پر بازدید ترین مطالب

با قاتلان وقت تان آشنا شويد


با قاتلان وقت تان آشنا شويد

خبرگزاري آريا –
تلف شدن وقت, زمان مفيد , قاتلان وقت
اگر شما هم جزو کساني هستيد که ناگاه به خود مي‌آييد و مي‌بينيد زمانتان از دست رفته بي‌آن‌که هيچ کاري را از پيش برده باشيد، بايد به دنبال شناخت عواملي باشيد که براي ساعاتي شما را سرگرم مي‌کند، اما پس از آن به خاطر تلف شدن وقتتان به شما احساس سرخوردگي مي‌دهد. بد نيست به ليست سياه زير نظري بيندازيد، شايد قاتلان وقت شما در آن قرار داشته باشند:
بي‌تصميمي
بسياري افراد به محض بيدار شدن مي‌دانند براي امروز چه کارهايي دارند اما بسياري از آنها هيچ برنامه مشخصي براي اولويت‌بندي کارهايشان ندارند و همين بي‌برنامگي سبب مي‌شود از اين شاخه به آن شاخه بپرند. در اين وضع​ تا به خودتان بياييد، روزتان به پايان رسيده است.
گشت و گذار در اينترنت
قرار بود اينترنت وسيله‌اي شود براي صرفه‌جويي در هزينه و زمان اما گاهي سر زدن به شبکه‌هاي اجتماعي و ايميل تمام وقتتان را به هدر مي‌دهد. شايد براي شما هم پيش آمده باشد که در حال تحقيق در باره موضوعي خاص، آن‌قدر از اين صفحه به آن صفحه رفته‌ايد که اصلا موضوع اصلي فراموشتان شده است!
بازي‌هاي رايانه‌اي
بازي‌هاي مختلف رايانه‌اي چنان مهارتي در گذران وقت دارند که پس از ساعت‌ها بازي​کردن نه احساس خستگي مي‌کنيد و نه گذر زمان را متوجه مي‌شويد. امروزه ديگر گوشي‌هاي تلفن همراه هم براي نصب بازي‌هاي رايانه‌اي امکانات کافي را دارند تا اگر ناگهان در محل کار، دانشگاه يا هر‌جاي ديگري دلتان خواست کمي بازي کنيد شما را در دام بيندازند و زمان مفيد شما را به هدر دهند.
گپ زدن با دوستان
گاهي صحبت‌هاي تلفني، گاهي هم ديدارهاي اتفاقي سبب مي‌شود کلي وقت صرف حرف‌هاي خودماني بشود که هيچ فايده‌اي هم ندارد. به شما پيشنهاد نمي‌دهم تلفنتان را خاموش کنيد يا وقتي دوستتان را ديديد از او روبرگردانيد، بلکه مي‌گويم سعي کنيد مديريت گفت‌وگوهايتان را به دست بگيريد و خودتان در کوتاه‌ترين زمان آن را خاتمه ببخشيد.
منبع : چهارديواري جام جم
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب