پر بازدید ترین مطالب

با دستگاه برش لیزری مجسمه خرس چوبی بسازید


ساخت مدل های سه بعدی با چسباندن قطعات دو بعدی به یکدیگر ایده جالب و ارزانی برای ساخت کاردستی است. در این ساختنی از این روش برای ساخت مجسمه خرس چوبی استفاده می کنیم. قطعات دو بعدی بدنه مجسمه چوبی با دستگاه برش لیزری ساخته می شوند. ما فایل های برش قطعات را هم در اختیارتان قرار می دهیم تا ساخت مجسمه خرس چوبی برایتان ساده تر بشود.

گام اول: وسایل مورد نیاز

  • دستگاه برش لیزری CNC
  • گیره یا پیش دستی نجاری
  • اره نواری یا اره مویی
  • چسب چوب
  • تخته چندلا با ضخامت ۳ میلیمتر

گام دوم: اجزای سازنده خرس را ببرید

از لینک زیر می توانید فایل طراحی مجسمه خرس چوبی را دانلود کنید (رمز فایل saakhtani.ir است). می توانید از فایل ai استفاده کنید یا فایل pdf را به فرمت دلخواه تان تبدیل کنید.
بعد از تنظیم ابعاد و فرمت فایل برش، می توانید آن را به دستگاه برش لیزری ارسال کنید و برش قطعات مجسمه را شروع کنید.

گام سوم: مونتاژ مدل سه بعدی – بخش اول

مونتاژ مدل سه بعدی خرس در سه بخش انجام می شود: مونتاژ قسمت وسط، مونتاژ پاها و اتصال این دو بخش به یکدیگر.

برای مونتاژ قسمت وسط، شش قطعه ای که در تصاویر اول می بینید را به ترتیبی که در تصویر می بینید کنار هم بچینید. با چسب چوب قطعات را بهم وصل کنید. روی هر قطعه سوراخ های بسیار ریزی قرار داد. این سوراخ ها را با هم تراز کنید تا اتصال درست و اصولی انجام بشود.

در ساختنی بخوانید :  چند تابلوی نقاشی ساده برای بالای تخت خواب تان بکشید

بعد از اینکه هر شش قطعه را به هم چسباندید، آنها را با گیره ببندید تا چسب خشک بشود.

گام چهارم: مونتاژ مدل سه بعدی – بخش دوم

تمام قطعات پاهای خرس را مطابق تصاویر کنار هم بچینید. کارتان را از قطعه آخر ستون چپی شروع کنید و قطعات بالایی را به آن بچسبانید. برای طرف دیگر هم کارتان را از قطعه بالایی سمت راست شروع کنید و قطعات پایینی را به آن بچسبانید. بعد از چسباندن این قطعات باید دو قطعه شبیه تصویر سوم داشته باشید. پاها را طوری بسازید که کاملا با هم تراز باشند.

در حین چسباندن، پاها را به صورت عمودی روی میز نگه دارید. بعد از چسباندن هم آنها را به مدت نیم ساعت با گیره ببندید تا چسب خشک بشود.

گام پنجم: مونتاژ مدل سه بعدی – بخش سوم

آخرین مرحله ساخت مجسمه خرس چوبی چسباندن پاها و قطعه وسطی به یکدیگر است. تراز کردن پشت مدل بسیار ساده است: فقط باید پاهای پشتی را به دو پای پشتی قطعه وسطی تراز کنید. برای تراز کردن جلوی مدل هم انتهای چانه را روی هر مدل تراز کنید. کمی چسب چوب بزنید، هر سه قطعه را تراز کنید و آنها را به مدت نیم ساعت به هم گیره کنید.

بعد از خشک شدن چسب گیره ها را باز کنید و قطعات نهایی را اضافه کنید. یک قطعه روی ران، دو قطعه روی هر کدام از شانه های جلویی و یک قطعه روی هر کدام از گونه ها قرار می گیرد. برای محل دقیق این قطعات به تصاویر دقت کنید. بعد از چسباندن قطعات نهایی، دوباره مدل را با گیره ببندید تا چسب خشک بشود.

در ساختنی بخوانید :  مدل مریخ واقعی و دقیق با پایه متحرک و نورافکن بسازید

مجسمه خرس چوبی آماده است

به همین سادگی یک مدل سه بعدی ساختید! می توانید مجسمه خرس چوبی را همین طور ساده نگه دارید یا آن را رنگ کنید. تصاویر مجسمه هایی که با این روش می سازید را با کاربران ساختنی به اشتراک بگذارید.

منبع

بیشتر بخوانید:

[ad_2]

لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب