پر بازدید ترین مطالب

با دستگاه برش لیزری کیف پول چرمی بسازید


در این ساختنی یاد می گیرید چطور با دستگاه برش لیزری یک کیف پول چرمی شیک و بادوام بسازید. این کیف پول چرمی از سه تکه چرم بزرگ و دو تکه چرم کوچک ساخته می شود که روی هم قرار می گیرند و از لبه به هم دوخته می شوند. روی این قطعات هم حکاکی های الهام گرفته از طرح ها و نقوش باستانی قرار دارد.

برای ساخت کیف پول چرمی با این روش باید مهارت های اولیه چرم دوزی را بلد باشید. ما فایل های برش و حکاکی چرم را در اختیارتان قرار می دهیم تا ساخت کیف پول چرمی برایتان ساده تر بشود. اگر از فایل هایی که ما در اختیارتان قرار می دهیم استفاده کنید، می توانید ابعاد فایل های برش یا طرح های حکاکی را به دلخواه خودتان تغییر بدهید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

اجزای کیف پول چرمی

 • یک تکه چرم با ابعاد ۲۵ در ۳۵ سانتیمتر
 • دکمه فلزی
 • نخ نایلونی قهوه ای
 • دستگاه برش لیزری
 • کاتر چرم
 • چرخ خیاطی
 • پانچ چرم
 • چکش مخصوص دکمه فلزی

فایل طراحی و برش کیف پول چرمی را با فرمت های Rhino و AutoCAD را از لینک زیر دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است). در گام های بعدی قطعات چرم را با نام های A، B1، B2، C و D معرفی خواهیم کرد که در تصویر بالا نقشه نام گذاری آنها را می بینید.

گام دوم: تکه های چرم را بهم ببرید

بعد از بریدن اجزای کیف پول با دستگاه برش لیزری خواهید دید که خطوط دوخت روی قطعات حکاکی شده اند. این خطوط کار مونتاژ و دوخت کیف پول چرمی را بسیار ساده تر می کند. فقط دقت کنید دهانه های کیف را نبندید یا قسمت هایی که باید دوخته شوند را باز نگذارید.

در ساختنی بخوانید :  دستگاه ردیابی GPS مخصوص خودرو با قابلیت ارسال پیامک بسازید

دوخت کیف پول چرمی را به ترتیب زیر انجام بدهید:

 1. دو قطعه B1 و D را از پشت روی هم بگذارید و تراز کنید. لبه بلند و لبه نیم دایره را بهم بچسبانید (طوری که روی چرم به سمت خودتان باشد) و سپس فقط لبه نیم دایره را بدوزید.
 2. قطعه B1+D و B2 را روی قطعه C قرار بدهید و دور تمام لبه های خارجی بدوزید. روی این تکه چرم هم باید به سمت خودتان باشد.
 3. قطعه ای که در گام های قبلی مونتاژ کردید را روی قطعه A بگذارید و لبه های کناری و پایینی را بچسبانید. قطعه A باید از وسط کمی تا بشود چون بلندتر از دو قطعه ای است که رویش قرار می گیرند. دلیل این اختلاف این است که ظرفیت کیف پول چرمی بیشتر بشود. تمام لبه هایی که چسبانده اید را بدوزید (به جز لبه بالایی) تا مونتاژ کیف پول کامل بشود.

بعد از دوخت کیف پول فقط باید لبه ها را سنباده بکشید تا کاملا نرم و صاف بشوند. دستگاه برش لیزری لبه ها را کمی می سوزاند و به همین خاطر باید حتما آنها را سنباده بکشید.

دکمه فلزی را هم به زبانه نیم دایره سمت چپ کیف پول وصل کنید. برای وصل کردن این دکمه باید از چکش و سندان مخصوصی که همراه دکمه فروخته می شود، استفاده کنید.

کیف پول چرمی آماده است

به همین سادگی یک کیف پول چرمی با طراحی منحصر به فرد ساختید. اگر کار با نرم افزارهای گرافیک برداری را بلد باشید، می توانید طرح حکاکی روی کیف را تغییر بدهید و هر طرحی که دوست دارید روی کیف بیاندازید. فراموش نکنید تصاویر کیف پول چرمی که می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

در ساختنی بخوانید :  با کمترین مهارت چرم دوزی، ساک چرمی زنانه بدوزید

منبع

بیشتر بخوانید:

[ad_2]

لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب