پر بازدید ترین مطالب

با دستگاه برش لیزری پادری چوبی با طرح دلخواه تان بسازید


در این ساختنی آموزش ساخت پادری چوبی با دستگاه برش لیزری را یاد می گیرید. این ساده ترین راه ساخت پادری چوبی است چون شما فقط باید پادری را طراحی کنید و بقیه کارها به عهده دستگاه برش لیزری است. البته ما فایل های برش یک نمونه طرح پادری را در اختیارتان می گذاریم تا کارتان ساده تر بشود.

پادری چوبی با طرح دلخواه تان بسازید

پادری چوبی با طرح دلخواه تان بسازید

چوب را انتخاب کنید

چوب را انتخاب کنید

اگر نمی خواهید خیلی برای ساخت پادری هزینه کنید، می توانید از تخته چندلای ۱.۴ اینچی استفاده کنید. البته این نوع چوب بهترین انتخاب برای ساخت پادری نیست و توصیه می کنیم از چوب ها بهتر و مقاوم تر استفاده کنید. فقط چوب نباید خیلی ضخیم باشد تا با یک بار حرکت لیزر بریده بشود.

برای طراحی پادری از نرم افزارهای CAD مثل corel draw یا solid works استفاده کنید. تخته چوبی که انتخاب کرده اید را اندازه بگیرید و یک مستطیل با همان ابعاد در برنامه بکشید. سپس الگوی مورد نظرتان را روی آن پیاده کنید.

فایل های طراحی پادری که در تصاویر بالا می بینید را اینجا دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است). البته توصیه ما این است که پادری را خودتان طراحی کنید. اگر هم می خواهید به جای برش الگو، یک تصویر روی پادری حکاکی کنید این آموزش کمک تان می کند.

حالا می توانید فایل را به دستگاه برش لیزری ارسال کنید و دستگاه را برای بریدن تخته تنظیم کنید. صبر کنید تا برش تخته تمام بشود و اگر لازم بود آن را سنباده بکشید تا لبه ها نرم بشود و سوختگی های احتمالی از بین برود.

حالا باید تصمیم بگیرید پادری همین طور ساده بماند یا تزیینش کنید. رنگ کردن پادری با واکس رنگی، چاپ روی چوب، سوخت نگاری، چسباندن تکه های چرم یا پارچه و ده ها روش دیگر برای تزیین پادری چوبی وجود دارد. اینکه کدام روش را انتخاب می کنید، به ابزار و البته خلاقیت تان بستگی دارد. فقط فراموش نکنید تصاویر پادری که می سازید را با ساختنی به اشتراک بگذارید.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب