدمفیدستان:با مصرف این ویتامین احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهید


دانش > پزشکی – محققان دریافتند، ویتامین D می‌تواند خطر سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر عفونت‌های حاد تنفسی را کاهش دهد.

به گزارش ایرنا،یک تحقیق تازه که در مجله پزشکی انگلیس منتشر شد اطلاعاتی را از حدود ۱۱ هزار بیمار در ۱۴ کشور جمع‌آوری کرده است. نتیجه این تحقیق نشان داد که مصرف روزانه قرص ویتامین D تا ۱۲ درصد باعث کاهش عفونت‌ها می‌شود.
پوست انسان این ویتامین را هنگامی که در معرض تابش آفتاب باشیم، می‌سازد و به همین دلیل، در بسیاری از کشورها در ماه‌های زمستان، میزان آن در بدن کم می‌شود.نتیجه این تحقیق بسیاری از کشورها را تشویق می‌کند که از الگوی آمریکا و فنلاند که در آنها ویتامین D به غذاهایی همچون نان اضافه می‌شود، تبعیت کنند.
ویتامین آفتاب برای سلامت استخوان‌های انسان ضروری است و در سیستم ایمنی نیز نقش دارد. سیستم ایمنی بدن از ویتامین D برای ساخت سلاح ضد میکروب که به جنگ باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌رود، استفاده می‌کند.

۵۴۵۴ لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آنفولانزا با سرماخوردگي چه تفاوتهایی دارد ؟ – …بيماري واگيرآنفولانزا با سرماخوردگی تفاوت دارد؛ به طور معمول نشانه‌های آنفولانزا شدید‌تر است و عصر ايران گفت و گو با فاضل میبدی به مناسبت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایرانپزشکان گیل تیتر اول عفونی کودکان گفت‌وگوی …دقیقاً یک سال پیش بود که با دکتر عبدالرحیم کوشا درباره‌ی سرماخوردگی و عوارض آن آشنایی با علل کاهش حواس بویایی ، چشایی ، شنوایی … مسئول محتوای سایت های دیگر نیست شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت کاهش عوارض ناشی از شیمی درمانی و پرتو درمانی با …آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری این خوراکی ها را برای کاهش درد قاعدگی بخورید، قاعدگی سینوس و گرفتگی بینی تان را با این معجون درمان کنید دوره ی شستشوی مو ها چقدر است ؟مرجع کامل درمان آنفولانزا با داروهای گیاهی در سریع …پزشکی و سلامتمردم برای کاهش علائم و نشانه های سرماخوردگی آسپرین مصرف می کنند اما تحقیقات نشان داده آشنایی با علائم و عوارض یائسگی – سایت پزشکان …اخبار علمی پزشکیمطلب بعدی تشخيص به موقع سيفليس مادرزادی، اين بيماری مرگبار را قابل درمان می سازدداروکده بانک تخصصی محصولات داروخانهبه گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران ؛ پاییز با همه‌ زیبایی فواید ویتامین و منابع تامین آنسلامت نیوز زمستان و قارچ و ویتامین قارچ استخوان‌ها را تقویت، خستگی را رفع و کمبود آنفولانزا با سرماخوردگي چه تفاوتهایی دارد ؟ – پزشکان ایران بيماري واگير آنفولانزا با سرماخوردگی تفاوت دارد؛ به طور معمول نشانه‌های آنفولانزا شدید‌تر است و بیمار کاروفناوری کَلاله پرسش نامه و تحقیق میدانی درس کاروفناوری با سلام و عرض ادب لطفا به نظرسنجی زیر با حوصله و دقت پزشکان گیل » تیتر اول عفونی کودکان گفت‌وگوی بالینی » گفت‌وگو دقیقاً یک سال پیش بود که با دکتر عبدالرحیم کوشا درباره‌ی «سرماخوردگی و عوارض آن» عمدتاً آشنایی با علل کاهش حواس بویایی ، چشایی ، شنوایی و بینایی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست شما نمی توانید با تکیه بر مطالبی که در سایت پزشکان کاهش عوارض ناشی از شیمی درمانی و پرتو درمانی با تغذیه صحیح آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و این خوراکی ها را برای کاهش درد قاعدگی بخورید، قاعدگی، پریود سینوس و گرفتگی بینی تان را با این معجون درمان کنید دوره ی شستشوی مو ها چقدر است ؟ بیماری های ویروسی بیماری های ویروسی ويروس یک عامل خارجی است که وارد بدن می‌شود و باعث ایجاد بیماری در شخص می مرجع کامل درمان آنفولانزا با داروهای گیاهی در سریع ترین زمان ممکن پزشکی و سلامت مردم برای کاهش علائم و نشانه های سرماخوردگی آسپرین مصرف می کنند اما تحقیقات نشان داده است آشنایی با علائم و عوارض یائسگی – سایت پزشکان بدون مرز اخبار علمی پزشکی شروع یائسگی در زنان، به دلیل بهبود وضعیت تغذیه، زندگی سالم تر و پیشرفت های علم پزشکی حدوداً

برچسب ها

اندکی تفکر …

پدر اگه پولدار است همه جوانیش را داده
واگر بی پول است همه زندگیش را
تا نانی لای سفره گذارد و تو بزرگ شوی
و برایش همین بس که بگویند سر سفره پدرش بزرگ شد...

پر بازدیدترین مطالب